• Šlapimo ir lytinių organų sistemą veikiantys vaistai

  Gimdos veiklą stimuliuojantys vaistai

  Akušerijoje vartojami vaistai – tai nėščiosioms skiriami vaistai nuo komplikacijų, susijusių su nėštumu ar gimdymu.Hipofizės (posmegeninės liaukos) hormonas oksitocinas ir į jį panašus sintetinis vaistas demoksitocinas skatina susitraukinėti gimdos raumenis. Dažniausiai jų vartojama gimdymo veiklai sužadinti ar sustiprinti, taip pat kraujavimui iš gimdos stabdyti.Dinoprostonas ir dinoprostas yra prostaglandinų preparatai, kurių vartojama gimdymo veiklai stimuliuoti ir kai kuriais kitais atvejais. Dezaminooksitocins (Demoksitocinas) Enzaprost F (Dinoprostas) Prostenoon (Dinoprostonas) Prostin E2 (Dinoprostonas) Prostin F2 alpha (Dinoprostas)

 • Šlapimo ir lytinių organų sistemą veikiantys vaistai

  Vaistai nuo infekcijos

  Šiame skyriuje aprašyti tik vietiškai vartojami vaistai. Geriamieji vaistai nuo infekcijos aprašyti skyriuje Infekcinės ir parazitinės ligos, o hormonai – skyriuje Endokrininės liaukos.Metronidazolio ir klindamicino vartojama nuo jiems jautrių bakterijų infekcijos, ekonazolio, fentikonazolio, izokonazolio, klotrimazolio, mikonazolio, nistatino ir omokonazolio – nuo jiems jautrių grybelių infekcijos. Chlorkvinaldonas ir polividono jodas veikia ir grybelius, ir bakterijas. Arilin® (Metronidazolis) Betadine® (Polividono jodas) Canesten (Klotrimazolis) Canifug® (Klotrimazolis) Clotrifug (Klotrimazolis) Clotrimazole (Klotrimazolis) Colposeptine (Chlorkvinaldolis, chlorkvinaldolis su promestrienu) Dalacin (Klindamicinas) Dalacin V (Klindamicinas) Ecomi (Ekonazolis) Flagyl® (Metronidazolis) Gynalgin (Chlorkvinaldolis su metronidazoliu) Gyno-Daktarin (Mikonazolis) Gyno-Pevaryl (Ekonazolis) Gyno-Travogen (Izokonazolis) Jenamazol (Klotrimazolis) Klion D® (Metronidazolis su mikonazoliu) Lomexin (Fentikonazolis) Macmiror® complex (Nistatinas, nistatinas su nifurateliu) Miconal Ecobi (Mikonazolis) Mikogal…

 • Šlapimo ir lytinių organų sistemą veikiantys vaistai

  Progestagenai

  Kontraceptikai saugo nuo pastojimo.Progestagenai slopina kiaušidžių veiklą (kaip ir sudėtiniai geriamieji kontraceptikai), tačiau taip pat svarbus jų poveikis gimdos kaklelio gleivių klampumui, kiaušintakių judesiams ir gimdos gleivinei. Vieni progestagenai geriami (kasdien, be pertraukų), kiti (medroksiprogesteronas) – švirkščiami į raumenis (veikia keletą mėnesių), treti (etonogestrelis) – įsodinami po oda (veikia 3-5 metus). Vartojant progestagenus, dažnai sutrinka mėnesinių ciklas, mėnesinės gali net išnykti.Išimtiniais atvejais didelės levonorgestrelio dozės vartojamos skubiajai kontracepcijai po lytinio akto. Tuomet jis neleidžia apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdos gleivinėje ir gali būti veiksmingas per pirmąsias 72 val. po lytinio akto. Cerazette (Dezogestrelis) Depo-Provera® (Medroksiprogesteronas) Implanon (Etonogestrelis) Postinor-2 (Levonorgestrelis)

 • Šlapimo ir lytinių organų sistemą veikiantys vaistai

  Hormoniniai vaistai

  Šiame skyriuje aprašyti tik vietiškai vartojami vaistai. Geriamieji vaistai nuo infekcijos aprašyti skyriuje Infekcinės ir parazitinės ligos, o hormonai – skyriuje Endokrininės liaukos.Moteriškųjų lytinių hormonų estrogenų preparatų vietiškai (į makštį) vartojama tada, kai dėl estrogenų stygiaus (pvz., menopauzės metu arba pašalinus abi kiaušides) sunyksta makšties epitelis ir prasideda jo uždegimas. Kai vargina karščio pylimas, padidėjęs prakaitavimas ir kiti estrogenų trūkumo visame organizme simptomai, estrogenų geriama arba klijuojama (ar tepama) ant odos (žr. Endokrininės liaukos). Colpotrophine (Promestrienas) Estrogel (Estradiolis) Linoladiol N (Estradiolis) Linoladiol-HN (Estradiolis su prednizolonu) Ortho-Gynest (Estriolis) Ovestin (Estriolis) Vagifem® (Estradiolis)

 • Šlapimo ir lytinių organų sistemą veikiantys vaistai

  Kiti šlapimo ir lytinių organų sistemą veikiantys vaistai

  Citratai ir karbonatai slopina kai kurių rūšių šlapimo akmenų susidarymą ir gali skatinti jų tirpimą. Sudėtiniai chlorheksidino, naikinančio mikrobus, ir lidokaino, mažinančio gleivinės jautrumą, preparatai vartojami šlapimo pūslės kateteriams tepti. Blemaren (Citratai su karbonatais) Blemaren N (Citratai su karbonatais) Cathejell Lidocain (Chlorheksidinas su lidokainu) Urodan (Piperazinas su ličio benzoatu)

 • Šlapimo ir lytinių organų sistemą veikiantys vaistai

  Šlapimo nutekėjimą lengvinantys vaistai

  Priešinė liauka (prostata) – tai vyro liauka, kurios sekretas kartu su sėklinių pūslelių sekretu sudaro spermą. Vyresnių vyrų prostata dažnai padidėja ir spaudžia per ją einančią šlaplę, todėl pasunkėja šlapinimasis.Jei pasunkėjo šlapinimasis, būtina kreiptis į gydytoją, kuris ištirs, ar liga nepiktybinė.Šie vaistai atpalaiduoja prostatos lygiuosius raumenis, todėl ji silpniau spaudžia šlaplę ir mažiau kliudo nutekėti šlapimui. Cardura (Doksazosinas) Cardura XL (Doksazosinas) Hytrin (Terazosinas) Kamiren (Doksazosinas) Kornam (Terazosinas) Magurol (Doksazosinas) Minipress (Prazosinas) Omnic (Tamsulosinas) Polpressin (Prazosinas) Xatral (Alfuzosinas) Xatral aprasymas (Alfuzosinas) Xatral SR (Alfuzosinas) Zoxon (Doksazosinas)

 • Šlapimo ir lytinių organų sistemą veikiantys vaistai

  Vaistai nuo nėščiųjų toksikozės

  Akušerijoje vartojami vaistai – tai nėščiosioms skiriami vaistai nuo komplikacijų, susijusių su nėštumu ar gimdymu.Nėščiųjų toksikozė yra nėštumo komplikacija, kuriai pasireiškus, padidėja kraujospūdis, atsiranda patinimų, baltymo šlapime, kyla traukulių pavojus (preeklampsija) arba jie prasideda (eklampsija). Preeklampsijai ir eklampsijai gydyti vartojama magnio sulfato. Magnesii sulfas (Magnio sulfatas) Magnesium Diasporal (Magnio sulfatas)

 • Šlapimo ir lytinių organų sistemą veikiantys vaistai

  Prostatą mažėti skatinantys vaistai

  Priešinė liauka (prostata) – tai vyro liauka, kurios sekretas kartu su sėklinių pūslelių sekretu sudaro spermą. Vyresnių vyrų prostata dažnai padidėja ir spaudžia per ją einančią šlaplę, todėl pasunkėja šlapinimasis.Jei pasunkėjo šlapinimasis, būtina kreiptis į gydytoją, kuris ištirs, ar liga nepiktybinė.Dauguma šių vaistų silpnina vyriškųjų lytinių hormonų poveikį, skatinantį prostatą didėti. Ipertrofan 40 (Mepartricinas) Penester® (Finasteridas) Peponen® (Moliūgų sėklų aliejus) Permixon (Palmės (Serenoa repens) vaisių ekstraktas) Proscar (Finasteridas) Prostaherb® N (Kiti registruoti vaistai:) Prostamol® uno (Palmės (Serenoa repens) vaisių ekstraktas) Prostaplant (Palmės (Serenoa repens) vaisių ekstraktas) Prostavitas® (Kiti registruoti vaistai:) Pumpkin (Moliūgų sėklų aliejus) Tadenan® (Afrikinio slyvmedžio ekstraktas)