Medicina, farmacija

„Northway Biotech“ stiprina pozicijas JAV rinkoje atidarydama modernias laboratorijos

Voltamas, Masačusetsas, 2023 m. birželio 6 d. – Prof. V. A. Bumelio vadovaujama įmonė Northway Biotech”, atliekanti užsakomuosius vaistinių preparatų tyrimus ir gamybą, užbaigė antrąjį plėtros etapą Voltamo mieste, Masačusetso valstijoje, JAV, įsteigdama geros gamybos praktikos laboratorijas. Šis svarbus pasiekimas dar labiau sustiprina „Northway Biotech” įtaką pasauliniame biotechnologinių farmacijos produktų vystymo ir gamybos sektoriuje.

Bendrovė, nuo 2020 m. vasaros, Bostono technologijų parke atlieka biofarmacinių produktų vystymo paslaugas, o pastaruoju metu įrenginėjo modernias gamybines laboratorijas, talpinančias 2000 L bioreaktorių sistemą žinduolinių ląstelių produktų biosintezei ir 500 L fermentatorių sistemą mikrobinių ląstelių produktų gamybai, bei pilnai automatizuotą vaistinių produktų gamybos ir išpilstymo liniją. 2021 m. kompanija paskelbė, kad investicijos į padalinį JAV siekia 40 mln. JAV dolerių.

Prof. Vladas Algirdas Bumelis, „Northway Biotech“ įmonių grupės generalinis direktorius, pasidalijo savo įžvalgomis apie šį pasiekimą: „Ši plėtra neabejotinai yra vienas svarbiausių žingsnių mūsų įmonės istorijoje. Pradėdami visapusišką veiklą JAV, prisiimame įsipareigojimą, kuris yra identiškas mūsų Vilniaus padaliniui – teikti ne tik kontraktines vaistinių substancijų ir produktų vystymo paslaugas, bet ir įgyvendinti šių medžiagų gamybą klinikiniams tyrimams ir plačiajai rinkai. Šis strateginis žingsnis ne tik leis mums pradėti gaminti biofarmacinius vaistus klinikiniams tyrimams klientams, su kuriais jau glaudžiai bendradarbiaujame JAV, bet ir toliau padės reklamuoti Northway prekės ženklą pasaulio mastu bei pritraukti naujų partnerių mūsų Vilniaus padaliniui“.

„Lietuvos biotechnologijų verslas įrodo, kad ne tik sėkmingai pritraukia užsienio investicijų, bet ir tampa investuotojais prioritetinėje Lietuvai JAV rinkoje. Sveikinu visą „Northway Biotech“ komandą su 40 mln. dolerių investicija į naujas laboratorijas ir dėkoju už tai, kad nuolat įrodote, kad Lietuva ne tik turi daug potencialo, bet ir yra lyderė biotechnologijų srityje“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Norėdama paminėti šią reikšmingą plėtrą, „Northway Biotech“ birželio 6 d. rengs iškilmingą naujų laboratorijų atidarymo ceremoniją. Į šį renginį bus pakviesta Lietuvos delegacija, dalyvausianti tarptautinėje biotechnologijų konferencijoje „BIO Convention 2023”, vyksiančioje Bostone, JAV. Šis „Northway Biotech” organizuojamas renginys ne tik leis susipažinti su moderniais laboratorijos įrengimais, bet ir suteiks progą išgirsti apie  naujausius įmonės pasiekimus, taip pat padės stiprinti ir plėsti ryšius tarp Lietuvos biotechnologijų sektoriaus įmonių.

Plačiau apie „Northway Biotech“:

„Northway Biotech“ yra užsakomųjų paslaugų biofarmaciniams produktams vystyti ir preparatų klinikiniams tyrimams tiekėja. Įmonė teikia platų paslaugų spektrą pradedant ląstelių linijos konstravimu ir procesų vystymu ir baigiant GGP (Geros Gamybos Praktikos) vaistinės substancijos ir vaistinių produktų gamyba ir tiekimu klinikiniams tyrimams. „Northway Biotech“ klientai yra biotechnologinės įmonės, tarptautinės farmacinės kompanijos ir garsios mokslo institucijos iš Europos, Šiaurės Amerikos ir Azijos šalių. Aukšta kokybė, lankstumas, inovatyvus mąstymas ir nuolatinės investicijos į plėtrą lemia tai, kad įmonė pateisina ir viršija užsakovų lūkesčius. „Northway Biotech“ yra privataus kapitalo įmonė, įsikūrusi Vilniuje, Lietuvoje, Londone, Jungtinėje Karalystėje, ir Bostone, JAV.

Pranešimą paskelbė: Virgilijus Kupinas, UAB Biotechpharma