Straipsniai

Kokia turėtų būti kūno odos priežiūros rutina?

Kai galvojame apie odos priežiūrą, dažniausiai pirma mintis atėjusi į galvą yra veido priežiūra. Likusios kūno dalys dažniausiai ignoruojamos. Kodėl tai yra blogai? Nes nepaisydami savo odos galite rizikuoti savo sveikata tiesiogine ta žodžio prasme. Be to, negi nenorite atrodyti nepriekaištingai nuo galvos iki kojų pirštų galiukų?

Oda yra didžiausia organizmo kliūtis infekcijoms, tam tikroms ligoms bei susirgimams, tai jūsų pagrindinė gynyba nuo neigiamo aplinkos poveikio, todėl nepaprastai svarbu išlaikyti sveiką odą ir ja rūpintis.

Viso kūno odos priežiūros rutinos susikūrimas padės jums palaikyti odos sveikatą ir užtikrins gerą savijautą. Tam prireiks ir naujų įgūdžių, gali būti reikalinga gydomoji kosmetika, bet labiausiai reikalingas atsidavimas ir rūpestis savo oda. Tad nuo ko pradėti?

Nusiprauskite

Jei jau turite nuoseklią veido odos priežiūros rutiną, tikriausiai galite atspėti pirmąjį žingsnį. Nesvarbu, kokia kūno dalis atsidūrė jūsų dėmesio centre, geriausias būdas pradėti puoselėti odos grožį, yra įsitikinti, jog oda švari. Tai reiškia turite naudoti specialiai kūnui skirtą prausiklį. Veido prausiklis kūnui netinka.

Ieškokite švelnaus kūno prausiklio, kuris nedirgins ir neišsausins jūsų odos. Jei oda reikli, sausa, sudirgusi, jums labiau tiks gydomoji kosmetika. Naudokite švarią kempinę ar lufą arba tiesiog rankomis įmasažuokite odą prausikliu ir nuplaukite švariu vandeniu.

Šveiskite odą

Palyginus su veido odos šveitimu, kūno odos šveitimas yra daug paprastesnis. Veido oda yra daug jautresnė, plonesnė, tad negalima šveisti per dažnai ar per stipriai.

Tuo tarpu likusi kūno oda nėra tokia jautri. Du ar tris kartus per savaitę į dušo procedūras įtraukite ir kūno šveitimą. Švelniai masažuodami įtrinkite šveitiklį ant odos, būtinai sutelkite dėmesį į alkūnes, kelius ir kulnus, ant kurių dažniau atsiranda negyvos odos bei purvo, kurį reikia papildomai nušveisti.

Teisingai šalinkite plaukelius

Net jei šalinate kūno plaukelius daugiau nei pusę savo gyvenimo, ne visada galite išvengti bėdų. Tiesą sakant, šioje kūno priežiūros rutinoje galite padaryti daug klaidų. Norėdami nusiskusti teisingai, pradėkite nuo odos suminkštinimo – praleiskite šiek tiek daugiau laiko duše. Vanduo padės suminkštinti odą ir paruošti ją plaukelių šalinimo procedūrai, nesvarbu kokia ji būtų, ar epiliacija, ar su vašku, ar tiesiog skutimasis.

Drėkinkite odą

Valymas, šveitimas ir skutimasis turi vieną bendrą bruožą – po procedūros odą turėtumėte drėkinti. Nors jūsų oda vis dar drėgna ir minkšta po dušo, tai idealus laikas drėkinti odą. Užtepkite drėkinamąjį kremą ar losjoną ant kūno nuo kaklo iki kojų pirštų, leiskite jam susigerti prieš apsirengdami. Rinkitės profesionalią kosmetiką, kuri ne tik vizualiai drėkina, tačiau pamaitina ir giliausius odos sluoksnius. Vasaros metu pakeiskite drėkinamąjį kremą į tokį, kuris apsaugo nuo saulės spindulių, ypač jei daugiau laiko leidžiate lauke ir jūsų rankos, pečiai bei kojos yra glamonėjamos saulės spindulių. Puikus pasirinkimas Green People SPF ar Bioderma Aquafluide SPF 50 produktai.

Spręskite odos problemas nedelsiant

Suskirdusi pėdų oda, sausa ir dirgli oda, nemalonūs pojūčiai – visa tai signalizuoja, jog odai kažko trūksta. Kuomet įprasta odos priežiūra bei kosmetika nepakankamai, rinkitės rimtesnes priemones – gydomoji kosmetika šiais laikais itin profesionali ir kokybiška, kad galite tikrai rasti tokį kremą, serumą ar losjoną, kuris tiks jūsų odai ir padės išspręsti problemas. Visada atkreipkite dėmesį į odos būklę besikeičiant metų sezonams – tada oda jautriausia. O vasarą nepamirškite pereiti prie kosmetikos su apsauga nuo saulės spindulių ir pažymėtų SPF ženklu.