Sveikata, grožis

Lietuvos estetinės medicinos gydytojų asociacijos pozicija dėl sektoriaus teisinio reguliavimo

Lietuvos estetinės medicinos gydytojų asociacija (LEMGA) atkreipia dėmesį į srities teisinio reguliavimo trūkumus. Asociacijos įsitikinimu, būtina užtikrinti, kad daugelį metų estetinę mediciną praktikuojantys visų specialybių gydytojai galėtų tęsti darbą ir taip būtų užtikrintas kokybiškų ir saugių estetinės medicinos paslaugų tiekimas.

Estetinė medicina ‒ tai sąlyginai nauja medicinos sritis, kuri apima sveikų žmonių kosmetinės išvaizdos korekciją chirurginiais metodais, minimaliai invazinėmis injekcinėmis procedūromis bei aparatinėmis procedūromis.

Lietuvoje estetinę mediciną praktikuojantys visų specialybių gydytojai yra labai aukštos ir aukštos  kvalifikacijos, nuolat keliantys kompetencijas kongresuose, teoriniuose ir praktiniuose mokymuose Lietuvoje bei užsienyje.

Tarptautinių kasmetinių kongresų estetinėje medicinoje (tokių kaip IMCAS  ir AMWC) valandas Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba (VASPVT) užskaito kaip kvalifikacijos kėlimą, būtiną pratęsti gydytojų licencijas. Aukšta gydytojų kvalifikacija užtikrina pacientų saugumą ‒ tą rodo itin mažas komplikacijų skaičius, kurios suvaldomos privačiame sektoriuje.

Šiuo metu skubios pagalbos skyriuose nėra hialurono urgentinių komplikacijų valdymui reikalingos hialuronidazės nei paruoštų specialistų. Tuo metu LEMGA bendruomenės gydytojai geba valdyti tokias komplikacijas.

Lietuvoje vykdomos ir kvalifikacijos kėlimo programos visiems estetinės medicinos srityje  dirbantiems gydytojams. Nuo 2021 m. LSMU podiplominių studijų centras pradėjo rengti kvalifikacijos kėlimo kursus dirbantiems su minimaliai invazinėmis injekcinėmis procedūromis, todėl gydytojai gali tobulintis ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje.

Visgi Lietuvoje estetinės medicinos reguliavimas turi trūkumų. Pasikeitęs VASPVT interpretavimas išskiria tik keletą gydytojų profesijų iš visų ir neatitinka nusistovėjusios ilgalaikės praktikos Lietuvoje.

Apie tris dešimtmečius Lietuvoje estetinę mediciną praktikuoja įvairių specialybių gydytojai.  Daugeliui jų – tai pagrindinis pragyvenimo šaltinis ir galimybė realizuoti save mylimoje srityje. Daugelio Europos šalių praktika yra tokia pati, kaip ir Lietuvoje, t. y. minimaliai invazyvias procedūras, injekcijas gali atlikti visų specialybių gydytojai, o jų tobulinimąsi užtikrina programos ir kursai.

Lietuvos estetinės medicinos gydytojų asociacija (LEMGA) ‒ tai moderni bendruomenė vienijanti visų specialybių gydytojus, dirbančius estetinės medicinos srityje. LEMGA tikslas ‒ gydytojų specialistų žinių kėlimas, dalinimasis profesiniais įgūdžiais, kad būtų gerinama estetinės medicinos mokslo praktika ir pacientai gautų geriausią rezultatą.

LEMGA atstovauja visų narių interesus ir yra susirūpinusi, kad nesikeičiant šios srities reguliavimui pasikeitė VASPVT interpretacija, dėl ko išskiriamos tik kelios gydytojų specialybės, o Lietuvos Aukščiausias Teismas dar labiau susiaurino šioje srityje galinčių dirbti gydytojų galimybes pateikdamas argumentus, kuriais  buvo atmestas kosmetologės kasacinis skundas dėl teisės atlikti grožio injekcijas.

Manome, kad būtina tikslinti estetinės medicinos teisinį reguliavimą, kad daugelį metų estetinę mediciną praktikuojantys visų specialybių gydytojai galėtu tęsti darbą ir užtikrinti kokybiškų bei saugių estetinės medicinos paslaugų tiekimą.

Lietuvos estetinės medicinos gydytojų asociacijos valdyba ir garbės nariai

Pranešimą paskelbė: Tomas Andriukonis, UAB „INK agency“