Sveikata, grožis

Antrasis karantinas paskatino lietuvius valgyti sveikiau: vengia greitojo maisto ir daugiau dėmesio skiria sportui

Antrasis karantinas, panašu, įkvėpė lietuvius labiau susirūpinti savo fizine sveikata ir mityba. Trečdalis šalies gyventojų pradėjo į kasdienybę įtraukti daugiau fizinio aktyvumo užsiėmimų, o 7 iš 10 žmonių maistą gaminasi patys bei vengia nesveiko greitojo maisto. Šiuos duomenis atskleidė balandį sveikatos mėnesiu paskelbusio mažmeninės prekybos tinklo „Rimi“ užsakymu atlikta šalies gyventojų apklausa*. Tyrimas taip pat parodė, kad lietuviai tampa išrankesni ir produktų sudėtims – nori, kad maistas būtų palankesnis sveikatai.

Daugiau lietuvių maistą gaminasi namuose 

Balandį „Rimi“ skelbia Sveikatos mėnesį, kurio metu siekiama skatinti rinktis sveikatai palankesnį gyvenimo būdą. Norėdama išsiaiškinti Lietuvos gyventojų sveikatos būklę antrojo karantino metu, šiemet „Rimi“ iniciavo šalies gyventojų apklausą, kurioje respondentų buvo teiraujamasi apie jų fizinę ir emocinę sveikatą.

Po apklausos paaiškėjo, kad, lyginant su pirmuoju karantinu, per antrąjį didesnė dalis Lietuvos gyventojų pradėjo labiau rūpintis savo sveikata – keisti sveikatai mažiau palankius mitybos įpročius, būti labiau fiziškai aktyvūs. Daugiausiai respondentų nurodė daugiau dėmesio skiriantys maisto kokybei – beveik 7 iš 10 respondentų nurodė, kad dažniau nei kartą per dieną maistą gaminasi namuose, o 63 proc. pažymėjo vengiantys greitojo, nesveiko maisto.

Be to, 59 proc. lietuvių pasisakė manantys, kad valgo pakankamai vaisių ir daržovių. Šie rodikliai itin aukšti vyresnio amžiaus grupėje – 55-74 metų amžiaus žmonės labiau linkę nevartoti nesveiko maisto. Ši amžiaus grupė taip pat gerokai dažniau žymėjo, kad nuolat stebi savo fizinę sveikatą, pavyzdžiui, matuojasi kraujo spaudimą, atlieka profilaktinį sveikatos tikrinimą gydymo įstaigoje.

Dalis savo mitybą laiko pavyzdine ir daugiau sportuoja 

Apklausus šalies gyventojus taip pat paaiškėjo, kad antrojo karantino metu lietuviai savo mitybai iš tiesų skiria daugiau dėmesio – 16 proc. žmonių pradėjo maitintis sveikiau. Toks polinkis atsispindi ne tik tuo, kad vengiama nesveiko maisto – 42 proc. apklausos dalyvių apsipirkdami visuomet atidžiai skaito produktų sudėtį, o beveik tiek pat žmonių nurodė, kad savo mitybą laiko sveikatai palankios mitybos pavyzdžiu.

Šiuo laikotarpiu taip pat išaugo lietuvių fizinis aktyvumas. Trečdalis respondentų nurodė, kad antrojo karantino metu reguliariai sportuoja – daugiau juda, mankštinasi, dažniau išeina pasivaikščioti. Vis dėlto, didesnė dalis žmonių apklausoje pripažino, kad turi antsvorio. 

„Panašu, kad antrasis karantinas Lietuvos gyventojus tikrai paskatino imtis teigiamų pokyčių. Tai galėjo lemti karantino nuovargis – visi nori pakeisti nusistovėjusią rutiną ir išbandyti kažką naujo, o atsiradus daugiau laisvo laiko žmonės pradėjo atsižvelgti į savo mitybą, įtraukti į ją sveikatai palankesnių produktų. Pandemijos metu vis svarbesnę vietą kasdienybėje atranda ir sportas – norint gyventi sveikiau, fizinis aktyvumas neabejotinai eina koja kojon su kokybišku ir įvairiu maistu“, – sako „Rimi Baltic“ socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovas Liudvikas Aleliūnas.

Kviečia emocinę ir fizinę sveikatą gerinti drauge

Siekdama skatinti sveikus pasirinkimus kasdieniame gyvenime net ir neįprastomis aplinkybėmis, „Rimi“ kviečia visą balandžio mėn. dalyvauti Sveikatos mėnesio veiklose. Bendradarbiaudamas su nuomonės lyderiais Ieva Swan, Simonu Urbonu ir Laura Mazaliene „Rimi“ kelia sveikos gyvensenos iššūkius, ragina kartu gerinti savo savijautą ir įveikti pavasario nuovargį peržiūrint mitybos meniu. 

Prisijungę prie Ievos Swan galite išbandyti „Savaitės ant kojų“ iššūkį, kurio tikslas – bent 15 tūkst. žingsnių per dieną, kartu su Simonu Urbonu galite įgyvendinti „Savaitės ant dviračio“ iššūkį ir automobilį iškeisti į dviratę transporto priemonę. Jeigu norite pradėti maitintis sveikiau, kartu su Laura Mazaliene tai padaryti bus lengviau – ji ėmėsi „Savaitės be cukraus“ iššūkio ir su visa šeima išbando sveikesnių produktų alternatyvas.

Be iššūkių, „Rimi“ pirkėjai taip pat kviečiami naudotis specialiais sveikatos mėnesio pasiūlymais: „Benu“ vaistinėse – nuolaida maisto papildams virškinimui ir probiotikams, o balandžio 20-26 d. – „Rimi“ tinklo parduotuvėse įrengtuose terminaluose pateikiamomis nuolaidomis įvairioms „Rinkis sveikiau“ ženklu pažymėtoms prekėms.

* „Rimi Lietuva“ užsakymu š.m. balandžio mėn. medijų agentūros „Havas Media Group“ atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 300 respondentų, kurių amžius 18-74 metai.

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR