Medicina, farmacija

Diana Nausėdienė Armėnijoje perdavė paramą vėžiu sergantiems vaikams

Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė penktadienį lankėsi Jerevane įsikūrusiame Profesoriaus Rubeno Yeolyano hematologijos centre, kur gydomi vėžiu sergantys vaikai.

Diana Nausėdienė kartu su Armėnijos Respublikos Ministro Pirmininko sutuoktine Anna Hakobyan aplankė mažuosius ligonius, o susitikusi su šio medicinos centro darbuotojais pakvietė juos stažuotis Lietuvoje ir perdavė oficialų Lietuvos Respublikos sveikatos ministerijos kvietimą.

„Lietuva didžiuojasi aukštos kvalifikacijos specialistais, kurie yra pasiruošę pasidalinti savo žiniomis. Vėžys neturi sienų, liga neatsižvelgia į amžių, tautybę, turtą ar socialinę padėtį. Tai grėsmė, kuria dalijamės ir prieš kurią turime veikti vieningai – palaikydami tuos, kurie buvo paliesti ligos, ir kartu ieškodami geresnių gydymo būdų“, – sakė D. Nausėdienė. 

Lietuvos pirmoji ponia akcentavo, kad vaikams, gydomiems onkologiniuose skyriuose, būtinas pažangus, modernus bei geriausius šių dienų standartus atitinkantis gydymas ir priežiūra. Pasak D. Nausėdienės, gydytojai ir jų naudojamos technologijos šiai klastingai ligai gydyti yra vėžiu sergančių vaikų ir jų šeimų viltis.

Per vizitą hematologijos centre D. Nausėdienė įteikė iš Lietuvos atvežtą paramą gydytojams – 20 aukščiausios kokybės stetoskopų, skirtų tiek naujagimiams ir vaikams, tiek suaugusiesiems. Taip pat ji perdavė 28 planšetinius kompiuterius ligoninėje gydomiems vaikams ir pliušinių žaislų patiems mažiausiems pacientams.

Pranešimą paskelbė: Ridas Jasiulionis, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija