Medicina, farmacija

Ilgasis šventinis savaitgalis vaistinėse: ką pirko Lietuvos gyventojai?

Savaitgalį vaistinėse pirkėjų jau buvo kur kas mažiau nei įprasta, tačiau šiuo šventiniu periodu išryškėjo kelios tendencijos. Labiausiai šis laikotarpis išsiskyrė tuo, kad ypač daug nupirkta greitųjų antigenų testų.

„Daugiausiai testų nupirkta dieną prieš Kūčias. Žiūrint, su kokiu laikotarpiu lyginsime, tačiau susidomėjimas testais gruodžio mėnesį padidėjo nuo pusantro iki trijų kartų“, – sako „Camelia“ komunikacijos projektų vadovė Žiedūnė Juškytė.

Vaistininkai sako, kad tokia tendencija atsirado dėl noro šventes sutikti saugiai, galimai užkirsti kelią viruso plitimui, neapkrėsti artimųjų. Savaitgalį testai taip pat buvo viena perkamiausių prekių.

Prieš pat šventes ir švenčių metu taip pat išaugo poreikis preparatams virškinimui gerinti (aktyvinta anglis, virškinimo fermentai), vaistams skrandžio rūgštingumui kontroliuoti, taip pat daugiau pirko vaistų nuo skausmo ar karščiavimo. Taip pat viena populiariausių prekių prieš šventes ir savaitgalį – širdies lašai ir preparatai nuo peršalimo.

Prieš šventes ir net šį pirmadienį nuo pat ryto „Camelia“ vaistinėse padidėjo gyventojų srautai išsiimti galimybių pasų.