Sveikata, grožis

Kodėl vaistinėje nėra medžiaginių kaukių?

Pandemijos pradžioje, kai visame pasaulyje buvo sunku užtikrinti reikiamą apsauginių kaukių kiekį, daug žmonių ėmė jas savarankiškai siūti ir naudoja iki šiol, nors kokybiškų medicininių kaukių pasiūla yra užtikrinta. „Eurovaistinės“ vaistininkai įspėja, kad neturinčios sertifikato kaukės yra mažai efektyvios, o kai kuriose šalyse jas dėvėti net draudžiama.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Juodsnukytė pasakoja, kad vis dar labai daug šalies gyventojų dėvi kaukes, kurių neefektyvumas jau yra moksliškai įrodytas. „Pačių pasigamintos medžiaginės kaukės neapsaugo nei nuo viruso platinimo, nei užsikrėtimo, tai tik barjeras, bet viruso dalelių nesustabdo, nes tai yra ne tam pritaikyta medžiaga. Jos veikia labiau kaip psichologinė apsauga“, – paaiškina vaistininkė.

Pasak farmacininkės, vienkartines kaukes žmonės keičia dažniau, nes netgi ir tuo atveju, kai pamiršta tai padaryti, pastebi, kad jos išsitepė ar sušlapo ir tai lyg priminimas. „Dažnas medžiagines kaukes tikrai dėvi ilgiau ir neprižiūri jų pagal reikalavimus“, – pastebi ji.

Bendrovės komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad pasikeitus karantino sąlygoms ir nuo pirmadienio į darbą sugrįžus grožio specialistams, pastebima, kad vaistinėse padaugėjo įsigyjančių medicinines kaukes. „Klientai iš karto pastebėjo, kad turime ir naujieną – sertifikuotas juodas vienkartines kaukes, jų populiarumą pastebėjom per pirmas kelias dienas, klientai įsigijo daugiau nei 2000 vienetų šių kaukių“, – sako bendrovės atstovė.

Dar viena naujovė, apie kurią su vaistininkais kalbasi klientai, – dviejų kaukių dėvėjimas vienu metu. Vaistininkai sako, kad toks kaukių dėvėjimas gali būti tinkamas esant viešose vietose, kur nepavyksta išvengti aplinkinių. Primenama, kad siekiant apsisaugoti nuo virusų, svarbiausia yra ne kiek kaukių vienu metu dėvima, o kaip dažnai jos yra keičiamos ir ar teisingai dėvimos. Keisti kaukes reikia kas  2–3 valandas arba kaukei sušlapus.

Apsauginę kaukę reikia dėtis mėlyna puse į viršų. Svarbu atkreipti dėmesį, kad apsauginė kaukė turi viršų ir apačią ir šios siūlės nėra vienodos. Paėmę jausite, kad viena kraštinė yra kietesnė, ten yra metalinė viela, kurią galite išlankstyti pagal savo nosį, o apatinis kraštas turėtų priglusti prie smakro. Kaukę reikia dėti tiksliai prie nosies, užkabinti už ausų ir patempti apačią, kad ji gražiai priglustų prie smakro.

Svarbu, kad nusiėmę kaukę, iškart ją išmestumėte ir nenaudotumėte antrą kartą. J. Juodsnukytė primena, kad nusiėmus kaukę būtina nusiplauti rankas ir neskubėti liesti veido. Žiemą išėjus pasivaikščioti rekomenduojama turėti bent keletą kaukių, nes jos greičiau sudrėksta.

Pranešimą paskelbė: Laura Bielskė, Eurovaistinė, UAB