Medicina, farmacija

Kasmetinė konferencija buvo skirta vidaus ligų aktualijoms

Respublikinės Šiaulių ligoninės ir Pažangiosios medicinos draugijos nariai surengė konferenciją, skirtą įvairių specialybių medikams. Tai kasmetinė, dukart per metus organizuojama konferencija, vykusi Chirurgijos klinikos konferencijų salėje ir nuotolinėje erdvėje. Konferencija „Vidaus ligų aktualijos Šiaulių krašte. Nuo prevencijos iki gydymo taktikos parinkimo“ skirta visų specialybių gydytojams ir bendrosios praktikos slaugytojams, radiologijos technologams, ergoterapeutams, biomedicinos technologams, kineziterapeutams, medicinos biologams, medicinos psichologams, medicinos genetikams, akušeriams, paramedikams, skubiosios medicinos pagalbos paramedikams, išplėstinės praktikos vaistininkams, vaistininkams.
Konferencijai pirmininkavusios ligoninės Gastroenterologijos-endokrinologinės skyriaus vedėja, vykdanti Konservatyviosios medicinos klinikos vadovo funkcijas Gitana Acutė ir ligoninės Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos vadovės pareigas laikinai einantis gydytoja pulmonologė Asta Žaliukienė ne tik kvietė pranešėjus prie pulto, bet ir pačios skaitė aktualius pranešimus.
Susirinkusius į konferenciją gyvai ir stebinčius prie kompiuterių ekranų pasveikino Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Mindaugas Pauliukas ir palinkėjo niekada nenustoti mokytis, nes medicina yra ta sritis, kuri niekada nenustoja tobulėti. Pasidžiaugęs, kad konferencijai daug įdomių pranešimų parengė ir Respublikinės Šiaulių ligoninės medikai, direktorius išsakė viltį, kad ši konferencija taps tradicine.
Mokslinę konferencijos dalį pradėjusi gydytoja endokrinologė Aušra Sirutavičienė pritarė ligoninės vadovo teiginiui, kad medicina niekada nenustoja judėti į priekį ir tobulėti. Tad ir ji pasirengusi susirinkusius supažindinti su naujovėmis, kad galėtų eiti koja į koją su naujovėmis ir suteiktų visas geriausias galimybes pacientams. Tad pranešimas „SGLT2 inhibitorių vieta kompleksiniame 2 tipo cukrinio diabeto gydyme“ ir buvo apie naujų medikamentų grupę, kurios pagrindinis tikslas skirtas cukrinio diabeto gydymui, o poveikis – gliukozės užblokavimas inkstuose ir cukraus pašalinimas su šlapimu. Tai yra kasą tausojantis poveikis.
Pranešimą „Krūtinės skausmas ir stemplės ligos“ pristatė RŠL Gastroenterologijos-endokrinologijos skyriaus vedėja gydytoja gastroenterologė Gitana Acutė. Vaistininkė Aušra Baranauskienė perskaitė pranešimą „Moterų šlapimo nelaikymas. Augalinės terapijos taikymo galimybės Lietuvoje“.
Svečias iš Rygos (Latvija) Stradinio universiteto prof. dr. Julius Ptašekas perskaitė pranešimą „Krešėjimo sistemos sutrikimų ir ligų laboratorinės diagnostikos aktualijos klinikoje. LSMU Šeimos medicinos klinikos prof. dr. Danielius Serapinas perskaitė pranešimą „Smegenų bioaminai ir skausmo genetika“.
Antroje konferencijos dalyje pranešimą apie lėtinės obstrukcinės plaučių ligų aktualijas 2023 metais papasakojo RŠL Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos gydytoja pulmonologė Asta Žaliukienė. Gydytoja radiologė Jūratė Kemėšienė ir prof. dr. Mindaugas Jievaltas, (LSMU ligoninė Kauno klinika), perskaitė pranešimą „Ankstyvoji kliniškai reikšmingo prostatos vėžio diagnostika – ar galime sumažinti biopsijų skaičių?“. Svečias iš Vilniaus universiteto Santaros klinikos prof. dr. Sigita Glaveckaitė perskaitė pranešimą „Cukrinis diabetas ir vainikinių arterijų liga: ar tik rizikos veiksnys?“ Konferenciją pranešimu „Paraskydinių liaukų karcinoma. Hiperkalcemija“ užbaigė RŠL Gastroenterologijos-endokrinologijos skyriaus gydytoja endokrinologė Aušra Sirutavičienė, skaičiusi ir pirmąjį pranešimą.

Konferencijos dalyvius pasveikino Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Mindaugas Pauliukas. (Zitos Katkienės nuotr.)

Pranešimą paskelbė: Zita Katkienė, Respublikinė Šiaulių ligoninė, VšĮ