Medicina, farmacija

Diana Nausėdienė: Lietuvos šeimoms būtina įvairiapusė parama

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė antradienį susitiko su asociacijos „Neišnešiotukas“ atstovėmis, su jomis aptarė pagalbos šeimoms priemones ir organizacijos veiklos plėtrą, kuriant nacionalinę iniciatyvą „Auginu Lietuvą“.

D. Nausėdienei asociacijos „Neišnešiotukas“ prezidentė Asta Speičytė-Radzevičienė ir atstovė ryšiams su visuomene Jolanta Grigorjevienė pristatė naujausius veiklos planus ir iššūkius, siekiant padėti šeimoms, susilaukusioms ankstukų, taip pat apmokant gydytojus ir sveikatos priežiūros specialistus dirbti su šiais kūdikiais.

„Pagalba, kurią suteikiate neišnešiotukų susilaukusioms šeimoms, yra neįkainojama. Pagalbos ankstukams projekto augimas ir siekis padėti Lietuvos šeimoms plačiąja prasme, teikiant socialines, medicinos, švietimo ir neformaliojo ugdymo paslaugas, yra reikalinga ir būtina iniciatyva“, – sakė D. Nausėdienė.

Susitikime aptarta iniciatyvos „Auginu Lietuvą“ edukacinė mokymų platforma, taip pat iniciatyvos bandomojo projekto įgyvendinimas Palangos savivaldybėje. Sutarta, kad, siekiant užtikrinti kokybiškas paslaugas ir emocinę paramą Lietuvos šeimoms, būtina ieškoti kūrybiškų priemonių ir stiprinti bendradarbiavimą su šalies institucijomis.

Susitikimo dalyvių teigimu, siekiant šeimų gerovės, nepakeičiama yra šalia esančios bendruomenės parama, todėl būtina ne tik investuoti į emocinių sunkumų patiriančias šeimas, bet ir skatinti bendruomenės aktyvumą, užimtumą.

Pranešimą paskelbė: Rugilė Ereminaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija