Medicina, farmacija

Laukiama piliečių pasiūlymų dėl projektų, leisiančių užtikrinti didesnį medikų saugumą

Seimo Sveikatos reikalų komitetas pradėjo Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisų, kuriomis siekiama užtikrinti didesnį medikų saugumą draudimo svarstymą ir paskelbė konsultavimosi su visuomene laikotarpį.

Gyventojai savo pasiūlymus dėl šio projekto turi galimybę pateikti iki birželio 11 d.

Svarstomais įstatymo pakeitimais siūloma, kad sveikatos priežiūros specialistas, jeigu prieš jį yra taikomas fizinis arba psichologinis smurtas, galėtų atsisakyti teikti planines sveikatos priežiūros paslaugas, jeigu nėra grėsmės paciento gyvybei ir jeigu dėl tų nesuteiktų paslaugų jam nereikėtų kreiptis į skubiosios pagalbos skyrių.

Tokią teisę siūloma įtvirtinti gydytojams, odontologams ar burnos priežiūros specialistams ir asmens sveikatos priežiūros specialistams.

Savo pasiūlymus dėl šio projekto piliečiai ir kiti suinteresuoti asmenys gali siųsti el. paštu priim@lrs.lt arba atidarant nuorodas „Siųsti pasiūlymą“.

Susipažinti su įstatymo projektais ir su juo susijusia informacija galima čia:

Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo Nr. I-1562 12 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas. Siųsti pasiūlymą

Medicinos praktikos įstatymo Nr. I-1555 9 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas. Siųsti pasiūlymą

Odontologijos praktikos ir burnos priežiūros praktikos įstatymo Nr. I-1246 11 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas. Siųsti pasiūlymą

Slaugos praktikos ir akušerijos praktikos įstatymo Nr. IX-413 11 ir 12 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas. Siųsti pasiūlymą

Asmens sveikatos priežiūros praktikos įstatymo Nr. XIII-3222 11 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas. Siųsti pasiūlymą

Asmuo, pateikęs pasiūlymą dėl įstatymo projekto, bus informuojamas apie gautą pasiūlymą, pranešama, kokiam pagrindiniam ir papildomam Seimo komitetui jis perduotas nagrinėti.

Pasibaigus Seimo komiteto nustatytam pasiūlymų pateikimo laikui, visi raštu gauti pasiūlymai svarstomi Seimo komiteto rengiamuose klausymuose, į kuriuos gali būti kviečiami dalyvauti ir pasiūlymus pateikę asmenys.

Planuojama, kad šis klausimas po svarstymo Sveikatos reikalų komitete į Seimo posėdžių salę sugrįš birželio 27 dieną.

Visus teisės aktų projektus, dėl kurių šiuo metu laukiama piliečių pasiūlymų, galima rasti Seimo svetainėje.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija