Straipsniai

Kvepalų rūšys

Šiuo metu pasaulyje vyrauja penkios kvepalų rūšys. Tačiau daugelis nežino kokios jos ir kuo skiriasi. Pirmasis skirtumas yra kaina, tuomet eterinių aliejų koncentracija ir aromato intensyvumas. Dažniausiai pagal kainą pirkėjai sprendžia apie produkto kokybę, tačiau kvepalus pagal kainą vertinti būtų ne visai teisinga, nes visos kvepalų rūšys yra kokybiškos ir savaip geros. Svarbu rasti sau tinkamą.

Pure Parfum

Tikrieji kvepalai. Dažniausiai ir brangiausi. Jie išsiskiria labai intensyviu aromatu, kuris išlieka net iki 15 valandų. Jų gamybos išskirtinumas toks, kad juose yra didelė aromato koncentracija,  net 15 – 40 procentų.  Tad kvėpinti visą kūną jais tikrai nereikia, pakanka vos kelių lašų, kad aromatas lydėtų visą dieną.

Pure Parfume kvepalai, paprastai, išpilstomi į mažius, dailius buteliukus. Šiuos kvepalus patartina naudoti saikingai.

 Parfum de toillette

Tai kvapusis vanduo, kuriame yra 10 -20 procentų aromatinių junginių. Šių kvepalų aromatas išlieka 6 valandas. Lyginant su prieš tai minėtais kvepalais, Parfum de toillette kvapusis vanduo yra kur kas pigesnis ir švelnesnis.

Eau de toillette

Tai tualetinis vanduo, kurio sudėtyje yra 5 -15 procentų aromato koncentracijos. Eau de toillette kvepalai išlieka apie 4 valandas, todėl jie tinka kasdieniam naudojimui, o jų švelnus kvapas neerzina uoslės. Šie kvepalai parduodami didesniuose buteliukuose, pirkėjus jie žavi nebrangia kaina ir gera kokybe.

Eau de Cologne

Kvepalai – odekolonas, kurio sudėtyje yra 3 – 8 procentai eterinių aliejų koncentracijos.  Jų aromatas išsilaiko 2 valandas. Eau de Cologne odekolonas papratai kuriamas vyrams, tad jame vyrauja tokie kvapai kaip: medžio, citrusinių vaisių, gėlių. Paprasti odekolonai parduodami dideliais kiekiais ir pigiai, tad norint išsirinkti tinkamą kvapą, gali tekti nemenkai paplušėti.

Perfume Mist

Tai kvapni kūno dulksna, kurios sudėtyje yra vos 3 -5 procentai aromato koncentracijos. Kvapas ant kūno išlieka 1 valandą. Perfume Mist kūno dulksna puikus pasirinkimas norintiems švelnaus ir subtilaus kvapo. Ją galima naudoti teik ryte tiek vakare, o aromato intensyvumą rekomenduojama sustiprinti to paties aromato kvepalais.