Straipsniai

Mano poliklinikoje, mano gydytojas – mano draugas

(Rūta Saulytė) Kiekvienas mūsų norime, kad medikas, kuriam patikime savo brangiausią turtą – sveikatą – būtų iš tiesų patikimas žmogus, ne tik mūsų gydytojas, bet ir draugas. Profesionalus specialistas, padedantis mums, pacientams, kiek galima išvengti ligų, o susirgus – mokantis greitai ir tiksliai jas diagnozuoti bei greitai išgydantis. Džiaugiamės, jau galėdami patys pasirinkti savo gydytoją, savo polikliniką, tačiau matyt ne vienas dar abejojame, ar pasirinkome iš tiesų teisingai. Vis dar vykstant sveikatos reformai, sudėtinga rasti polikliniką, kurioje nebūtų eilių registratūroje ar prie gydytojų kabinetų, kurioje kiekvienas ligonis gydytojui būtų svarbiausias. Tačiau yra poliklinikų, kurių personalas visokeriopai orientuojasi į paciento poreikius. Susipažinkite su viena iš jų – tai Vilniaus miesto ŠEŠKINĖS POLIKLINIKA.

Jau šešioliktus darbo metus skaičiuojanti viešoji įstaiga Vilniaus miesto Šeškinės poliklinika, vadovaujama Dr. Jono Kairio – šiuo metu yra ne tik didžiausia poliklinika Lietuvoje, bet ir ta valstybinė gydymo įstaiga, kurioje profesionalūs medikai stengiasi atsižvelgti į kiekvieno paciento poreikius bei pageidavimus, kiekvienam padeda susidoroti su ligomis ir įvairiausiais negalavimais.

Šeškinės poliklinikoje dirba daugiau kaip 200 aukštos kvalifikacijos, įvairių specialybių gydytojų, daugelis kurių medicinos žinių įgijo žymiausiose Lietuvos ir užsienio klinikose. Taip pat poliklinikoje dirbantys medikai nuolat dalyvauja pasaulinio lygio įvairiose stažuotėse, kad savo pacientams galėtų suteikti iš tiesų profesionalią medicininę pagalbą.

Šioje poliklinikoje puikiai organizuotas profilaktikos, diagnostikos ir gydomasis darbas. Čia yra terapijos, stomatologijos, neurologijos, chirurgijos, fizinės medicinos ir reabilitacijos, rentgeno skyriai. Modernia technika aprūpinta klinikinės diagnostikos laboratorija, echoskopijos, endoskopijos, procedūriniai kabinetai. Daug dėmesio Šeškinės poliklinikoje skiriama moterų sveikatai ir gydymui. Moterų konsultacijoje profesionalūs ginekologai ir akušeriai rūpinasi kiekvienos pacientės sveikata. Čia taikomos naujausios ginekologinių ligų diagnostikos metodikos. Modernia aparatūra aprūpintos chirurgijos skyriaus operacinės, stomatologijos skyrių kabinetai.
Iš tiesų, Šeškinės poliklinikoje kiekvienas personalo darbuotojas stengiasi, kad pacientas gautų kvalifikuotą ir tinkamą pagalbą nuo pat poliklinikos durų. Čia vaikus bei suaugusius konsultuoja ir gydo patyrę pediatrai, chirurgai, okulistai, neurologai, endokrinologai ir kiti specialistai, teikiantys pirminio ir antrinio lygio gydymo paslaugas. Šeškinės poliklinikoje įsteigti skiepų, infekcinių ligų, suaugusių procedūrų, profilaktinių patikrinimų kabinetai, psichikos sveikatos centras, dienos stacionaras. Poliklinikoje veikia vairuotojų sveikatos patikrinimo komisija, taip pat tikrinama sveikatos būklė pageidaujančių įgyti šaunamąjį ginklą. Taip pat poliklinikoje rasite visokeriopą pagalbą anoniminiame kabinete lytiniu keliu plintančioms ligoms nustatyti ir gydyti.

Šios gydymo įstaigos darbuotojai visas savo jėgas ir laiką skiria pacientams. Tad jei sunkiai sergantis ligonis nepajėgia į polikliniką atvykti pats, iš poliklinikos galima išsikviesti gydytoją į namus telefonu 2 46-86-34.

Pas sunkius ligonius į namus vyksta ir gydytojai iš Šeškinės poliklinikoje esančio Bendrosios praktikos (šeimos) gydytojų (sutrumpintai – BPG) centro. Vizitui į polikliniką, pas centro gydytojus registruojama iš anksto – tai patogu, nes išvengiama eilių, taupomas paciento laikas, o medikai atidžiai ir be skubos ištiria paciento būklę. Bendrosios praktikos gydytojai kompetentingai diagnozuoja ir gydo visas dažniausias vaikų ir suaugusių ligas: vidaus, odos, ausų ir gerklės, akių susirgimus, nervų sistemos ir chirurgines ligas, padeda spręsti psichologines problemas. Visi šio centro gydytojai turi bendrosios praktikos gydytojų sertifikatus, gydo ir prižiūri sveikatą tiek suaugusių, tiek mažųjų pacientų. Centre dirba profesionalios medicinos seserys.

Šeškinės poliklinikoje dirbantiems medikams labai svarbu, kad jų darbas atitiktų kiekvieno paciento poreikius ir pageidavimus, todėl čia nuolatos tobulinama klientų aptarnavimo sistema. Poliklinikoje nuolat atliekami tyrimai – pacientų apklausos. Jų rezultatais vadovaujasi poliklinikos personalas: ieško naujų sprendimų ir stengiasi tinkamai spręsti kiekvieną problemą, kuri iškyla pacientui. Būtent pacientų atsakymai yra geriausias poliklinikoje dirbančių medikų darbo įvertinimas.

Šių tyrimų rezultatai (paskutinis tyrimas atliktas 2003 m. sausio-vasario mėn.) akivaizdžiai rodo, kad dauguma pacientų yra patenkinti Šeškinės poliklinikoje teikiama sveikatos priežiūra, ir nenorėtų pakeisti gydymo įstaigos į kurią nors kitą, kad ir esančią arčiau namų: 49,7 proc. iš beveik 400 apklaustų pacientų teigia jog jiems kiltų nepatogumų jeigu jiems reikėtų kreiptis, į kitoje poliklinikoje dirbantį gydytoją specialistą. (Pav.1) .

Pav. 1

37,6 proc. apklaustųjų Šeškinės poliklinikos pacientų įstaigos darbą vertino gerai. Ir tai suprantama, kai paaiškėja, kad šioje poliklinikoje pacientas išvengia įprastų problemų. Dauguma Šeškinės poliklinikos pacientų teigia, kad poliklinikoje nereikia „kankintis” eilėse (Pav. 2) .

Pav. 2

Čia nėra keblumų, norint patekti pas gydytoją – specialistą, puikiai koordinuota medikų bendradarbiavimo sistema. Šeškinės poliklinikos gydytojai rūpinasi pacientų sveikatos būkle ir iškilus klausimams nedvejodami nukreipia pacientą konsultacijai pas reikiamą kvalifikuotą specialistą (pav. 3 ir 4) .

Pav. 3

Pav. 4

Ligoniai tuo patenkinti ir pripažįsta, kad šioje gydymo įstaigoje jiems retai tenka susidurti su kitomis problemomis, įprastomis poliklinikoms. (pav. 5) .

Pav. 5

Šeškinės poliklinikos darbuotojams smagu girdėti pacientų žodžius, kad jie nenorėtų keisti Šeimos gydytojo (pav. 6) , kad atmosfera poliklinikoje žymiai geresnė nei prieš metus, kad pacientas poliklinikoje jaučiasi jaukiai, kyla aptarnavimo lygis (pav. 7) .

Pav. 6

Pav. 7

O tai, kad Šeškinės poliklinikoje gydytojas iš tiesų yra paciento draugas, geriausiai įrodo šie įstaigos pacientų atsakymai. Kai nedirba ši poliklinika ar norimas gydytojas, tik labai maža dalis Šeškinė poliklinikos pacientų kviestų greitąją pagalbą (pav.8, 9 ) .

Pav. 8

Pav. 9

Ir netgi pažįstamais gydytojais pacientai pasitiki mažiau, nei tais medikais, kurie gydo Šeškinės poliklinikoje (pav.10 ) .

Pav. 10

Geri pacientų atsiliepimai, jų puiki savijauta po apsilankymo pas gydytoją – tai geriausias įvertinimas visiems medikams, dirbantiems Šeškinės poliklinikoje. Taip pat ir stimulas toliau dirbti taip, kad vizitui pas gydytoją ruoštumėtės kaip pas gerą draugą.