Sveikata, grožis

Ar žinojote, kad saulė kenkia plaukams? Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė dalinasi paprastais praktiniais patarimais, padėsiančiais net ir karščiausiomis dienomis apsaugoti savo plaukus nuo išsausėjimo ir galiukų skilinėjimo.

Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė pataria ne vengti saulės, bet išmokti ja mėgautis saugiai.

„Nesisaugant nuo kenksmingųjų UV spindulių kaitinimasis saulėje gali atnešti daugiau problemų nei džiaugsmo. O svarbiausia, kuo reikėtų pasirūpinti – ne tik savo oda, bet ir plaukais. Jeigu mūsų oda geba pati kovoti su saule ir savaime atsinaujinti kas 28 dienas, vertėtų žinoti, kad plaukai tokios savybės neturi. Jie patys iš savęs neatsinaujina ir gali nebent ataugti nuo šaknų. Būtent dėl to jų priežiūra tokia svarbi vasarą”, – teigia A. Vareikienė.

Todėl grožio specialistė dalinasi praktiniais lengvais patarimais, padėsiančiais netgi vasarą džiaugtis išpuoselėtais savo plaukais.

Nepamirškite galvos odos šveitimo

Galvos odos šveitimas padeda sureguliuoti visokeriopą plaukų sveikatą. Jis ne tik atidaro plauko folikulą, bet ir mažina riebalavimąsi, skatina plaukų augimą, suteikia žvilgesio. Atlikę galvos odos šveitimą nepamirškite panaudoti ir drėkinamosios kaukės.

Drėkinkite plaukus

Drėkinamieji aliejai plaukams – tai viena labiausiai gelbstinčių priemonių vasarą. Jie savo augaline sudėtimi apsaugo plauką nuo saulės žalos, išsausėjimo, jūros ar baseino vandens. O jeigu specialaus aliejaus neturite, galite jį pakeisti ir drėkinančiomis plaukų kaukėmis.

Paplūdimyje pasitepę plaukus aliejais, apsaugosite juos nuo saulės. Tačiau jeigu drauge su savimi pamiršote jį pasiimti, tiesiog perbraukite plaukus savo odos apsauginiu SPF kremu.

Priemones rinkitės pagal plaukų būklę

Jeigu saulė išsausina jūsų plauką, ne visuomet taip pat gali sureaguoti ir jūsų artimųjų plaukai. Kartais karštyje kūnui išskiriant daugiau riebalų, žmonių plaukai ne sausėja, bet pradeda dar stipriau riebaluotis. Todėl prieš perkant drėkinamąjį šampūną visai šeimai reiktų įsitikinti, ar visų namiškių plaukų reakcija į vasaros saulę yra vienoda.

Dėvėkite skrybėles ir skareles

Pats paprasčiausias būdas apsaugoti savo plaukus nuo saulės kaitros – dėvėti skrybėles ir skareles. O jeigu norisi dar papildomai drėkinti savo plaukus, prieš išeinant į paplūdimį prabraukite juos drėkinančiu aliejumi, susukite į kuoduką arba susiriškite kasą ir pasipuoškite skrybėle.

Saugokitės sūraus arba chloruoto vandens

Dažnai saulės voniomis mėgaujamės šalia jūros ar baseino. Nepamirškite, kad mūsų plaukai yra paveikūs sūriam jūros ir chloruotam baseino vandeniui. Todėl pasiplaukiojus viename iš jų vertėtų grįžus namo iškart išsiplauti galvą – tai padės išsaugoti sveikus, švelnius ir žvilgančius plaukus.

Naudokite dulksnas

Šampūnai, kaukės, SPF apsaugos ir aliejai – ne kiekvienas iš mūsų esame nusiteikę tokiam priemonių papildymui savo vonioje. Tokiais atvejais galima naudoti daugiafunkcines dulksnas, kurios tinkamos tiek veido, tiek kūno ar plaukų apsaugai. Jos itin gerai apsaugo nuo kenksmingųjų UV spindulių, bet ir tuo pat metu neapsunkina plauko.

Maitinkite plauką iš vidaus

Norint užtikrinti visokeriopą plaukų sveikatą, reiktų plauką puoselėti ne tik iš orės, bet ir vidaus. Specialūs vitaminai, jų kompleksai bei maisto papildai gali išties praturtinti jūsų plauką naudingosiomis medžiagomis. Geriausiai vasarą gelbsti biotinas, kolagenas, geležis, cinkas, taip pat vitaminai C ir D.

Pranešimą paskelbė: Kamilė Rutkaitė, Eurovaistinė, UAB