Sveikata, grožis

COVID-19 sirgusiems „Iki“ darbuotojams – specialūs sveikatos tyrimai

Prekybos tinklas „Iki“ pirmasis šalyje iš prekybos tinklų COVID-19 persirgusiems darbuotojams suteikia galimybę atlikti išsamų sveiktos patikrinimą, kuris yra visiškai finansuojamas darbdavio. Pasak Editos Jakučionytės-Lukšės, „Iki“ personalo direktorės, taip siekiama palaikyti darbuotojus, išsklaidyti jų nerimą ir nuogąstavimus dėl galimų ligos pasekmių.

„Iki“ darbuotojai kasdien dirba sudėtingomis karantino sąlygomis tam, kad visi saugiai ir kantriai sulauktume situacijos pagerėjimo nieko nepritrūkdami. Mes, savo ruožtu, stengiamės užtikrinti jiems maksimalų dėmesį ir rūpestį. Tikiu, kad greta kitų jau suteiktų priemonių, sveikatos tyrimai darbuotojams bus naudingi ir leis jautis labiau užtikrintiems savo sveikata“, – teigia Edita Jakučionytė-Lukšė.

COVID-19 sirgę „Iki“ darbuotojai gali atlikti plačią sveikatos patikrinimo programą, į kurią įeina bendrieji kraujo tyrimai, įvairių mikroelementų, vitamino D kiekio, COVID antikūnų kiekio nustatymas ir daugiau kitų tyrimų. Šia programa persirgę darbuotojai nemokamai gali pasinaudoti 29 „MediCA“ klinikose tiek didžiuosiuose šalies miestuose, tiek regionuose. Atlikus kraujo tyrimą suteikiama šeimos gydytojo konsultacija. Visas sveikatos patikrinimas yra apmokamas prekybos tinklo.

Tai ne pirmoji priemonė, kurią darbuotojams prekybos tinklas suteikė pandemijos laikotarpiu. Nuo vasario 1 d. visi „Iki“ darbuotojai, kurių yra beveik 6000, vienerių metų laikotarpiui yra apdrausti specialiu draudimu. Jis taikomas hospitalizacijai dėl COVID-19, arba bet kokios ligos. Taip pat dėl mirties nuo nelaimingo atsitikimo ar infekcinės ligos, tarp kurių – ir COVID-19. Šis draudimas darbuotojams galioje ne tik Lietuvoje, bet ir visose kitose pasaulio šalyse.

Be to, dar rudenį „Iki“ pirmasis iš prekybos tinklų pasiūlė ir emocinės paramos liniją „Kaip jautiesi?“ Tai – nemokamų profesionalaus psichologo konsultacijų linija, į kurią besikreipiantys darbuotojai gali pasidalinti savo emocijomis ir pasikalbėti apie tai su profesionalu.

Dėmesys sveikatai ir rūpinimasis gyvenimo būdo yra neatsiejamos „Iki“ prekybos tinklo vertybės, jas norima perteikti ir tinklo darbuotojams: rengiamos profesionalų konsultacijos apie tai, kaip svarbu ugdyti tinkamus mitybos įpročius, rūpintis fiziniu aktyvumu, rinktis sveikesnius maisto produktus.

Pranešimą paskelbė: Auksė Baurienė, UAB „Publicum”
COVID-19 sirgusiems „Iki“ darbuotojams – specialūs sveikatos tyrimai