Medicina, farmacija

Lietuvos Raudonasis Kryžius migrantų stovyklose įrenginėja medicinos kabinetus

Dažnas stovyklose gyvenančių migrantų nusiskundimas – prasta sveikatos priežiūra. Anot migrantų, kadangi jų išvykimas iš stovyklų tyrimams atlikti yra sudėtingas – kraujo ir šlapimo tyrimų rezultatų gavimo laikas prailgėja,  todėl ir diagnozuoti ligą bei skirti gydymą užtrunka ilgiau. Atsižvelgdamas į šią situaciją, Lietuvos Raudonasis Kryžius migrantų stovyklose įrengtus medicinos kabinetus papildys profesionalia įranga išsamesniems sveikatos tyrimams atlikti.

Medicinos kabinetuose – reikalinga įranga tyrimams

Lietuvos Raudonasis Kryžius gavęs Vokietijos Raudonojo Kryžiaus paramą ir naudodamiesi Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis, nupirko reikalingiausią medicininę diagnostikos įrangą, kurią įrengs stovyklose. Iš viso įrangos buvo įsigyta už 25658,53 Eur. 

Tarp reikalingiausių aparatų – 3 elektrokardiografai, kurių pagalba bus galima spręsti apie širdies veiklą, taip pat 4 šlapimo analizatoriai, 4 hematologiniai analizatoriai, kuriais naudojantis bus galima vietoje atlikti kraujo tyrimus ir 4 CRB (C reaktyvinio baltymo) analizatoriai, padėsiantys greitai nustatyti uždegimą organizme.

„Mūsų komandos dirba beveik visose migrantų stovyklose, nuolat bendrauja ir su migrantais, ir ten dirbančiu personalu – todėl puikiai žinome iššūkius, su kuriais tenka susidurti ir migrantams stovyklose, ir personalui. Ne tik iš migrantų, tačiau ir iš stovyklose dirbančių gydytojų girdime, kad ligų, kurioms diagnozuoti reikia atlikti laboratorinius tyrimus užtrunka ilgai, nes paimtus tyrimus reikia specialiai vežti į  laboratoriją, iš kur atsakymai medikus pasiekia tik po tam tikro laiko. Todėl džiaugiamės, kad mūsų organizacija gali prisidėti prie spartesnio gydymo užtikrinimo. Konsultuojantis su kolegomis užsienyje ir pasitarus su Sveikatos apsaugos ministerija – radome efektyvų sprendimą pagerinti sveikatos priežiūros procesus stovyklose“, – pasakoja Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė.

 Įranga bus paskirstyta 4 migrantų stovyklose

 Medicininė įranga bus išskirstyta ir pristatyta į 4 skirtingas migrantų stovyklas: Medininkų URC, Kybartų URC, Ruklos PPC, Naujininkų PPC pasirašant panaudos sutartis su Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centru, Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir centrais. 

„Migrantų stovyklose lankosi ir medicinines apžiūras vykdo mobilios medikų komandos, kurios reaguoja į migrantų nusiskundimus, tokius, kaip įvairūs skausmai ar peršalimas. Norint nustatyti simptomų priežastis, būtina atlikti pačius paprasčiausius kraujo ar šlapimo tyrimus, tačiau migrantų išvežimas iš teritorijos tyrimams atlikti yra apsunkintas, nes tam reikia specialaus transporto ir apsaugos. Vadinasi, medikai turi paimti mėginius ir juos vežti į laboratoriją ir tik sužinojus atsakymą jie vėl grįžta pas migrantus ir gali pradėti gydymą. Procesas išties sudėtingas ir ilgai trunkantis. Ieškojome įvairių sprendimų, kaip šią situaciją spręsti ir labai apsidžiaugėme, kai į pagalbą atėjo Lietuvos Raudonasis Kryžius. Įrangos įsigijimas ir specialių kabinetų įrengimas padės pagreitinti ligų diagnozavimą ir migrantų gydymą“, – sako pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus Vyriausioji specialistė Ramunė Andriušaitienė.

Pranešimą paskelbė: Luka Lesauskaitė, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija