Sveikata, grožis

Augu sveikas ir stiprus

VŠĮ Projektų valdymo ir mokymo centras kartu su partneriu Lietuvos Samariečių bendrijos Vilniaus skyriumi sėkmingai įgyvendino projektą “AUGU SVEIKAS IR STIPRUS”.

Projekto “AUGU SVEIKAS IR STIPRUS” ekspertų grupė Vilniaus miesto bei rajono ir Molėtų rajono savivaldybių moksleiviams ir pedagogams vedė sveikos mitybos ir fizinio lavinimo pamokėles, kuriose dalyvavo 695 moksleiviai ugdomi pagal pradinio ir (ar) pagrindinio ugdymo programas. Moksleiviai ir specialistai supažindinti su fizinių pratimų ir žinių komplektais formuojančiais sveikos mitybos ir gyvensenos suvokimus ir principus.

Pasak, specialistės K. Švabauskienės „fizinio aktyvumo stygius mokyklinio amžiaus vaikų tarpe yra opi problema, kurią reikia spręsti susitelkus, bendradarbiaujant sporto ir sveikatos sektorių specialistams. Šiame sveikos gyvensenos ugdymo procese aktyvus vaidmuo turi būti skiriamas tėvams, kurie drauge su vaikais, specialistų pagalba gali kurti individualų savo šeimos sveikos gyvensenos modelį su planuojama dienų rutina fiziniam aktyvui ir sveikai mitybai. Tai turi būti sąmoningas apsisprendimas šeimose visiems kartu ieškoti sveiko gyvenimo pasirinkimų, o tam reikia visai nedaug pastangų – nusistatyti svarbius, lengvai pamatuojamus tikslus ir juos kūrybiškai įgyvendinti visiems kartu. Pvz. tai gali būti šeimos mėnesiniai/savaitiniai kalendoriai, kuriuose kiekviena diena turi tikslą: kiek nueiti žingsnių per dieną, kiek būti gamtoje, kiek ir kokių atlikti pratimų, kiek per dieną suvalgyti vaisių ar daržovių, ką nors naujo sužinoti apie sveiką mitybą, kažką sveiko pasigaminti ir pan. Kiekvienos dienos rutina gali tapti šeimos tradicija ir pavyzdžiu kitiems, ugdant sveiko gyvenimo įgūdžius.“

Projekto “AUGU SVEIKAS IR STIPRUS” metu parengta interaktyvi metodinė medžiaga moksleiviams, specialistams ir tėvams. Joje užduotys ir testai vaikams, rekomendacijos specialistams, savikontrolės ir stebėjimo testų pavyzdžiai, padėsiantys sveikos mitybos ir normalaus kūno svorio stebėsenai, korekcijai ir gerai psichologinei savijautai. Metodinė mokymo medžiaga paskelbta viešai internete (https://samarieciai.lt/wp-content/uploads/2022/10/Rekomendacijos-%e2%80%9eAugu-sveikas-ir-stiprus%e2%80%9c.pdf), https://moodle.pvmc.lt/).

Projektas „AUGU SVEIKAS IR STIPRUS“ finansuojamas Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis, kurį administruoja Sveikatos apsaugos ministerija. https://rinkisgyvenima.lt/

Pranešimą paskelbė: Vaidotas Petronis, VšĮ Projektų valdymo ir mokymo centras