Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos klinikos didžiojoje salėje surengta konferencija „Plaučių infekcinės ligos“, skirta visų specialybių gydytojams ir bendrosios praktikos slaugytojams, biomedicinos technologams, medicinos biologams, fizikams, genetikams, medicinos psichologams, radiologijos technologams bei vaistininkams. Konferencijos rengėjai – Respublikinės Šiaulių ligoninės pulmonologai ir MB „Žinių sodas“. Šios konferencijos tikslas – skatinti ir gerinti įvairių specialybių gydytojų bei kitų specialistų žinias pulmonologinių infekcinių ligų srityje, skatinti tarpusavio bendradarbiavimą, teikiant kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas pulmonologinėmis ligomis sergantiems pacientams.
Konferencijai pirmininkavo Asta Žaliukienė, Respublikinės Šiaulių ligoninės Tuberkuliozės ir
plaučių ligų klinikos vadovė bei Jonas Lazauskas, Respublikinė Šiaulių ligoninės Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos centro vadovo pareigas laikinai einantis anesteziologas-reanimatologas.
Gydytoja pulmonologė A. Žaliukienė, pradėdama konferenciją, atskleidė, kad temą pasiūlė pats gyvenimas – atėjusi žiema, kuri yra ir infekcinių ligų metas. „Ši konferencija skirta plaučių infekcinėms ligoms, bet vien į šiuos rėmus netilpome – kalbėsime ir apie imunodeficitus, centrinės venos kateterius, bus nagrinėjamos ir temos, aktualios ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje“, – trumpai konferenciją susirinkusiems salėje ir anapus kompiuterių ekranų pristatė pirmininkaujanti gydytoja.
Tuo, kad įtemptu priešventiniu laikotarpiu medikai rado laiko atvykti į konferenciją, pasidžiaugė ir Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Mindaugas Pauliukas. Sveikindamas susirinkusiuosius ligoninės vadovas padėkojo susirinkusiems už puikią iniciatyvą, dėkojo iš Vilniaus, Kauno ir Šiaulių atvykusiems lektoriams, neišsigandusiems pūgos ir šaltuko.
Pirmąjį pranešimą „Plaučių pažeidimas ir imunodeficitas“ perskaitė lektorė LSMU Kauno klinikų dr. Ieva Bajoriūnienė. Pasak pranešėjos, imunodeficitai – įdomi tema, nors ligos gana retos. Tad jos pranešimo tikslas – supažindinti su keletu plaučių pažeidimų. Pristatydama imunodeficito atvejį gydytoja plačiau papasakojo, kaip reikėtų elgtis medikams ir kokios galimybės šiuo metu turimos diagnozuoti bei gydyti tokias ligas. Gydytoja papasakojo apie imunodeficitą, imuninės sistemos grandis ir jų galimus pažeidimus, klinikinius požymius žmogaus, kuriam pasireiškė imunodeficitas. Aptarusi infekcijas ji pateikė sprendimus, kuriuos gydytojai gali daryti, diagnozuojant šiuos pacientus.
Pranešimą „Radiologiniai pneumonijos požymiai ir jų interpretacijos skirtumai“ perskaitė dr. Jurgita Zaveckienė, LSMU Kauno klinikos. Aktualų pranešimą „Racionali antibiotikoterapija kvėpavimo takų infekcijų gydyme“ skaitė prof. dr. Astra Vitkauskienė, LSMU Kauno klinikos. „Pavadinsim paprastai: pleuros empiema“ – tokiu pavadinimų pranešimą perskaitė lektorius Vytis Bajoriūnas, LSMU Kauno klinikos.
Po pertraukos konferencijos darbą tęsė pirmininkaujanti Respublikinės Šiaulių ligoninės Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos vadovė, gydytoja pulmonologė Asta Žaliukienė, perskaitydama pranešimą tema „Efektyvus LOPL simptomų valdymas“. Apie ūminių kvėpavimo ir šlapimo takų infekcijų antibiotikoterapijos aktualijas kalbėjo lektorius prof. dr. Saulius Sadauskas, LSMU Kauno ligoninė. Aktualų pranešimą „Centrinis veninis kateteris: jūsų džiaugsmas-mūsų skausmas“ perskaitė Lektorė Vilija Savaikaitienė, Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytoja. Apie individualias reabilitacines priemones plaučių ligomis sergantiems pacientams papasakojo Neringa Šimkienė, UAB „Deguonies sistemos“ lektorė.
Šį kartą apžvalga, apibendrinimu bei baigiamuoju žodžiu konferencija nesibaigė. Konferencijos organizatoriai drauge su rėmėjais, be kurių konferencijai net nebūtų įvykusi, surengė loteriją, kurios metu buvo traukiami burtai, pradėję šventinę kelionę į artėjančias didžiąsias metų šventes.
Nuotr.
Skaitydama pirmąjį pranešimą „Plaučių pažeidimas ir imunodeficitas“ LSMU Kauno klinikų dr. Ieva Bajoriūnienė bei pristatydama imunodeficito atvejį gydytoja plačiau papasakojo, kaip reikėtų elgtis medikams ir kokios galimybės šiuo metu turimos diagnozuoti bei gydyti imunodeficito ligas.
Zitos Katkienės nuotr.
Pranešimą paskelbė: Zita Katkienė, Respublikinė Šiaulių ligoninė, VšĮ