Sveikata, grožis

Ministras reiškia užuojautą dėl tragiškai žuvusio mediko

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys reiškia užuojautą artimiesiems ir visai greitosios medicinos bendruomenei dėl tragiškai žuvusio greitosios pagalbos mediko. Vilniaus greitosios pagalbos medicinos stoties darbuotojas mirė nuo gautų sužalojimų, gelbėjant jaunuolio gyvybę.

„Tragiškas įvykis. Gelbėdamas gyvybę, jaunas medikas atidavė savąją. Tai pasiaukojantis ir didvyriškas elgesys, kuris, deja, baigėsi didžiausia auka. Reiškiu užuojauta žuvusiojo artimiesiems ir visai greitosios pagalbos bendruomenei. Šis įvykis parodė, kad būtina didinti medikų, o ypač greitosios pagalbos, saugumą – dėl to bus imtasi veiksmų, peržiūrint darbo tvarką“, – sako A. Dulkys.

Ministras susiekė su Vilniaus greitosios pagalbos stoties vadove ir detaliai aptarė veiksmus ir pagalbą, kurios reikia tarnybai artimiausiu metu. Taip pat buvo pasiūlyta individuali ir komandinė profesionalų psichologinė pagalba, padedanti išgyventi netekties skausmą stoties darbuotojams.

Trečiadienį vakare nuo sužalojimų Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje mirė Vilniaus greitosios medicinos stoties darbuotojas. Medikas sužalojimus patyrė pirmadienį, kuomet suteikinėjo pagalbą jaunuoliui, prisilietusiam prie aukštos įtampos laido.

SAM Spaudos tarnyba

Pranešimą paskelbė: Jūratė Baltinaitė, LR Sveikatos apsaugos ministerija