Sveikata, grožis

Ankstukų šventėje pirmoji ponia D. Nausėdienė dėkojo tėvams ir medikams

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė šeštadienį dalyvavo Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Vaikų ligoninės parke vykusioje ankstukų vasaros šventėje, kur susirinko maži, ūgtelėję ir jau dideli ankstukai, jų šeimos, geradariai bei globėjai iš visos Lietuvos.

„Būnant čia, su Jumis, apima ypatingas jausmas. Norisi plačiai šypsotis šioje bendrystės, begalinio dėkingumo ir pačios tyriausios meilės vienas kitam šventėje. Džiaugiuosi matydama tokią stiprią bendruomenę. Jūs geriau nei kas kitas žinote, ką reiškia būti drauge, palaikyti vienas kitą pačiomis sudėtingiausiomis akimirkomis ir dalintis laime džiugesio momentais“, – savo sveikinimo kalboje sakė pirmoji ponia.

Kreipdamasi į ankstukų tėvus D. Nausėdienė pabrėžė, jog jų pasiaukojimas ir neblėstantis tikėjimas daro stebuklus, meilė gydo sielą, o būdami drauge, dalindamiesi bendrais rūpesčiais bei džiaugsmais tėvai dar plačiau skleidžia gėrį ir šviesą, kurios turi su kaupu.

Dėkodama medikams pirmoji ponia pavadino juos mažųjų pacientų angelais sargais. „Mamos ir tėčiai į Jus atsigręžia pavargę, apimti nežinios ir nerimo, o vėliau lieka Jums amžinai dėkingi už išsaugotas gyvybes. Kasdienis Jūsų darbas vertas didžiausios pagarbos. Šiandien noriu iš visos širdies padėkoti Jums už tai, kad saugote Lietuvos ateitį – mūsų vaikus“, – sakė D. Nausėdienė.

Jos teigimu, bendruomenės nariai, vieni kitus palaikydami, o kartais ir stumdami ar tempdami iš tamsių duobių, kuria stebuklus. Kiekvienas prisideda kuo gali: vieni tikėjimu, atkaklumu, kantrybe, kiti žiniomis, kompetencija ir atidumu, treti – noru gyventi, džiaugsmu, smalsumu ir meile.

Pirmoji ponia D. Nausėdienė yra nacionalinės iniciatyvos „Auginu Lietuvą“ ir neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ globėja.

Iniciatyva „Auginu Lietuvą“ skatina gyvybės išsaugojimą, naujagimio ir šeimos sveikatinimą, edukaciją, atsakingą tėvystę, yra sukūrusi nuotolinę mokomąją platformą, suteikiančią operatyvią, kvalifikuotą ir lengvai prieinamą informaciją šeimoms visoje šalyje. „Neišnešiotuko“ atstovai teikia pagalbą neišnešiotų naujagimių susilaukusioms šeimoms, taip pat reikšmingai prisideda prie iniciatyvos „Auginu Lietuvą“ veiklos ir plėtros.

Lietuva pasaulyje garsėja vienu žemiausių neišnešiotų naujagimių procentu, jis svyruoja apie 5 proc. nuo visų gimdymų. Kasmet Lietuvoje gimsta kiek daugiau nei 1200 neišnešiotų naujagimių.

Pranešimą paskelbė: Tomas Beržinskas, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija