Straipsniai

PAMIRŠKITE PAGIRIAS!

Ir kas gi nemėgsta išgerti? …
Medikų teigimu – nedidelė dozė normalios koncentracijos spirito nekenkia. Nepatikėsite, tačiau mūsų organizmas pats pagamina nedidelius jo kiekius! Na, bet džiaugtis tuo neverta – nes pramoninės gamybos gėrimas – tikrai ne grynas etilo spiritas. Grynas etilo skonis – vertas retų nuodų vardo, ir tam, kad alkoholinius gėrimus galėtumėme gerti be pasibjaurėjimo, gamyklose jis paskaninamas įvairiais mišiniais. Beje, šie priedai taip pat nuodija organizmą.

Kol Jūs geriate…
Kita vertus, pasak gydytojo toksikologo Vytauto Karvelio (dirbančio Aušros vartų ligoninėje) , didžiausią žalą padaro pats etanolis, kai yra vartojamas nepaisant įprastų ar leidžiamų normų. Kada spirito koncentracija dar nedidelė, mūsų organizme esantis specialus fermentas yra pajėgus pats su susidoroti. Tačiau jei degtinė į skrandį teka upe, vargšas fermentas nebespėja perdirbti į nekenksmingas medžiagas vis naujai plūstančio alkoholio kiekio. Ir tuomet mūsų organizme pradeda formuotis itin pavojingos medžiagos. Jei tiksliau, pasak mokslinių tyrimų, 99 proc. etilo spirito (etanolio) skyla į acetaldehidą (toksiškai organizmą veikiančią cheminę medžiagą) ir acto rūgštį. Tiesa, mūsų veiklusis organizmas turi priešnuodžio ir šioms medžiagom – dar vieną fermentą, tačiau taip pat ne visagalį – su acetaldehido pertekliumi jis susidoroti nesugeba.

Acetaldehidas it radioaktyvus debesis kraujagyslėmis keliauja po mūsų organizmą, nuodydamas viską savo kelyje. Nuodai siaurina kraujagysles, tiekiančias mūsų audiniams maistingąsias medžiagas ir deguonį. Deguonies trūkumas smegenyse sukelia klaikius galvos skausmus, o negaunančius deguonies kitus audinius apima toks žudantis silpnumas, jog nieko kito daugiau nesinori, tik atsigulti ir numirti…

Šį poveikį galima sulyginti su apsinuodijimu barbitūratais ar deguonies badu kylant į Everestą bei mirtinai pavojingu deguonies trūkumu ištikus insultui ar infarktui.

Tačiau pagrindinis trilerio vardo siužetas tuo metu klostosi organizmo glūdumose, žmogui nematomų ląstelių, iš kurių lyg iš plytų pastatytas visas mūsų kūnas, lygyje. Acetaldehidas, kartu su acto rūgštimi, provokuoja organizmą nuodijančių rūgščių gamybą – skatina generacines radikalių deguonies formų sistemas, kurių poveikis greitina organizmo senėjimą, tiesiog „suėda” ląstelių apvalkalus, skatina ląstelių žūtį ir sukelia genetinio aparato pakitimus. Tai paveikia ne tik lytines ląsteles, bet ir kitus audinius.

Nutraukite rytines kančias
O išoriškai tai teatrodo kaip sunkios pagirios. Tam, kad sustabdytumėme tuo metu organizme vykstančius nuodijimosi procesus, narkologiniuose dispanseriuose vartojami rimti vaistai, kurių šiaip be receptų nenusipirksi. O buitinėmis sąlygomis tautiečiai rytines kančias užpila marinatu, užgeria pienu, užkanda aktyviąja anglimi. Iš esmės, tai nėra labai blogai – nes marinatai yra antioksidantai, t.y., gali šiek tiek pristabdyti rūgštingumo procesus; pienas, anglis ir pan. vartojami detoksikacijai, t.y., nuodingųjų medžiagų išvarymui iš organizmui.

Šiandien populiarių vaistų nuo pagirių privalumas – efektyvus poveikis. Tačiau jie gali sukelti pašalinių reakcijų (pvz., paveikti inkstus, kepenis) . Liaudies priemonės vertingos savo natūralumu, tačiau jų poveikis ganėtinai silpnas. Neseniai Rusijos mokslininkai biofizikai atrado preparatą, kuris, kaip parodė klinikiniai tyrimai, savyje turi visų vaistų privalumus, ir tuo pačiu nesukelia šalutinių poveikių.Tai liaudiškai vadinamas „antipochmelin’as” (priemonė nuo pagirių) – biologiškai aktyvus maisto papildas „Antip”.

Rusijos „TOP-secret” – „antipochmelinas ANTIP”
Mokslininkai, kurdami pasirinko medžiagas, kurių yra mūsų organizme, ir kurios užsiima alkoholio „utilizacija”, kenksmingų alkoholio sukeltų procesų stabdymu.
Maisto papildo sudėtyje esanti gliukozė, skruzdžių, askorbininė, gliutamino rūgštys sulėtina etanolio skilimą į acetaldehidą ir acto rūgštį, o procesui įpusėjus – greičiau neigiamus padarinius neutralizuoja, kontroliuoja ir gerina smegenų veiklą, kas padeda išsaugoti atmintį bei gebėjimą adekvačiai reaguoti ir elgtis.

Jei „antipochmelinas” išgeriamas iki vakarėlio ar jo metu – užblokuojamas rūgščių susidarymo ir intoksikacijos procesas. Tai reiškia, kad jeigu Jums pavyks sumaišyti alų su šampanu, degtine ir konjaku, pagirių ryte vis tiek nebus!
Jei išgerti „antipochmeliną” galimybė atsirado tik ryte, jau prasidėjus pagirioms, jo sudėtyje esantis antioksidantų ir detoksikuojančių medžiagų rinkinys greitai pagerins Jūsų savijautą.

Atlikti tyrimai su savanorių grupėmis parodė, kad pavartojus „antipochmeliną”prieš geriant, etanolio skilimo greitis sumažėjo 2 kartus, vartojant jau vakarėlio metu – 1,5 karto.

Rusijoje naująjį maisto papildą jau spėjo pakrikštyti „biznesmenų tablete”. Jiems, kaip teigia rusų spauda, vargšeliams, pasitarimų metu tenka išgerti, o neretai ir nemažai, o esant sunkiam girtumui, tų pačių šaltinių teigimu, išsivysto agresija. Ar įsivaizduojate, kaip tai gali pakenkti dalykiniam įvaizdžiui? Todėl šiuolaikiniams Rusijos verslininkams prieš susitikimus rekomenduojamas „antipochmelinas”, kuris neleis prarasti budrumo ir savitvardos.