Medicina, farmacija

Odontologų rūmų atstovai susitiko su FNTT

LR odontologų rūmai, reaguodami į šią savaitę paskelbtą tyrimą dėl odontologinių prekių naudojimo ir platinimo, iš karto kreipėsi į Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą (FNTT).

FNTT operatyviai sureagavo į Rūmų kreipimąsi ir balandžio 29-ąją įvyko susitikimas su Odontologų rūmų atstovais. Šio susitikimo metu buvo aptarta bendra FNTT praktika įvairiuose šalies ūkio sektoriuose, nagrinėjama spaudoje pasirodžiusi informacija bei diskutuojama dėl galimų prevencijos veiksmų.

FNTT atstovai pabrėžė, kad kovoje su šešėliu odontologijos sektorius iš esmės niekuo nesiskiria nuo likusios sveikatos priežiūros sistemos arba kitų šalies ūkio šakų. Tuo pačiu buvo pasidžiaugta, jog FNTT atliktų patikrinimų metu nemaža dalis odontologinės pagalbos (priežiūros) įstaigų nesulaukė jokių priekaištų ir savo veiklą vykdo tinkamai.

Aptariant spaudoje viešai pasirodžiusią informaciją, Rūmų atstovai buvo patikinti, kad šiai dienai pagrindinis FNTT tyrimo dėmesys nukreiptas į dvi didmeninės prekybos įmones, tuo tarpu odontologijos asmens sveikatos priežiūrą teikiančioms įmonėms bei įstaigoms kaltinimai šiuo metu nėra pareikšti, iš jų tik surinkta informacija.

Susitikimo pabaigoje buvo sutarta dėl Odontologų rūmų bei FNTT bendradarbiavimo stiprinimo ir išplėtimo, šešėlio prevencijos veiksmų gerinimo, odontologinės bendruomenės narių papildomo švietimo.

Odontologų rūmai primena, kad jie visada pasisakė už skaidrią odontologijos ir visos sveikatos sistemos veiklą, ne kartą teikė siūlymus dėl šešėlio mažinimo odontologijos srityje ir toliau nepertraukiamai dirba su galimų pažeidimų prevencija šiame sektoriuje.

„Bendraujame su Sveikatos apsaugos ministerija, Sveikatos reikalų komitetu, Finansų ministerija, Valstybine mokesčių inspekcija, Ligonių kasa. Štai, pavyzdžiui, VMI pas mus nuolat dalyvauja susitikimuose su bendruomene, įvairiuose renginiuose skaito paskaitas, mes konsultuojamės neaiškiais klausimais su VMI, jie konsultuojasi su mumis. Dabar intensyviai bendradarbiausime ir su FNTT“, – sako Odontologų rūmų tarybos pirmininkė prof. dr. Vilma Brukienė.

Pranešimą paskelbė: Marius Salys, Lietuvos Respublikos odontologų rūmai