Sveikata, grožis

Vaistininkės patarimai moterims: kaip išlaikyti seksualinį potraukį?

Moters seksualinis potraukis arba libido bėgant metams natūraliai svyruoja. Jo sumažėjimas dažnai sutampa su santykių pabaiga ar dideliais pokyčiais gyvenime, tokiais kaip nėštumas, menopauzė ar kitos ligos. „Camelia“ vaistininkė Laura Masiulienė sako, kad nustačius pagrindinę žemo lytinio potraukio priežastį, galima rasti veiksmingų gydymo būdų jam atstatyti ir net sustiprinti.

„Moters libido yra varomoji jos gyvenimo jėga, skatinanti visas veiklas: biologines, kultūrines, kūrybines, seksualines. Jis glaudžiai susijęs su moters psichine energija – kad seksualinis potraukis išliktų aukštas, būtina daug dėmesio skirti būtent psichologinei sveikatai“, – sako vaistininkė.

Kas lemia sumažėjusį libido

Atlikti įvairūs moksliniai tyrimai parodė, kad net 40 proc. moterų bent kartą per gyvenimą patiria vienokias ar kitokias seksualines problemas. Jei sekso metu moteris sunkiai patiria malonumą, prarado suinteresuotumą užsiimti seksualine veikla ir pastebėjo seksualinių minčių ar fantazijų trūkumą, tai gali būti ženklai, kad jos libido yra sumažėjęs. 

„Libido sumažėjimą gali lemti daug įvairių faktorių: pokyčiai asmeniniuose santykiuose, ligos ar kiti sveikatos sutrikimai, ilgainiui patiriami stresas, nerimas ir nuovargis, didelis alkoholio ar narkotinių medžiagų vartojimas, patirta seksualinė prievarta. Įtakos gali turėti ir moters vartojami vaistai ar kontraceptikai“, – teigia L. Masiulienė.

Pasak vaistininkės, nėra vienos žemo libido priežasties, todėl labai svarbu apie tai pasikalbėti su gydytoju. Sumažėjęs seksualinis potraukis gali signalizuoti apie depresiją, skydliaukės problemas, vėžį ir širdies, inkstų ar kepenų nepakankamumą.

Padėti gali gyvenimo būdo pokyčiai

Norinčioms išlaikyti aukštą seksualinį potraukį ar jį atstatyti, pirmiausia, reikia palaikyti gerą fizinę sveikatą ir formą. Taip pat vaistininkė rekomenduoja aktyviai dalyvauti socialiniame ir kultūriniame gyvenimuose, skirti dėmesio santykiams su artimais žmonėmis. Be to, naujai atrasta veikla ar hobis taip pat gali paskatinti aukštesnį moters libido.

„Moteris gali sąmoningai sustiprinti savo libido išlaikydama pusiausvyrą tarp darbo ir poilsio, aktyviau sportuodama, sveikai maitindamasi, palaipsniui atsisakydama žalingų įpročių. Įsitraukimas į visuomeninę veiklą, savanoriavimas irgi glaudžiai susijęs su libido padidėjimu. Kaip vienos iš priemonių populiarėja ir sąmoningumo praktikos bei joga“, – teigia „Camelia“ vaistininkė.

Prieš einant pas gydytoją vizitas į vaistinę

Mokslinės studijos rodo, kad libido sustiprinti gali ir sveikatinimo priemonės bei farmaciniai preparatai. Su seksualinio potraukio problemomis susiduriančios moterys gali išbandyti peruvinių pipirnių šaknų (maca) ekstraktą, gaunamą iš Bolivijoje ir Peru Andų regione augančio augalo. Šis suteikia energijos, ištvermės, palaiko fizinį ir protinį ištvermingumą.

„Taip pat rekomenduočiau per dieną suvartoti 30 mg cinko, kuris atsakingas už hormoninio balanso stimuliaciją, į mitybos racioną įtraukti ir vadinamuosius afrodiziakus: imbierą, juoduosius pipirus, kardamoną, cinamoną, šokoladą, muskato riešutus, austres ir ličio vaisius“, – pataria „Camelia“ vaistininkė.

Visgi, jei seksualinio potraukio sumažėjimas pradeda kelti nerimą, trukdo santykiams ir natūraliomis priemonėmis nepavyksta jo pakelti, vaistininkė nurodo, kad tada – būtina kreiptis į gydytoją.

„Prieš vizitą patariu susirašyti pastebėtus simptomus, pasižymėti, kada jie prasidėjo, taip pat prisiminti turėtas sveikatos problemas ir kokie gydymo metodai buvo taikomi joms spręsti. Tai padės gydytojui nustatyti, kas galėjo sukelti libido sumažėjimą ir skirti reikalingą bei jums pritaikytą gydymą“,  – pataria L. Masiulienė.