Sveikata, grožis

Geroji karantininių Velykų pusė – mažiau persivalgysime, daugiau judėsime

Jau antrus metus Velykas pasitiksime kiek neįprastai – tik artimiausiame šeimos rate. „Eurovaistinės“ vaistininkai įžvelgia ir gerąją to pusę – taip rečiau persivalgome, daugiau būname gamtoje, skiriame laiko pasivaikščiojimams ar kitai aktyviai veiklai.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Juodsnukytė sako, kad po Velykų įprastai sulaukdavo klientų, kurie ieškodavo preparatų virškinimui gerinti – per šventes keliaujant iš vienų giminaičių pas kitus, dažnai nepavykdavo išvengti persivalgymo, vis dėlto jau praėjusiais metais, kai šventes visi sutiko namuose, tokių klientų buvo gerokai mažiau, panašių tendencijų tikimasi ir šiemet.

„Tai yra geroji karantininių švenčių pusė – per Velykas gaminame mažiau, nesistengiame per trumpą laiką išragauti daugybės patiekalų. Taip pat daugiau žmonių įprastą sėdėjimą prie stalo iškeičia į aktyvią veiklą ir daugiau laiko praleidžia gamtoje“, – teigiamus pokyčius vardija vaistininkė.

Nors vaistininkai pastebėjo, kad daugiau klientų pavasarį pradėjo skirdami dėmesio savo mitybai, norėdami atsikratyti papildomų kilogramų, J. Juodsnukytė sako, kad per šventes šio tikslo taip pat nereikėtų pamiršti, bet leisti sau šiek tiek daugiau taip pat nereikėtų bijoti. „Daugeliui šios neįprastos šventės nėra lengvos psichologiškai. Visi esame pasiilgę seniai nematytų artimųjų, tačiau vis tiek patariame rasti priemonių, kurios padėtų sukurti šventinę nuotaiką – galbūt gaminsite tradicinį patiekalą ar pasilepinsite desertu. To atsisakyti tikrai nereikia, svarbiausia išsaugokite saiką ir po švenčių vėl pamažu grįžkite prie sau įprasto ritmo“, – sako J. Juodsnukytė.

Vaistininkė rekomenduoja atkreipti dėmesį ir į vaikų suvalgomų saldumynų kiekį, šokoladinius saldumynus paskirstyti per kelias dienas, nesuvalgant jų visų iš karto.

Jeigu po šventinių pusryčių ar pietų jaučiate sunkumo jausmą, vaistininkė rekomenduoja verčiau išeiti pasivaikščioti ar pakilus nuo stalo iškart suplauti indus, tačiau nesitikėti, kad sunkumo jausmas praeis prigulus ar patogiai įsitaisius prieš televizorių. Persivalgymą įveikti padeda fizinis aktyvumas, taip pat naudinga atsigerti vandens.

Šventines dienas planuojantiems praleisti gamtoje vaistininkė pataria saugotis erkių, turėti repelentų, o grįžus namo, persirengti ir apžiūrėti, ar nėra įsisiurbusios erkės. Taip pat pavasariškomis dienomis vykstant į gamtą svarbu nepamiršti ir apsaugos nuo saulės, nes nuo pirmųjų spindulių oda greitai nudega. Į gamtą vaistininkė rekomenduoja pasiimti ir sveikų užkandžių – vaisių, daržovių, įvairių jų užtepėlių. Planuojantys pasimėgauti ant žarijų keptu maistu taip pat turėtų rinktis mažiau riebią mėsa, pagardinti ją keptomis daržovėmis.

Vaistininkė primena, kad net ir leidžiant laiką gamtoje svarbu nepamiršti apsaugos nuo koronaviruso priemonių. Svarbu vengti masinio susibūrimo vietų, laiką leisti atokesnėse ir ramesnėse vietovėse, laikytis saugaus atstumo nuo aplinkinių, tinkamos rankų higienos ir taisyklingai dėvėti apsaugos priemones.

„Eurovaistinė“ klientų patogumui šv. Velykų dieną suteikia galimybę prireikus pasikonsultuoti su farmacininku telefonu 8 800 50005. Pirmąją Velykų dieną dirbs tik sostinėje, Ukmergės g. 282, esanti „Eurovaistinė“. Antrąją Velykų dieną tinklo vaistinės dirbs šventiniu darbo laiku, kurį prireikus galite rasti bendrovės puslapyje apie-eurovaistine.lt.

 „Eurovaistinė“ pataria, ką naudingo sveikatai galite nuveikti per Velykas:

– Po pusryčių surenkite žygį.

– Pietus valgykite lauke arba balkone.

– Pasivaržykite estafečių rungtyse.

– Atidarykite dviračių ar paspirtukų sezoną.

– Išbandykite bent vieną sveikuolišką receptą.

Pranešimą paskelbė: Laura Bielskė, Eurovaistinė, UAB