Atšilus orams, į trasas ir parkus grįžta dviratininkai – nuo pirmąkart pedalus minančių pradedančiųjų iki adrenalino mėgėjų, bandančių jėgas ekstremaliose trasose. Vis dėlto su didėjančiu srautu neišvengiamai auga ir traumų bei nelaimingų įvykių apimtys. Ekspertai atkreipia dėmesį: saugumas – ne tik įranga, bet ir sprendimai, kuriuos priimame kiekvieną kartą mindami pedalus. „Saugumas prasideda nuo pasiruošimo – fizinio, psichologinio ir techninio. Apšilimas, tinkamos apsaugos priemonės, tvarkingas dviratis, treniruoti refleksai ir sveikas savo galimybių vertinimas. Visa tai gali lemti, ar iš trasos grįšite su šypsena, ar su mėlyne“, – sako Ekstremalaus dviračių sporto asociacijos prezidentas Augustinas Kasinskas. Jam pritaria ir draudimo bendrovės BTA Asmens draudimo žalų skyriaus vadovė Irina Paleckienė. Anot jos,…
Žvėriena kasdienėje mityboje? Nustebsite, kiek naudingų medžiagų ji slepia (receptai)
Visuomenėje vis dar sklando gajus mitas, kad žvėriena – tik gurmanų pasirinkimas, reikalaujantis ypatingų kulinarinių įgūdžių. Visgi tiesa yra visai kitokia – tai ne tik viena sveikiausių mėsos rūšių, bet ir lengvai paruošiama alternatyva kasdienei mitybai. Žvėrienoje gausu baltymų, geležies, cinko ir kitų organizmui reikalingų medžiagų. Kaip teisingai paruošti šią mėsą, jog ji lengvai taptų kasdienio raciono dalimi? Žvėrienos ir jos produktų el. parduotuvės „Žvėriena.eu“ direktorė Ugnė Ipatova sako, kad pažintį nuo žvėrienos reikėtų pradėti išbandant kiek įmanoma daugiau šios mėsos rūšių. „Viena pagrindinių klaidų – dauguma mano, jog žvėriena yra tik elniena, tad kartą jos paragavę, nusprendžia, kad žvėriena jiems nepatinka. Iš tiesų, šios mėsos racionas labai platus –…
Kevin Murphy: revoliucija plaukų priežiūros pasaulyje
Kevin Murphy – tai prekės ženklas, kuris ne tik pakeitė plaukų priežiūros industriją, bet ir sukūrė visiškai naują požiūrį į tai, kas yra tikrai gera plaukų priežiūra. Šis prekinis ženklas buvo įkurtas 2000 metais ir greitai tapo vienu populiariausių pasaulyje, ypač tarp profesionalų ir grožio entuziastų. Kevin Murphy išsiskiria savo inovatyviais sprendimais, kurie sujungia aukščiausios kokybės sudedamąsias dalis, stilingą dizainą ir aplinkosaugą. Vienas iš pagrindinių Kevin Murphy privalumų yra jo įsipareigojimas naudoti natūralias ir ekologiškas medžiagas. Pirmiausia, šio prekės ženklo gaminiai neturi parabenų, sulfatų ir kitų kenksmingų cheminių medžiagų, kurios dažnai randamos tradiciniuose plaukų priežiūros produktuose. Kevin Murphy produktai pagaminti iš natūralių ekstraktų, tokių kaip jūros augalai, alyvuogių aliejus, glicerinas…
Sausas oras ir šaltis paveikė plaukus? Ekspertė dalijasi patarimais, kaip atstatyti jų būklę namuose
Baigiantis žiemai dažnai pastebime, kad plaukai išsausėjo, tapo nepaslankūs ar ėmė slinkti. Gydytoja dermatovenerologė-trichologė Laura Tautvydaitė teigia, kad jei plaukai, artėjant pavasariui, atrodo prasčiau, reikėtų rinktis intensyviau drėkinančias plaukų priežiūros priemones: jų yra ir labiau koncentruotų, tinkamų naudoti namuose, tad neteks išlaidauti. O „Rimi“ ryšių su visuomene ir korporatyvinės atsakomybės vadovė Eglė Krasauskienė primena, kad iki kovo 3 d. galima sutaupyti apsiperkant „Grožio šventėje“, kur taikomos net iki 50 proc. nuolaidos kosmetikos bei kūno priežiūros prekėms, perkant su lojalumo kortele. Priemonių neverta laikyti ilgiau ar tepti gausiau Baigiantis žiemai neretai išsausėja ir oda, ir plaukai – tam turi įtakos vidaus bei lauko temperatūrų kontrastai, sausas patalpų oras. Norintiems atgaivinti sausus…
Mėlynasis pirmadienis: kaip nepasiduoti slogiai sausio nuotaikai?
Kai saulės spinduliai yra retenybė, penktą mėnesį laikosi toks pats oras, o švenčių euforija jau praėjo, daugelis jaučiasi prasčiau. Sausis laikomas liūdniausiu mėnesiu metuose. Psichologas Paulius Rakštikas sako, kad socialiniai tinklai yra viena iš sudedamųjų dalių, kurios gadina nuotaiką. Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ kviečia liūdniausią metų dieną, Mėlynąjį pirmadienį, sausio 20 d. socialiniuose tinkluose naršyti sąmoningiau. Kaip į kasdienybę įnešti džiaugsmo? Tyrimas apie liūdniausią metų dieną, dar žinomą kaip „Mėlynasis pirmadienis“ (angl. Blue Monday), jau kurį laiką kelia diskusijas. Aiškinantis, kaip sezoniškumas veikia žmonių emocijas, slogiausiu metų mėnesiu pripažintas sausis, o niūriausia metų diena nuo to laiko minima trečiąjį sausio pirmadienį. Jis šiemet – sausio 20 d. „Pati problemos šaknis…
Jūrinis kolagenas – susipažinkite su šia populiaria kolageno rūšimi
Jūrinis kolagenas yra kolageno rūšis, išgaunama iš žuvų odos, kaulų ir žvynų. Dažniausiai naudojamos yra giliavandenės žuvys, pavyzdžiui, menkės ar lašišos. Šio tipo kolagenas populiarus dėl savo didelio biologinio prieinamumo – organizmas jį lengvai įsisavina. Rinkoje gausu skirtingo tipo kolageno maisto papildų, tačiau būtent jūrinis kolagenas vis labiau populiarėja, jei lygintume su tradiciniu gyvūniniu kolagenu. Iš ko išgaunamas jūrinis kolagenas? Jūrinis kolagenas gaminamas iš žuvų šalutinių produktų, tokių kaip oda, kaulai ir žvynai. Procesas prasideda žaliavų surinkimu ir rūšiavimu, daugiausia naudojant giliavandenes žuvis, pvz., menkes ar lašišas. Toliau žaliavos termiškai apdorojamos ir valomos, siekiant pašalinti priemaišas. Kolagenas ekstrahuojamas naudojant fermentus arba rūgštis, kad būtų atskirtos grynos kolageno molekulės. Vėliau kolagenas…
Kaip atskirti alergiją nuo peršalimo?
Tiek peršalimas, tiek alergijos gali sukelti panašius simptomus – varvančią nosį, čiaudulį, sinusų užgulimą. Tačiau tarp jų yra esminių skirtumų, kuriuos atpažinus galima geriau pasirūpinti savo sveikata ir pasirinkti tinkamą gydymą. Kas yra alergija? Alergija yra imuninio atsako sutrikimas, kai organizmas klaidingai reaguoja į nekenksmingą medžiagą (pavyzdžiui, žiedadulkes, dulkių erkutes ar gyvūnų kailį) tarsi į grėsmę. Ši reakcija lemia histamino – cheminės medžiagos, sukeliančios niežėjimą, patinimą ir odos sudirgimą, – išsiskyrimą. Peršalimas, kita vertus, yra virusinė infekcija, kuri taip pat aktyvina imuninę sistemą, tačiau histaminas šiuo atveju nėra toks reikšmingas. Kuo skiriasi alergija ir peršalimas? Peršalimo simptomai dažniausiai trunka kelias dienas ir ilgainiui susilpnėja. Alergijos simptomai išlieka tol, kol žmogus…
Kaip pradėti sveikai gyventi: pirmieji žingsniai
Pradėti sveikai gyventi gali atrodyti didelis iššūkis, tačiau dažniausiai viskas prasideda nuo paprastų, bet tvirtų pokyčių. Sveikas gyvenimo būdas ne tik padeda jaustis energingiau ir laimingiau, bet ir mažina lėtinių ligų riziką. Jei siekiate geresnės savijautos, štai keli svarbiausi žingsniai, kurie jums padės pradėti judėti sveikatingumo link. 1. Judėjimas – sveikatos pagrindas Vienas svarbiausių sveikos gyvensenos komponentų – fizinis aktyvumas. Šiandien gyvenimo būdas dažnai skatina sėslumą, o tai gali neigiamai paveikti bendrą organizmo būklę. Net jei nesate įpratę aktyviai judėti, pradėkite nuo mažų žingsnių: Judėjimas padeda gerinti kraujotaką, stiprina raumenis, mažina stresą ir palaiko normalų svorį. 2. Kineziterapija – puikus startas pradedantiems Jei esate pradedantysis arba jaučiate, kad jums reikia…
Patarimai, kaip nepersivalgyti per šventes
Šventės – tai ne tik džiaugsmo ir šventimo laikas, bet ir valgymo gausa. Per šventes dažnai pasiduodame pagundai mėgautis įvairiais skanėstais ir gausiais patiekalais, tačiau per didelis maisto vartojimas gali sukelti nemalonumus ir sveikatos problemas. Norint išvengti persivalgymo ir išlaikyti sveiką balansą, svarbu atsiminti keletą paprastų, bet veiksmingų taisyklių. 1. Pavalgykite iš anksto Kai žinote, kad šventiniame stalyje bus daug maisto, nepamirškite pasirūpinti tinkama mityba prieš atvykstant į šventinį susibūrimą. Valgant iš anksto sveikai ir subalansuotai, sumažėja noras užgriebti per daug, kai atsėdome prie stalo. 2. Kurkite savo lėkštę sąmoningai Prieš pradėdami valgyti, pažiūrėkite į visus patiekalus ir pasirinkite tuos, kurie jums tikrai patinka arba kurie yra sveikesni. Sukurkite savo…
Kaip sumažinti neigiamą maisto produktų žalą dantims? Odontologo patarimai
Rūpintis dantų sveikata reiškia ne tik juos reguliariai valyti, bet ir atkreipti dėmesį į tai, ką valgome. Kai kurie maisto produktai daro didelę žalą dantims, skatina apnašų kaupimąsi, ėduonį ir netgi dantų emalio eroziją. Tačiau yra būdų, kaip sumažinti neigiamą maisto poveikį dantims, net ir nevengiant kai kurių mėgstamų užkandžių. Šiame straipsnyje aptarsime, ką rekomenduoja odontologai, kad dantys būtų sveiki ir apsaugoti nuo kenksmingo maisto produktų poveikio. 1. Po saldumynų ir gazuotų gėrimų – burnos skalavimas vandeniu Cukrus yra viena iš pagrindinių dantų ėduonį sukeliančių priežasčių. Kai bakterijos skaido cukrų, jos išskiria rūgštis, kurios ardo dantų emalį. Saldūs gėrimai, šokoladas, saldainiai ir desertai – visa tai padidina bakterijų aktyvumą burnoje.…