Straipsniai

Nuo šiol pasirašyti sutikimą dėl Donoro kortelės galima ir visose „Camelia“ vaistinėse

„Camelia“ vaistinių tinklas pradeda bendradarbiavimą su Nacionaliniu transplantacijos biuru (NTB) taip prisidedant prie kilnaus tikslo – kviesti pacientus pasirašyti sutikimą tapti donoru, o taip pat informuoti visuomenę organų donorystės tema.

Organų donorystė – tai žmogaus organų, skirtų naudoti kitam žmogui, kilnus, savanoriškas ir neatlygintinas dovanojimas. Dėl organų donorų ir atliekamų transplantacijų kasmet pasaulyje yra išgelbėjama tūkstančiai gyvybių, tačiau dėl organų trūkumo daug recipientų nesulaukia jiems reikalingo organo transplantacijos. Vien Lietuvoje organų arba audinių transplantacijos laukia daugiau nei 300 pacientų ir skaičius nuolat kinta.

„Sveikatos raštingumo skatinimas ir socialinė atsakomybė atlieka svarbų vaidmenį organų donorystės reikšmės suvokimui ir pritarimui visuomenėje, džiaugiamės, galėdami būti to dalimi ir pradėję bendradarbiavimą su Nacionaliniu transplantacijos biuru“, – sako „Camelia“ vaistinių tinklą valdančios UAB „Nemuno vaistinė“ generalinė direktorė Aušra Budrikienė.

Nuo šiol sutikimą, kad asmens audiniai, organai po mirties būtų paimti ir atiduoti transplantuoti, šalies gyventojai galės pasirašyti ir visose „Camelia“ vaistinėse.

„Nacionalinis transplantacijos biuras džiaugiasi bendradarbiavimu su vaistinių tinklu „Camelia“. Tikime, kad bendradarbiavimas prisidės prie organų donorystės žinomumo ir teigiamos visuomenės nuomonės formavimo apie donorystę ir transplantacijas“, – sakė NTB direktorius Artūras Bagotyrius.

Kaip tai padaryti?

  • Atėję į „Camelia“ vaistinę kreipkitės į darbuotoją, kad norite užpildyti sutikimą dėl donorystės;
  • Darbuotojas jums pateiks specialią anketą, kurią turėsite užpildyti;
  • Užpildytą anketą grąžinkite vaistinės darbuotojui;
  • Anketa bus perduota NTB;
  • Pagal jūsų nurodytus kontaktus NTB jums atsiųs Donoro kortelę.

Pasirašytas sutikimas registruojamas įstaigoje, kurioje jis buvo pasirašytas, raštvedybos taisyklių nustatyta tvarka ir registruotu laišku siunčiamas į Nacionalinį transplantacijos biurą prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Čia Jūsų sutikimas užregistruojamas ir duomenys įtraukiami į Žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorų bei recipientų registrą. Po kurio laiko NTB išsiunčia Donoro kortelę kaip patvirtinimą, kad Jūs savanoriškai ir neatlygintinai sutinkate po savo mirties dovanoti organus ir (ar) audinius transplantacijai ir Jūsų duomenys įtraukti į Žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorų bei recipientų registrą. Lietuvoje beveik 40 tūkstančių žmonių jau turi Donoro korteles.