Sveikata, grožis

Griežtinami reikalavimai su tabako gaminiais susijusiems gaminiams ir įrenginiams, skirtiems šiems gaminiams vartoti

2021 m. gegužės 13 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimas priėmė Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-4620(2) ES), kuriomis nutarta nuo lapkričio 1 d. taikyti griežtesnius reikalavimus ne tik tabako gaminiams, bet ir su jais susijusiems gaminiams bei įrenginiams, skirtiems šiems gaminiams vartoti.

Pagal priimtas naujas nuostatas jiems bus praplėsti tie draudimai, kurie mažina tabako gaminių ir susijusių gaminių įsigijimą ir vartojimą (pvz., nemokamai platinti susijusius gaminius ir įrenginius, skirtus šiems gaminiams vartoti, ir (ar) jų naujus pavyzdžius; teikti susijusius gaminius ir įrenginius, kaip loterijų, konkursų, sporto varžybų, žaidimų prizus arba kartu su jais; organizuoti žaidimus ir konkursus bei loterijas, kurie skatintų įsigyti ir (ar) vartoti susijusius gaminius ir įrenginius; suteikti teisę pirkėjui gauti dovanų prie susijusių gaminių ir įrenginių ir pan.).

Įstatymo pakeitimu nutarta drausti skelbti apie tabako ir tabako gaminių, susijusių gaminių ir įrenginių kainų sumažinimą, taip pat uždrausti parduoti tabako vartojimui skirtus įrenginius asmenims iki 18 metų.

Kartu Seimas nusprendė patikslinti elektroninės cigaretės ir elektroninių cigarečių pildyklės apibrėžimus. Tokiu būdu siekiama aiškiau reglamentuoti nikotino neturinčių elektroninių cigarečių ir elektroninių cigarečių pildyklių sudėties ir kokybės bendruosius reikalavimus, kad efektyviau būtų vykdoma tokių gaminių kontrolė, užtikrinamas saugumas ir kokybė.

Už naujas nuostatas balsavo 117 Seimo narių, susilaikė 1 parlamentaras.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas