Medicina, farmacija

Į Respublikinę Šiaulių ligoninę atvykę jaunieji gydytojai sieks realizuoti savo planus

Respublikinės Šiaulių ligoninės Didžiojoje konferencijų salėje surengta jaunųjų gydytojų, šį rudenį atvykusių dirbti į Respublikinę Šiaulių ligoninę gydytojais arba gydytojais rezidentais, spaudos konferencija ir pristatymas medikų bendruomenei. Jaunimą sveikino Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Mindaugas Pauliukas, ligoninės rezidentūros bazės vadovė, laikinai einanti direktoriaus pavaduotojos medicinai pareigas Rasa Bracaitė, kolegos. Net 17 gydytojų ir 18 gydytojų rezidentų papildė medikų gretas. Ir tai – ne tik skaičiai, tai ir žinių bagažas, entuziazmas ir naujos idėjos, kurių labai reikia į geriausias šalies gydymo įstaigas besilygiuojančiai Respublikinei Šiaulių ligoninei.
Jaunimas renkasi ligonines
Baigiantis studijų metams aukštosiose mokyklose, rengiančiose būsimuosius medikus, visos šalies gydymo įstaigos susiduria su realybe, kai jaunimas ieško sau geriausios, patraukliausios, galinčios realizuoti jaunų žmonių viltis ir planus. Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius M. Pauliukas,
sveikindamas susirinkusius jaunuosius specialistus, patikino, kad ir ligoninė visada stengiasi pasiūlyti maksimalias galimybes.
„Ligoninės rezidentūros bazės vadovės, laikinai einančios direktoriaus pavaduotojos medicinai pareigas Rasos Bracaitės bei su Šiaulių miesto savivaldybės administracijos pastangomis nemažai jaunimo pasirinko mūsų ligoninę. Drauge esame numatę paketą pasiūlymų, kaip ateityje pritraukti jaunas slaugytojas, rezidentus ir gydytojus, atvykstančius iš Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto bei Šiaulių kolegijos Sveikatos mokslų fakulteto į mūsų ligoninę“, – sakė gydymo įstaigos vadovas ir džiaugėsi atvykusiu į ligoninę jaunimu. Juolab, kad yra kuo didžiuotis, nes atvyksta tikri profesionalai, geros nuotaikos, norintys tobulėti ir pasidalinti žiniomis, kurias gavo rezidentūros metu bei studijuodami aukštojoje medicinos mokykloje, trokštantys dalintis patirtimi su jau dirbančiais medikais. Sveikindamas visus, kurie pasirinko Respublikinę Šiaulių ligoninę, gydymo įstaigos vadovas žadėjo, kad šioje ligoninėje bus sudarytos geriausios sąlygos dirbti ne tik Šiaurės Lietuvoje, bet ir lyginant su visomis Lietuvos gydymo įstaigomis. „Mes visi drauge kursime istoriją ateičiai ir darysime viską, kad ligoninėje dirbantieji jaustųsi kaip šeimoje“, – patikino ligoninės vadovas.
Spaudos konferencijoje dalyvaujančių žurnalistų paklaustas, kokių specialistų ligoninėje labiausiai trūksta ir kaip tą trūkumą padeda spręsti atvykusieji jauni gydytojai, M. Pauliukas buvo atviras: „Yra specialistų, kurių trūksta daugiau, kitų mažiau. Labiau trūksta psichiatrų, ortopedų traumatologų, kardiologų. Atėjus jauniems kolegoms, sprendžiasi šios problemos. Į trūkstamas vietas kviečiami šių specialybių gydytojai, kviečiami rezidentai – taip pritraukiame reikiamus specialistus.“, – sakė ligoninės vadovas M. Pauliukas ir neslėpė, kad šiuo metu visuose ligoninės skyriuose yra laisvų vietų jauniems specialistams, todėl visi yra laukiami ir reikalingi.
Ligoninės pasiūlymai viliojantys
Pasak direktoriaus M. Pauliuko, ne vien darbuotojų kiekis lemia sėkmę. Drauge su jaunimu į ligoninę ateina naujos žinios, iniciatyva, entuziazmas ir bet koks jaunas žmogus, ar tai būtų slaugos personalas, ar gydytojas, trūkumą mažina ir problemas sprendžia.
Viliojančių pasiūlymų jaunimui pateikė Šiaulių miesto savivaldybė, skyrusi labai didelį dėmesį jaunų specialistų atvykimui į regioną. Atvykę specialistai pamato, kad Šiauliai yra geras miestas auginti vaikus, puiki infrastruktūra, gera lokacinė vieta, ir tai leidžia pritraukti jaunus specialistus. Prisideda su pasiūlymais ir pati ligoninė, galinti pateikti galimybę mokytis. Ligoninėje įkurtas Mokslų fondas, kurio dėka specialistai, norintys kelti kvalifikaciją užsienyje, gali gauti paramą.
Pagrindinis faktorius, kuris leidžia pritraukti jaunus specialistus, yra ne moderni įranga, kurios ligoninėje nestinga, ne modernūs diagnostikos ir gydymo metodai, kurie nuolat atnaujinami. Svarbiausia, pasak gydymo įstaigos vadovo, yra kolektyvas, į kurį patenka jaunas, dar besiformuojantis specialistas. Daug nusipelno ir rezidentūros bazės vadovė Rasa Bracaitė, labai nuoširdžiai priimanti jaunus specialistus, dar studijuojančius medicinos mokslus. Gydytoja rūpinasi, globoja atvykusiuosius į rezidentūrą, tad jos didelis įdirbis nemažai lemia, kad žmonės, rezidentūrą atlikę Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, pasirenka ją kaip pirmą savo darbovietę.
Ligoninė – gera vieta tobulėti
Pristatydamas jaunuosius specialistus žurnalistams ir šventėje dalyvaujantiems ligoninės darbuotojams, ligoninės vadovas negailėjo gerų žodžių ir dėkingumo kiekvienam, atvykusiam dirbti į Šiaulius. Respublikinę Šiaulių ligoninę pirmąja savo darboviete pasirinko Chirurgijos klinikos Vaikų chirurgijos ir ortopedijos-traumatologijos centro vaikų chirurgas Benediktas Jonuška. Užaugęs ir vidurinę mokyklą baigęs Kuršėnuose, mokslus baigęs Vilniuje, gydytojas atvyko į Šiaulius. Toks pasirinkimas ne vien dėl to, kad iš to krašto kilęs, bet ir dėl to, kad mato dideles galimybes tobulėti.
„Ligoninė yra gera vieta tobulėti, ypač tik baigus studijas, nes gali ir operuoti, ir konsultuoti – būti arčiausiai pacientų. Šiauliai ir bus ta vieta, kur galiu realizuoti savo galimybes“, – sakė jaunas gydytojas, nuo vasario mėnesio dirbęs ligoninėje kaip gydytojas rezidentas. Gydytojas neslepia, kad nebuvo lengvas sprendimas keltis su šeima į Šiaulius, bet su žmona pasitarę nusprendė, kad čia bus geriausia vieta tobulėti kaip specialistui. „Vienuolika mokslo metų praėjo Vilniuje, tad ten sukurtas gyvenima: ir namas, ir šeima – pokyčiai nemaži. Bet tikėkimės, kad į gerą“, – sakė gydytojas ir atskleidė savo planus: „ Kaip jaunas gydytojas noriu dirbti ir operacinėje. Iš šono pažiūrėjus, vaikų chirurgija juda labai stipriai į priekį, norėtųsi Šiauliuose pritaikyti daugiau laparoskopinės chirurgijos metodų, nes lyginant su kitais Lietuvos miestais, šių procedūrų taikoma mažiau. Taip pat galima plėtoti ir kitas procedūras, tobulėti ir pasiūlyti naujausius metodus, kurie yra pasaulyje. Nereikia tikėtis, kad viskas bus padėta ant lėkštutės. Tai yra puiki vieta, kur galima šias idėjas įgyvendinti“, – teigė B. Jonuška ir pastebėjo, kad centro vadovai, ligoninės administracija labai palaiko idėjas, ieško būdų juos realizuoti.
Dirbti ligoninėje pasirinko ir libanietis Mochamadas Chamin, chirurgijos ir angiochirurgijos mokslus baigęs Kaune. Kolegos jį apibūdina kaip puikų žmogų ir puikų specialistą, bet jis tą dieną rinkosi dirbti operacinėje.
Urologijos skyriaus gydytojas urologas Egidijus Vaitiekūnas, kaip ir dauguma turi savo ambicijų ir planų, kurių neslepia: – „ Aš noriu padaryti, kad būtų kuo geriau, tad į Respublikinę Šiaulių ligoninę atvykau ne dėl to, kad čia – mano gimtas miestas, o dėl to, kad čia yra galimybės kaip ir didžiausiose Lietuvos ligoninėse teikti pacientams tretinio lygio paslaugas bei atlikti sudėtingas urologines operacijas“.
Moters ir vaiko klinikoje dirbanti vaikų ligų gydytoja Ineta Dulinskienė darbo dieną skirsto tarp Vaikų skubiosios medicinos pagalbos ir intensyviosios terapijos centro ir Vaikų konsultacijų poliklinikos, kur dirba vaikų alergologe. Neslepia jauna gydytoja, kad į Šiaulius vykti pirmiausia motyvavo šeima. „Aš pažįstu Vaikų skubiosios medicinos pagalbos skyriaus vedėją, tad asmeniniai pokalbiai ir motyvavo atvykti čia. Šiek tiek dvejojau, bet sakė, kad tai yra puiki vieta tobulėti, pritaikyti žinias, kurias sukaupiau mokydamasi. Žinių reikia ne tik pacientams, bet ir vaikų tėvams, nes dirbi tenka ne tik su pacientais, bet ir su jų šeimos nariais“, – dalinosi pirmaisiais įspūdžiais jauna gydytoja.
Neurochirurgijos skyriaus gydytojas neurochirurgas Rimvydas Balandžiūnas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje atliko rezidentūrą ir liko Šiauliuose, nors yra kaunietis. „Džiaugiuosi savo pasirinkimu matydamas, kad kolegos teikia kokybiškas paslaugas pacientams. Tikiuosi plėsti tų paslaugų spektrą“, – sakė daug gero iš kolegų apie savo darbą jau išgirdęs jaunasis urologijos specialistas.
Iš Tauragės kilusi Živilė Zemeckaitė rezidentūrą atlieka Psichiatrijos klinikoje ir tuo labai džiaugiasi. Jai, kaip ir kolegai Vidmantui Grigui, kurio šviesios atminties senelis Albertas Griganavičius daugelį metų dirbo ligoninėje neurochirurgu, dar teks apsispręsti, kur rinktis dirbti, baigus rezidentūrą ir įgijus diplomą.
Galimybe tobulėti Šiauliuose džiaugiasi ir jaunasis gydytojas nefrologas Marius Bardauskas, įsidarbinęs Nefrologijos –toksikologijos skyriuje. Jis teigė, kad pasirinko Šiaulius dėl to, kad šioje ligoninėje yra stipri nefrologijos patirtis ir yra vietos, kur galima tobulėti. Paklaustas, ar renkantis darbovietę sulaukė pasiūlymų iš kitų ligoninių, Marius sakė:- „Taip, rinktis teko ne iš vienos ligoninės“.
Šiauliuose gimęs ir užaugęs Diagnostikos centro gydytojas gastroenterologas Justas Birutis, jau turėdamas chirurgo endoskopuotojo diplomą vėl mokėsi Kaune, Lietuvos Sveikatos mokslų universitete. „Skiriuosi nuo kitų kolegų tuo, kad jau trejus metus dirbu šioje ligoninėje, turėjau galimybę, kurią administracija palaimino, dar įsigyti papildomą gastroenterologo specialybę. Aš jau išbandžiau šią įstaigą ir galiu pasidžiaugti, kad čia yra visos galimybės tobulėti ir dirbti, personalas puikus, administracija padėta plėtoti visas idėjas. Didžiausias pasiekimas – pirmoji Baltijos šalyse a endoskopinė skrandžio mažinimo operacija. Labai džiugu už tuos, kurie pasirenka Šiaulius, čia kviečiami visi, kurie renkasi ir dvejoja – visus priimsime, o jei kas ko nemokės – pamokysime“, – entuziastingai ragino jaunuosius kolegas jau patirties ir pasiekimų sukaupęs jaunas specialistas.
Nemažai gydytojų negalėjo atvykti į šią konferenciją, tad ateityje rašysime plačiau ir apie tuos, kuris dalyvavo, ir apie tuos, kurie dėl įvairių priežasčių liko su ligoniais.

Nuotr.

(Iš kairės) Justas Birutis – Diagnostikos centro gydytojas gastroenterologas, Benediktas Jonuška – Vaikų chirurgijos ir ortopedijos-traumatologijos centro vaikų chirurgas, Ineta Dulinskienė – Moters ir vaiko klinikos Vaikų skubiosios medicinos pagalbos ir intensyviosios terapijos centro vaikų ligų gydytoja, Mindaugas Pauliukas – Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius, Egidijus Vaitiekūnas – Urologijos skyriaus gydytojas urologas, Živilė Zemeckaitė – Psichiatrijos klinikos Krizių intervencijos, priėmimo, konsultacijų ir psichosocialinės reabilitacijos centro gydytoja rezidentė, Marius Bardauskas – Nefrologijos – toksikologijos skyriaus nefrologas, Rasa Bracaitė, ligoninės rezidentūros bazės vadovė, laikinai einanti direktoriaus pavaduotojos medicinai pareigas, Rimvydas Balandžiūnas – Neurochirurgijos skyriaus gydytojas neurochirurgas, Vidmantas Grigas – Psichiatrijos klinikos Krizių intervencijos, priėmimo, konsultacijų ir psichosocialinės reabilitacijos centro gydytojas rezidentas.
Zitos KATKIENĖS nuotr.

Pranešimą paskelbė: Zita Katkienė, Respublikinė Šiaulių ligoninė, VšĮ