Straipsniai

Vaikiškos medicininės kaukės: speciali medžiaga ir daug rankų darbo

Medicininės veido kaukės jau yra tapusios neatsiejama kiekvieno iš mūsų gyvenimo dalimi. Tą rodo ir statistika – vien 2021 gruodį buvo įsigyta beveik 600 tūkst. vienetų kaukių, rodo prekybos tinklo „Maxima“ duomenys. Prieš kelias savaites šio prekybos tinklo parduotuvėse atsirado ir specialiai vaikams skirtos lietuvių gamintos medicininės kaukės, kurių gamyboje naudojama daug rankų darbo.

Parduotuvėse medicinines kaukes ar respiratorius, laikantis Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymo, nuo lapkričio privaloma dėvėti visiems asmenims nuo 6 metų, jei jiems netaikoma išimtis dėl negalios ar sveikatos būklės.
„Mūsų parduotuvėse prie įėjimo kiekvienas pirkėjas ir toliau, esant poreikiui, nemokamai gali gauti medicininę kaukę, – primena Ernesta Dapkienė, „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė. – Prieš metus, sausį, pirkėjai įsigijo rekordiškai daug – daugiau nei 600 tūkstančių kaukių vienetų. Vėliau pardavimai palaipsniui mažėjo iki spalio mėnesio, o nuo lapkričio vėl stebėjome augimą.“

Populiariausios „Maximos“ asortimente yra po 5 vnt. supakuotos juodos medicininės veido kaukės. Jų pakuočių pardavimai sudarė net 47 proc. visų kaukių pakuočių pardavimų. Vienos tokios pakuotės kaina siekia 1,49 Eur. Prekybos tinklo asortimente esančios vienkartinių medicininių kaukių pakuotės po 50 vnt. kainuoja nuo 4,99 iki 6,99 Eur.
Vaikiškos medicininės kaukės yra supakuotos po 25 vienetus, pakuotė kainuoja 4,49 Eur.

Gaminamos iš specialaus audinio

Ekspertai pabrėžia, kad užtikrintų efektyvią apsaugą, kaukė turi dengti nosį, burną ir smakrą bei turi būti periodiškai keičiama. Vienkartines kaukes galima dėvėti tik vieną kartą, jas keisti būtina kas 3–4 val., arba kai sudrėksta.
Didžiausia kliūtis vaikams naudojant apsaugines kaukes – nepatogūs raišteliai ir netinkamas kaukių dydis, dėl ko įprastos medicininės kaukės tiesiog nesilaikydavo, nes nusmukdavo.

„Netinkamai dėvima kaukė neapsaugo, o mes juk norime, kad mūsų vaikai būtų ne tik apsaugoti, bet ir jaustųsi patogiai, kad kaukė netrukdytų. Todėl suradome Lietuvoje veikiančią gamybos įmonę, kuri atitiko mūsų reikalavimus“, – sako Natalija Nelkina, įmonės „Nelkinn“, vaikiškas medicinines kaukes prekes prekybos tinklui „Maxima“ tiekiančios įmonės, direktorė.

Pasak jos, vaikiškų medicininių kaukių gamyboje yra naudojama daug rankų darbo, jų gamyba užtrunka ir reikalauja didesnių kaštų.

„Kaukės yra specialiai pritaikytos vaikams, trisluoksnės, tvirtomis elastinėmis juostelėmis. Pagamintos iš bekvapio ir nedirginančio audinio, be stiklo pluošto ir latekso. Tikimės, kad teisingas apsauginių priemonių naudojimas padės valdyti pandemiją ir apsaugos mūsų vaikus“, – pabrėžia įmonės „Nelkinn“ vadovė.

Būtina imtis visų saugumo priemonių

Tuo metu prekybos tinklo „Maxima“ atstovė primena, kad parduotuvėse derėtų laikytis visų koronaviruso prevencijos priemonių – ne tik dėvėti kaukes ar respiratorius.

„Pirkėjų prašome naudotis nemokamomis vienkartinėmis pirštinėmis, jas mūvėti apsiperkant, imant produktus. Klientai raginami prieš ir po apsilankymo prekybos centruose dezinfekuoti rankas specialiai tam įrengtose stotelėse, laikytis saugaus 2 metrų atstumo nuo kitų lankytojų. Tuo pačiu rinktis savitarnos kasas, kurios leidžia apsipirkti greičiau, be didesnio kontakto su darbuotojais. Tuo metu mokant už pirkinius rekomenduojama atsiskaityti banko kortelėmis ar kitomis skaitmeninėmis mokėjimo priemonėmis“, – vardija E. Dapkienė, „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė.

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.