• Vaistai akių ligoms gydyti

  Dirbtinės ašaros

  Šiame skyriuje aprašyti tik vietiškai vartojami vaistai.Dirbtinės ašaros veikia panašiai kaip natūralios ir vartojamos, kai akys jų gamina per mažai ir dėl to džiūsta. Artelac® (Hipromeliozė) Duratears® (Kiti registruoti vaistai:) Hydrabak® (Kiti registruoti vaistai:) Kaugliukinas (Kiti registruoti vaistai:) Oftagel (Kiti registruoti vaistai:) Tears Naturale (Kiti registruoti vaistai:)

 • Vaistai akių ligoms gydyti

  Pagalbiniai vaistai akių procedūroms

  Šiame skyriuje aprašyti tik vietiškai vartojami vaistai.Proksimetakainas mažina akies paviršiaus jautrumą. Natrio hialuronatas vartojamas kaip pagalbinė priemonė operuojant akis. Alcaine (Proksimetakainas) dikainas (Tetrakainas) Ophthalin (Natrio hialuronatas) Ophthalin Plus (Natrio hialuronatas) Provisc (Natrio hialuronatas) Viscoat (Natrio hialuronatas su chondroitino sulfatu)

 • Vaistai akių ligoms gydyti

  Plečiantys vyzdį ir paralyžiuojantys krumplyno raumenį vaistai

  Šiame skyriuje aprašyti tik vietiškai vartojami vaistai.Krumplyno raumuo reguliuoja lęšiuko išgaubtumą ir pritaiko akį matyti įvairiu atstumu. Plečiančių vyzdį ir paralyžiuojančių krumplyno raumenį vaistų vartojama norint apžiūrėti akies dugną, ištirti akies laužiamąją gebą (refrakciją), taip pat apsaugoti nuo sąaugų sergant uždegiminėmis akių ligomis. Cyclogyl (Ciklopentolatas) Isopto® Frin (Fenilefrinas) Mydriacyl® (Tropikamidas) Tropicamide (Tropikamidas)

 • Vaistai akių ligoms gydyti

  Vaistai nuo bakterinės akių infekcijos

  Šiame skyriuje aprašyti tik vietiškai vartojami vaistai.Vaistai nuo bakterinės akių infekcijos naikina akies paviršiuje esančias jautrias bakterijas. Šių vaistų vartojama jų sukeltoms infekcijoms gydyti. Brulamycin (Tobramicinas) Chibroxin (Norfloksacinas) Ciloxan (Ciprofloksacinas) Ciprobid (Ciprofloksacinas) Dexona (Vaistai nuo infekcijos su hormoniniais vaistais nuo uždegimo ir alergijos:) Dicortineff (Vaistai nuo infekcijos su hormoniniais vaistais nuo uždegimo ir alergijos:) Fucithalmic® (Fuzidino rūgštis) Maxitrol® (Vaistai nuo infekcijos su hormoniniais vaistais nuo uždegimo ir alergijos:) Neosporin (Sudėtiniai vaistai nuo infekcijos:) Oftan® Dexa-Chlora (Vaistai nuo infekcijos su hormoniniais vaistais nuo uždegimo ir alergijos:) Okacin® (Lomefloksacinas) Tobradex (Vaistai nuo infekcijos su hormoniniais vaistais nuo uždegimo ir alergijos:) Tobrex® (Tobramicinas) Tobrin (Tobramicinas) Vitabact (Pikloksidinas)

 • Vaistai akių ligoms gydyti

  Vaistai nuo glaukomos

  Šiame skyriuje aprašyti tik vietiškai vartojami vaistai.Sergant glaukoma, padidėja akispūdis, todėl blogėja rega (ypač būdingi akipločio defektai). Vaistai nuo glaukomos mažina akies skysčio susidarymą ir (arba) gerina jo nutekėjimą. Arutimol (Timololis) Azopt (Brinzolamidas) Betagan (Levobunololis) Betoptic® (Betaksololis) Betoptic® S (Betaksololis) Cosopt (Dorzolamidas su timololiu) Fotil aprasymas (Pilokarpino hidrochloridas, pilokarpino hidrochloridas su timololiu) Fotil® (Pilokarpino hidrochloridas, pilokarpino hidrochloridas su timololiu) Fotil® forte (Pilokarpino hidrochloridas, pilokarpino hidrochloridas su timololiu) Glucomol (Timololis) Nycol (Timololis) Nyolol (Timololis) Oftan® Timolol (Timololis) Oftensin® (Timololis) Propine (Dipivefrinas) Tim-Alcon (Timololis) Timohexal® (Timololis) Timoptic (Timololis) Timoptic XE (Timololis) Timosan (Timololis) Timpilo (Pilokarpino hidrochloridas, pilokarpino hidrochloridas su timololiu) Trusopt (Dorzolamidas) Xalatan (Latanoprostas) Xalcom (Latanoprostas)

 • Vaistai akių ligoms gydyti

  Kiti akių vaistai

  Šiame skyriuje aprašyti tik vietiškai vartojami vaistai.Fenilefrinas, nafazolinas ir tetrizolinas mažina nestipraus suerzinimo sukeltą akies paraudimą. Betadrin (Nafazolinas su difenhidraminu) Coldan (Nafazolinas) Coldistan (Nafazolinas su difenhidraminu) Oftan® A-Pant (Retinolis su dekspantenoliu) Oftan® Catachrom (Kiti registruoti vaistai:) Potassium iodide (Kalio jodidas) Solcoseryl (Kiti registruoti vaistai:) Spersallerg® (Tetrizolinas su antazolinu) Visine® (Tetrizolinas) Visine® AC (Tetrizolinas su cinko sulfatu) Vita-Iodurol (Kiti registruoti vaistai:) Vitacic (Kiti registruoti vaistai:) Vitaphakol (Kiti registruoti vaistai:)