Medicina, farmacija

Medikų profsąjungos: privalomas kontaktines paslaugas teikiančių darbuotojų skiepijimas yra neišvengiamas

Santaros klinikų profesinių sąjungų atstovybė palaiko Vyriausybės nutarimą dėl darbuotojų testavimo iš jų arba darbdavio lėšų. Lietuvoje nemokamai pasiskiepyti vakcina yra sudarytos visos sąlygos, jeigu darbuotojai to padaryti nenori, lieka vienas kelias – mokamas testavimas darbuotojo lėšomis.

Kiekvieno paslaugas teikiančio darbuotojo – ne tik medikų, socialinių darbuotojų, bet ir prekybos bei paslaugų sferos darbuotojų – pareiga yra apsaugoti klientą nuo potencialiai mirtinos ligos. Todėl Medikų profsąjungos ragina Vyriausybę pasielgti dar ryžtingiau – nedelsiant priimti nutarimą dėl privalomojo kontaktines paslaugas teikiančių darbuotojų grupių skiepijimo.

Medikų profsąjungos atsiriboja nuo profsąjungų konfederacijų atstovų neatsakingų bei visuomenę klaidinančių viešų pareiškimų dėl privalomos vakcinacijos tariamos žalos darbuotojų bei darbdavių santykiams. Profesinių sąjungų pareiga yra skleisti mokslo įrodymais pagrįstus teiginius bei prisidėti prie skiepijimo masto didinimo šalyje.

Santaros klinikų gydytojų sąjunga

Santaros klinikų slaugos darbuotojų profesinė sąjunga

Santaros klinikų medicinos darbuotojų profesinė sąjunga

Lietuvos gydytojų sąjungos Vilniaus filialo Santaros klinikų grupė

Santaros sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga

Santaros Vaikų ligoninės sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga

Lietuvos slaugos specialistų organizacijos Santaros klinikų pirminė grupė

Pranešimą paskelbė: Vaidas Dirsė, Santaros klinikų medicinos darbuotojų profesinė sąjunga