Medicina, farmacija

Lietuvoje pradedamos konsultacijos dėl pažangos kovojant su onkologinėmis ligomis

Lietuvoje pradedamos viešosios medikų, pacientų, visuomenės bei valdžios atstovų konsultacijos, kuriomis siekiama užtikrinti esminę pažangą, kovojant su onkologinėmis ligomis. Konsultacijas organizuojantis Europos Parlamento narys Bronis Ropė Lietuvai aktualių pasiūlymų pagrindu registruos pataisas Europos Parlamente.

Šių metų vasario mėn. Europos Komisija pristatė Europos Kovos su vėžiu planą. Iš viso kovos su vėžiu veiksmams planuojama skirti 4 mlrd. eurų. Užsibrėžta iki 2030 m. išsaugoti 3 mln. gyvybių.

„Kartu su p. Aurelijumi Veryga, jam dar būnant sveikatos apsaugos ministru, pradėjome aktyvų bendradarbiavimą, kad šiame dokumente atsirastų ir Lietuvai palankios nuostatos, – teigia europarlamentaras B. Ropė. – Kviečiame tęsti pradėtą ekspertinį darbą visas susijusias šalis, galinčias prisidėti prie pažangos kovojant su onkologinėmis ligomis“.

Europos Parlamento Kovos su vėžiu komitetas liepos viduryje pristatys pagrindinį savo darbotvarkės dokumentą – Pranešimo dėl Europos kovos su vėžiu plano projektą, kuriame pateiks savo pasiūlymus, kaip tobulinti Europos Komisijos pateiktą dokumentą.

Šio komiteto narys europarlamentaras B. Ropė kviečia aktyviai dalyvauti nacionalinėse Lietuvos medikų, valdžios atstovų, pacientų bei kitų visuomeninių organizacijų konsultacijose ir teikti Lietuvai aktualius pasiūlymus. „Šių pasiūlymų pagrindu kaip Europos Parlamento narys galėsiu teikti pataisas Pranešimo dėl Europos kovos su vėžiu plano projektui, – teigia B. Ropė. – Taip turėsime galimybę Lietuvai palankias nuostatas pateikti tolimesniam svarstymui Europos Parlamente“.

Daugiau informacijos – internetinėje svetainėje www.rope.lt.

Pranešimą paskelbė: Kristina Tomilina, Europos Parlamento narys Bronis Ropė