Visi supranta, kad vaistų vartojimas yra prastos savijautos rezultatas. Niekas nenori atsidurti tokioje situacijoje. Norint, kad nereikėtų vartoti vaistų yra geriausias sprendimas užtikrinti, kad organizmas gautų reikiamus vitaminus ir mineralus. Žinoma, neužtenka kad tik papildytume reikiamais vitaminais ar mineralais, bet yra gerai, kai užtikriname ir reikiamą jų kiekį.
Vitaminai ir mineralai organizmui yra tokie pat svarbūs, kaip oras ir vanduo. Jie ne tik palaiko jūsų kūną sveiką ir funkcionalų, bet ir apsaugo jus nuo įvairių ligų.
Vitaminai ir mineralai dažnai suprantama lyg tai būtų viena, tačiau jie yra gana skirtingi. Vitaminai yra organinės medžiagos, kurias gamina augalai ar gyvūnai. Jie dažnai vadinami „būtinais”, nes jie nėra sintezuojami organizme (išskyrus vitaminą D) ir todėl turi būti gaunami iš kasdienės mitybos.
Mineralai yra neorganiniai elementai, kilę iš uolų, dirvožemio ar vandens. Tačiau galite juos netiesiogiai absorbuoti iš augalinio maisto ar gyvūninio maisto, kuris valgė tam tikrą augalą.
Kiekvieno iš jų yra po du tipus
Vitaminai skirstomi į dvi kategorijas:
Tirpūs vandenyje – tai reiškia, kad organizmas pašalina tai, ko jis nesugeria. Vandenyje tirpūs vitaminai yra aštuoni B grupės vitaminai (B-1, B-2, B-3, B-5, B-6, B-7, B-9 ir B-12) ir vitaminas C.
Tirpūs riebaluose, kur likę vitaminų kiekiai saugomi kepenyse ir riebaliniuose audiniuose kaip atsargos. Riebaluose tirpūs vitaminai yra A, D, E ir K.
Yra daug mineralų, tačiau tam tikri yra būtini optimaliai sveikatai. Mineralai skirstomi į dvi grupes:
Makroelementus ir mikroelementus ir pėdsaką. Makroelementai nebūtinai yra svarbesni už Mikroelementus, tačiau tai reiškia, kad jūsų kūne yra didesni jų kiekiai.
Geriausi maisto šaltiniai
Sveikatos specialistai yra įvertinę minimalius reikiamus vitaminų ir mineralų kiekius per dieną. Tačiau, gali būti, kad Jums reikia padidinti konkrečių vitaminų ar mineralų suvartojimą dėl jų trūkumo ar kitos medicininės priežasties.