Medicina, farmacija

Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

Nuo šiandien įsigaliojus tik rekomendacijai, o ne būtinybei viešose vietose dėvėti medicinines kaukes, vaistininkai sako, kad nusiimti jų nederėtų skubėti. „Eurovaistinės“ farmacininkai pastebi, kad laikotarpiu kuomet daugiau dėmesio skyrėme asmeninei higienai, o medicininės kaukės apsipirkimo vietose, vaistinėse bei kitose susibūrimo vietose buvo privalomos, besiskundžiančių įvairiomis ligomis, ne tik COVID pandemija, taip pat buvo mažiau.

Vaistininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad medicininė kaukė sudaro fizinį barjerą, kuris kosint ar čiaudint neleidžia išplisti pasklidusiems viruso lašeliams:

„Turbūt ne vienas pastebėjome, kad COVID pandemijos metu su bakterijomis ar virusais susidurdavome rečiau. Taip buvo todėl, kad gyventojai buvo sąmoningesni ir daugiau dėmesio skyrė savo sveikatai, asmens higienai, imunitetui. Norėtųsi, kad tokie įpročiai išliktų ir panaikinus reikalavimą dėvėti kaukes, todėl savo klientams rekomenduojame išlaikyti gerus įpročius, o kaukių iškart nenumesti į šalį, ypač jei jaučiate kokius nors ligų simptomus arba turite silpną imunitetą“, – pažymi vaistininkė.

Vaistininkė sako, kad nereikėtų skubėti numesti kaukių, nes pavasarį dažno imunitetas nusilpęs, bet to šiuo metu vargina ir alergijos:

„Kaukes labai rekomenduočiau dėvėti alergijų varginamiems žmonėms. Seniai šalyje neturėjome lietaus, tad oras gana užtreštas, jis maišosi su žiedadulkėmis, o tai sukelia dar stipresnius alergijų simptomus. Lauke dėvėdami kaukes įvairių dalelių įkvepiame mažiau. Be to, pavasarį natūraliai dažno žmogaus imunitetas yra silpnesnis, o virusų permainingu oru išties daug“,- apie kaukių naudą kalba farmacininkė.  

„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Rolanda Lipnevičiūtė sako, kad vaistinėse higienos reikalavimai visuomet yra itin aukšti:

„Patys būdami vieni arčiausiai sergančiųjų, teikiame ypatingą dėmesį, kad vaistinėje tiek mūsų komanda, tiek klientai jaustųsi saugiai. Higienos palaikymas yra viena svarbiausių prevencinių priemonių, todėl mūsų vaistinėse ir toliau mažiausiai kartą per dieną bus dezinfekuojami dažnai liečiami paviršiai, savo komandą pakvietėme klientus aptarnauti dėvint kaukes, o kiekvieną užsukusi žmogų kviečiame laikytis dviejų metrų atstumo“,- apie klientų aptarnavimą vaistinėse pasakoja „Eurovaistinės“ atstovė.  

Nedėvint kaukių, svarbu nepamiršti higienos įpročių

Vaistininkė primena, kad kaukių dėvėjimui tapus rekomendacija, svarbu nepamiršti kitų higienos įpročių, kurie gali apsaugoti nuo įvairiausių susirgimų:

„Kiekvieną sykį grįžus iš lauko ar prieš valgant reikėtų kruopščiai nusiplauti rankas su vandeniu ir muilu. Neskubėkite, išmuiluokite ne tik delnus, bet ir plaštakų viršų, tarpupirščius, panages, galiausiai, bent 10 sekundžių palaikykite po tekančiu vandeniu ir nusausinkite asmeniniu rankšluosčiu“, – pažymi Elvyra Ramaškienė ir primena prieš plovimą nusiimti rankų aksesuarus, antraip po jais esantys nešvarumai nenusiplaus.

Apsisaugoti nuo bakterijų ir virusų padeda ir organizmo stiprinimas C ir D vitaminais, naudingi yra žuvų taukai, ežiuolės ekstraktas. Vaistininkė primena, kad vitamino C gausu šviežiuose vaisiuose ir daržovėse – raudonose paprikose, kopūstuose, brokoliuose, apelsinuose, o D vitamino galima gauti valgant kiaušinio trynį, riebią lašišą, silkę, ungurį.

Pranešimą paskelbė: Rolanda Lipnevičiūtė, Eurovaistinė, UAB