Medicina, farmacija

Darbo partija siekia sustabdyti perteklinius ribojimus ir žmonių skirstymą

Seimo Darbo partijos frakcija prašo Prezidento stabdyti perteklinius ribojimus, kurie turėtų įsigalioti nuo rugsėjo 13 d. Frakcija taip pat praneša, kad dalyvaus diskusijoje dėl naujų ribojimų ir pateiks alternatyvius pasiūlymus, kurie nepriešintų visuomenės.

Seimo Darbo partijos frakcija, įgaliota Darbo partijos tarybos, kreipėsi į Lietuvos Prezidentą dėl valdančiųjų sprendimo, kuriuo siūloma daliai šalies nepasiskiepijusių, nepersirgusių COVID-19 piliečių, neturinčių 48 val. galiojančio neigiamo testo, iš esmės apriboti teises naudotis privačiomis ir viešosiomis paslaugomis.

„Susirinkusi Darbo partijos Taryba pritarė kreipimesi į Prezidentą išsakomoms mintims – kartu suderinę pozicijas siekiame, jog Lietuvos žmonės nebūtų skirstomi į vertus ir mažiau vertus piliečius. Visuomet sakėme, kad mums svarbus kiekvienas Lietuvos žmogus, tad ir šįsyk ne išimtis – paskiepyti jūs ar ne, visi esate lygūs“, – teigia Darbo partijos pirmininkas, Europos Parlamento narys Viktoras Uspaskich.

Pasak Darbo partijos frakcijos seniūno Viktoro Fiodorovo, numatyti ribojimai neužtikrina Lietuvos Konstitucijoje įtvirtintų lygių galimybių visiems šalies piliečiams, priešina visuomenę ir ne tik yra nepagrįsti, bet ir pertekliniai.

„Siūlome sudaryti vienodas sąlygas visiems dirbti ir naudotis privačiomis, viešosiomis paslaugomis, nepriklausomai nuo to, ar žmogus pasiskiepijęs, ar nepasiskiepijęs. Dirbantiems, turintiems nedarbingumą ar gaunantiems nedarbo išmoką, esantiems nėštumo ir gimdymo, tėvystės atostogose, pensininkams, neįgaliesiems, vaikams ir studentams bei tiems, kurie dėl medicininių priežasčių negali būti paskiepyti, turi būti sudaryta galimybė testuotis valstybės lėšomis“, – neabejoja Seimo narys V. Fiodorovas.

Darbo partijos frakcijos kreipimesi į Prezidentą prašoma visiems kitiems asmenims sudaryti sąlygas testuotis už ne didesnę nei valstybės įsigyjamų COVID-19 testų kainą, vengiant piktnaudžiavimo atvejų. Taip pat leisti laisvai pasirinkti, kokiu Lietuvoje ir ar Europos Sąjungoje validuotu bei sertifikuotu testu naudotis bei tai užfiksuoti elektroninėje sveikatos sistemoje.

„Prašome neriboti teisių gauti medicinines paslaugas asmenims, turintiems sveikatos draudimą. Teisė į sveikatos apsaugą yra įtvirtinta įstatymais ir valstybė privalo ją užtikrinti, nepriklausomai nuo pasirinkimų, kitu atveju, reikėtų įvesti analogiškus ribojimus ir sergantiems hepatitu B, encefalitu”, – teigiama kreipimesi.

Didelis dėmesys skiriamas ir visuomenės informavimo klausimui. Anot Darbo partijos frakcijos narės Ievos Kačinskaitės–Urbonienės, iki šiol trūksta aiškios, konkrečios informacijos tiek apie skiepų patikimumą bei veiksmingumą, tiek apie planuojamus ribojimus.

„Taip pat būtina parengti išsamią informacinę kampaniją apie visus numatomus ribojimus tiek pasiskiepijusiems, tiek tiems, kurie dėl medicininių priežasčių negali būti paskiepyti, taip pat besitestuojantiems bei to nedarantiems ar persirgusiems COVID-19, kad tai būtų skaidrus, suprantamas visai visuomenei procesas“, – akcentuoja parlamentarė.

Kreipimesi į Prezidentą prašoma nediskriminuoti žmonių jokiose viešosiose diskusijose bei teisės aktuose.

„Šiuo metu dalis Vyriausybės narių neretai atvirai tyčiojasi iš asmenų, kurie nėra sirgę, sveikai gyvena ir nuolat saugosi, o kartu yra nepasiskiepiję. Toks elgesys priešina visuomenę ir turi būti kuo skubiau sustabdytas.  Esame pasirengę bendradarbiauti, atvirai diskutuoti ir padėti šioje sudėtingoje situacijoje“, – teigia I. Kačinskaitė – Urbonienė.

Pranešimą paskelbė: Brigita Petrošiūtė, Darbo partija