Medicina, farmacija

Karinis sraigtasparnis iš Rygos skubiai atgabeno donoro kepenis

Ketvirtadienį automobilių eismas Santariškių transporto žiede buvo stabdomas dukart: vidurdienį, kai iš čia pakilo Karinių oro pajėgų sraigtasparnis su medikų komanda, ir vakare, kai tas pats sraigtasparnis iš Latvijos atgabeno donoro kepenis. Kartu grįžo ir Lietuvos chirurgų komanda, kuri dalyvavo donorinio organo eksplantacijos procese.

Atskraidintos kepenys skubiai išgabentos į Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikas, kur netrukus bus persodintos jų laukiančiam pacientui.

Tai – antras kartas, kai iš Latvijos šiais metais atgabenami donoro organai. Sausio mėnesį greitosios pagalbos automobiliu į Santaros klinikas buvo atvežti mirusio mažamečio inkstai, kurie abu buvo persodinti vienam suaugusiam žmogui. Nacionalinio transplantacijos biuro duomenimis, pacientas, kuriam buvo persodinti vaiko inkstai, jaučiasi gerai ir sparčiai sveiksta.

Karinių oro pajėgų pagalbos gabenant donoro organus šiais metai prireikė antrą kartą. Sausio viduryje kariškių sraigtasparnis iš Šiaulių į Kauną atskraidino neįkainojamą krovinį – donoro širdį.

Pareikšti pritarimą organų donorystei ir gauti Donoro kortelę gali kiekvienas pilnametis asmuo. Pasirašyti sutikimą po mirties tapti organų ir audinių donoru galima internetu ntb.lrv.lt, gydymo įstaigose, „Eurovaistinės“ vaistinėse.

Pranešimą paskelbė: Lina Mustafinaitė, Nacionalinis transplantacijos biuras