Sveikata, grožis

Būkite sveiki ir pagerinkite savo savijautą: balandį „Rimi“ skelbia sveikatos mėnesiu

Siekdama skatinti sveikus pasirinkimus kasdieniame gyvenime net ir neįprastomis aplinkybėmis, iki pat balandžio pabaigos mažmeninės prekybos tinklas „Rimi“ kviečia dalyvauti Sveikatos mėnesio veiklose. Bendradarbiaudamas su nuomonės lyderiais Ieva Swan, Simonu Urbonu ir Laura Mazaliene „Rimi“ kels sveikos gyvensenos iššūkius, ragins kartu gerinti savo savijautą ir įveikti pavasario nuovargį peržiūrint mitybos meniu. Juk į maisto racioną įtraukus vos keletą sveikatai palankių produktų ir daugiau dėmesio skiriant fizinei ar emocinei savijautai galime jaustis kur kas geriau.

„Pandemija labai apribojo žmonių galimybes išeiti už namų ribų ir paskatino ieškoti įvairių alternatyvų, kuo pakeisti treniruotes sporto klube ar lauke. Kaip parodė „Rimi“ daryti tyrimai, laisvesnė dienotvarkė ir dažniau namuose leidžiamas laikas nepaskatino žmonių daugiau gaminti namuose ar labiau rūpinti emocine gerove – stresas ir įtampa neleido ramiai planuoti savaitės meniu ar aktyvių veiklių“, – sako „Rimi Baltic“ socialinės atsakomybes strategijos ir vystymo vadovas Liudvikas Aleliūnas. Pasak jo, sveiką gyvenimo būdą, kaip ir sveikus pasirinkimus, reikia vykdyti kasdien. – „Žinodami, kad dideli pokyčiai neįvyksta per vieną dieną, parengėme Sveikatos mėnesio aktyvacijas  ir pasiūlymus. Norime jais paskatinti žmones žingsnis po žingsnio keisti savo kasdienį gyvenimą. Šį mėnesį kviečiame daugiau dėmesio skirti fizinei veiklai gryname ore, dažniau rinktis sveikus produktus patiekalams ir rasti papildomos motyvacijos „Rimi“ partnerių pasiūlymuose“.

Sveikatos mėnesiui pradžią davė nuomonės formuotoja Ieva Swan, išsikėlusi „Savaitės ant kojų“ iššūkį ir užsibrėžusi tikslą per savaitę nueiti daugiau nei 100 tūkst. žingsnių – bent po 15 tūkst. žingsnių per dieną. „Aš visą gyvenimą buvau labai aktyvi, tai tarytum užprogramuota mano kraujyje. Man nereikia stengtis pakilti nuo sofos ir versti save daryti vienus ar kitus pastangų reikalaujančius dalykus. Vienintelis dalykas – man labai greitai atsibosta bet kuri sporto šaka, kurios imuosi. Tiesa, nėra padėties be išeities – vis atsiranda progų pabandyti kažką naujo. Pavyzdžiui, Tenerifėje atradau vaikščiojimą ir banglentes. Mėgau vaikščioti ir anksčiau, tačiau ne tiek daug ir ne taip reguliariai. „Rimi“ mestas iššūkis man tapo motyvacija pradėti vaikščioti reguliariai ir įrodyti sau, kad galiu. Amžius neturi mūsų įstatyti į kažkokius rėmus, tad noriu palinkėti visiems sakyti daugiau „taip“ ir mažiau „ne“ judėjimui, sveikai mitybai bei gerai savijautai“, – sako Ieva Swan.

Iššūkių maratono estafetę iš Ievos perims komunikacijos specialistas Simonas Urbonas, mesdamas sau „Savaitės ant dviračio“ iššūkį. Visada aktyvus vyras prisipažįsta, kad per antrąjį karantiną vis daugiau jo draugų, o kartu ir jis pats per šį laiką užmiršo, kas jį džiugino ir varė į priekį, tad viską tenka prisiminti iš naujo. „Labai daug žmonių per antrąjį karantiną sustojo ir nebežino, kur nori eiti toliau, jau nekalbu, kiek žmonių puolė į psichinės sveikatos duobes, nes tiesiog užstrigo laike ir savo problemose. Pats ilgai kovojau su šiomis problemomis ir paskutinius kelis mėnesius ėmiausi savipagalbos, nes depresija su visomis panikos atakomis jau laukė už kampo, kol tiesiog pulsiu į jų glėbį. Daug skaičiau apie šią psichologinę, masine tampančia problemą ir atradau kelis būdus, kuriais galime sau padėti iš to dugno kilti aukštyn. Apatijai ir depresijai labai nepatinka saulės šviesa, aktyviai judantys, sportuojantys, daug bendraujantys žmonės, teisingi mitybos ir miego įpročiai, šypsenos. Tad pradėjau gyventi taip, kaip mano blogai savijautai nepatinka“, – prisipažįsta trijų vaikų tėtis.

Simonas puikiai supranta tuos, kuriems sunku pakilti iš lovos – juk joje atrodo saugiausia, patogiausia, šilčiausia. „Kaip pragulėjęs po nevilties kaldra savaitėmis ir šiuo metu lipantis į šviesą noriu pakviesti ir kitus padėti sau, o tokiu pavyzdžiu padrąsinti sekti ir savo draugus, giminaičius, kolegas. Tam nuo pirmadienio imuosi smagios, naudingos iniciatyvos ir kviečiu visus pradėti nuo mažų žingsnelių, taip atgimstant kartu su pavasariu. Kviečiu ryte plačiai atitraukti užuolaidas ir nusišypsoti saulei arba debesims, automobilius palikti garaže ir sėstis ant dviračio, mankštintis ir nepamiršti teisingos savo kūną mylinčios mitybos bei miego, kuris labai naudingas mūsų nerviniai sistemai. Pažadu, jums tai patiks, o tam tereikia tik pirmų žingsnių. Kartu tai daug lengviau, tad pradedam!“ – kviečia S. Urbonas.

Pavasaris yra geriausias laikas pradėti judėti – atsikratyti streso ir pasikrauti džiaugsmo, priimant vieną iš „Rimi“ nuomonės formuotojų savaitės iššūkių. Prisijungę prie Ievos Swan galite išbandyti „Savaitės ant kojų“ iššūkį, kurio tikslas – bent 15 tūkst. žingsnių per dieną, kartu su Simonu Urbonu galite įgyvendinti „Savaitės ant dviračio“ iššūkį ir automobilį iškeisti į dviratę transporto priemonę. Jeigu norite pradėti maitintis sveikiau, kartu su Laura Mazaliene tai padaryti bus lengviau – ji imsis „Savaitės be cukraus“ iššūkio ir su visa šeima išbandys sveikesnių produktų alternatyvas. 

Be iššūkių, „Rimi“ pirkėjai taip pat kviečiami naudotis specialiais sveikatos mėnesio pasiūlymais: „Benu“ vaistinėse – nuolaida maisto papildams virškinimui ir probiotikams, o balandžio 20-26 d. – „Rimi“ tinklo parduotuvėse įrengtuose terminaluose pateikiamomis nuolaidomis įvairioms „Rinkis sveikiau“ ženklu pažymėtoms prekėms.

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR