Medicina, farmacija

Akušerių konferencijoje dėmesys ir praktikuojančioms slaugytojoms

Į Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos administracijos salę rinkosi Šiaulių krašto akušerės, kur joms surengta Tarptautinės akušerių dienos konferencija „Akušerio vaidmuo šių dienų aktualijose“. Drauge su Lietuvos akušerių asociacija, priklausančia Tarptautinei akušerių konfederacijai, kiekvienais metais rengiama konferencija aktualia tema. Šį kartą daugiausia dėmesio buvo skirta akušerėms, dirbančioms ir slaugytojos darbą.
Šiaulių akušerių draugijos pirmininkė Dalė Sungailienė, pasveikinusi į konferenciją susirinkusias draugijos nares, kuriomis gali būti ne tik akušerės, bet ir naujagimių skyrių slaugytojos, operacinių darbuotojos, į tribūną kvietė lektores. Aktualų pranešimą apie Cezario pjūvio operacijas pagal moters norą perskaitė gydytoja ginekologė Emilija Bogužienė.
Vyko teoriniai ir praktiniai Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės medicinos instruktorės Giedrės Grinevičienės mokymai apie stabdymą kraujavimo, kuris gali būti ne tik akušerinis, bet ir bet kurioje kitoje kūno vietoje. Ypač šiuo metu, kai vyksta karas Ukrainoje, ten dirbantiems medikams šios žinios labai reikalingos.
Linksmiausia konferencijos dalis – apdovanojimai. Šventės organizatorės įsteigė tris „Barbės devyndarbės“ nominacijas, kurios atiteko akušerėms, įgijusioms ir slaugytojos diplomą bei dirbančioms abiejuose srityje. Pasak draugijos pirmininkės D. Sungailienės, iš 100 draugijos narių yra apie 10 akušerių, kurios papildomai dirba ir slaugytojomis. Šį kartą apdovanojimai įteikti Moters ir vaiko klinikos akušerei- slaugytojai Daivai Zaicaitei bei kolegėms Eglei Ramonienei iš Joniškio ir Sandrai Labenskienei iš Aukštelkės.
Nuotr.

Šiaulių akušerių draugijos pirmininkė akušerė Dalė Sungailienė pasveikino konferencijos dalyves su švente ir į sceną kvietė ne tik lektores, bet ir nominantes.

Pranešimą paskelbė: Zita Katkienė, Respublikinė Šiaulių ligoninė, VšĮ