Straipsniai

Vaikams su specialiaisiais poreikiais „Maximos“ pirkėjai įteikė dovaną – delfinų terapiją

Susitikimas su delfinu kiekvienam yra nepamirštama patirtis. Tačiau šie protingi ir empatiški žinduoliai geba ir akivaizdžiai pagerinti gyvenimo kokybę daliai mūsų visuomenės narių. Atlikdami įvairius pratimus su delfinais vaikai su specialiaisiais poreikiais gali ne tik atsipalaiduoti, bet ir ugdyti įgūdžius, kurie padeda dorotis su turimais iššūkiais. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ kartu su „Premia KPC“ ir Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumu suvienijo pirkėjus jautriam tikslui – padovanoti delfinų terapiją šiems ypatingiems vaikams.

Visą vasarą prekybos tinke „Maxima“ vyko socialinė akcija „Tau ledai, o jiems – delfinų pagalba“. Įsigydami ledus „Klasika“ porcijomis, pirkėjai taip įteikė dovaną 15-ai šeimų, auginančių vaikus su specialiaisiais poreikiais.

Padėta jau daugiau nei 60 vaikų

Pasak prekybos tinklo „Maxima“ generalinio direktoriaus Tomo Rupšio, ši prasminga iniciatyva vaikams suteikia daug džiaugsmo ir naudos, nes bendravimas su delfinais ypatingai skatina vaikų protinį, kalbos ir fizinį vystymąsi. Kartu tai yra dar vienas įrodymas, kad lietuviai net ir sudėtingais laikais išlieka vieningi ir noriai padeda kitiems.

„Šiai akcijai susitelkiame penktus metus iš eilės. Delfinų terapiją jau galėjome padovanoti daugiau nei šešioms dešimtims vaikų, kurių teigiama patirtis bei juntami vystymosi ir emociniai pokyčiai mus skatina vėl ir vėl vienytis dėl šio kilnaus tikslo. Esame dėkingi savo partneriams ir pirkėjams, kurie nelieka abejingi aplinkiniams ir nedvejodami jungiasi prie iniciatyvos“, – sako T. Rupšys.

T. Rupšio teigimu, tokia pirkėjų dovana atneša daugiau šviesos ir į šiuos vaikus auginančių šeimų kasdienybę. Visoms šeimoms buvo įteiktos ir „Maximos“ dovanų kortelės, tačiau labiausiai tėvai dėkingi už galimybę matyti, kaip jų atžalos mokosi įveikti turimus barjerus gyvenime.

Šios socialinės akcijos nauda neabejoja ir AB „Premia KPC“ generalinis direktorius Alvydas Malakauskas. „Kasmet vis daugiau šeimų kreipiasi dėl delfinų terapijų savo vaikams, todėl matome, kad jos yra labai reikalingos. O kad laikas su delfinais atneša ženklių teigiamų pokyčių vaikų fizinei bei emocinei sveikatai, jau spėjome įsitikinti. Ši akcija, vykdoma kartu su partneriais, yra išties prasminga“, – sako jis.

Moksliniais tyrimais grįsta nauda

Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centre daugiau nei 20 metų rengiami bendravimo su delfinais užsiėmimai, kurie skirti žmonėms su fizine, protine negalia, sergantiems neurologinėmis ligomis, patyrusiems psicho-emocines traumas.
Terapija su delfinais padeda atskleisti ar iš naujo atrasti tai, ką specialiųjų poreikių turintis asmuo gali pasiekti, kai jam suteikiama unikali galimybė mokytis. Tyrimai rodo, kad užsiėmimai su šiais jūros žinduoliais stiprina pasitikėjimą savimi, padeda tobulinti bendravimo įgūdžius, koncentraciją, gerina motoriką.

Tiems, kurie prastai reaguoja į tradicines terapijas arba yra pavargę nuo įprastų programų, ši linksma ir interaktyvi patirtis padeda atrasti naują motyvaciją, buvimas vandenyje suteikia laisvės pojūtį ir vaikams ypač patinka.
„Mes labai džiaugiamės, kad „Premia KPC“ jau dvi dešimtis metų yra ne tik nuolatinė Lietuvos jūrų muziejaus rėmėja. Muziejaus ir įmonės bendradarbiavimas peraugo į bendruomeninį socialinės atsakomybės projektą, kurio metu, prisijungus dar ir „Maximai“, gebame padėti toms šeimoms, kurioms labiausiai reikia delfinų pagalbos ir mūsų paramos“, – sako muziejaus vadovė Olga Žalienė.

Jos teigimu, delfinų terapija Lietuvos jūrų muziejuje per dvidešimt veiklos metų iš projektinės veiklos tapo sisteminiu darbu, kai per metus padedama daugiau nei 100 šeimų.

„Labai išsiplėtė ir praturtėjo paties Delfinų terapijos centro veikla, kuriame be draugystės su delfinais, teikiamos kineziterapijos, dailės terapijos ir kitos paslaugos, o visi darbo metodai yra pagrįsti moksliniais tyrimais“, – pažymi O. Žalienė.