Straipsniai

Pasekė mamų pėdomis: viename vaistinių tinkle dirba net 30 šeimų

Artėjančios Motinos dienos proga „Camelia“ vaistinių tinklas suskaičiavo, kad šioje įmonėje dirba bent 30 šeimų – mamų ir jų vaikų. Kalbinti vaistinių darbuotojai prisipažino, kad matomas mamų įkvepiantis pavyzdys, noras padėti žmonėms paskatino sekti jų pėdomis – mokytis farmacijos ir tapti vaistininkais.

Dalinamės keturių mamų ir jų dukrų, kurios kartu dirba vaistinėje, istorijomis!

Vienoje vaistinėje su mama dirba dukros dvynės

Vienoje iš Vilniaus vaistinių vaistininkė Olga dirba net su dvejomis savo dukromis dvynėmis – Julija ir Margarita. Seserys šiuo metu mokosi farmaciją ir planuoja tapti vaistininkėmis. Julija pasakojo, kad pacientai pastebi jų panašumus. Vaistinėje jos dažniausiai dirba kartu ir taip jau daugiau nei du mėnesius.

Dukros prisipažįsta, kad iš pradžių dirbti su mama buvo išties keista ir neįprasta, tačiau ilgainiui visos apsiprato ir dabar tvirtina, kad kartu dirbti – gera ir smagu.

Kartu dirba net 9 metus

„Vyrauja stereotipas, kad šeimos nariai ir darbo aplinka kartu nesuderinami. Tačiau mes – tiek gyvenime, tiek ir darbe – sutariame puikiai. Kartu dirbame jau 9 metus“, – didžiuojasi mama Rima. Dukra Rosita sako, kad dirbti kartu vienoje iš Marijampolės vaistinių lengva, nes jaučia pasitikėjimą, palaikymą, o viena kitą supranta iš pusės žodžio.

„Mano mama – puiki specialistė, mylima ir gerbiama pacientų“, – mamą giria Rosita. Dukra pasakoja, kad dirbti vaistinėje ji neplanavo. Atnaujinus vaistinę, buvo ieškomas vaistinės asistentas. Idėja išbandyti save naujoje sferoje buvo spontaniška, tačiau vėliau suprato, kad šis sprendimas buvo kryptingas ir vienas geriausių gyvenime – netrukus ji baigs farmacijos III kursą.

Vienoje iš sostinės vaistinių mama Audronė ir dukra Skaistė taip pat kartu dirba net 9 metus. Nors iš pradžių Skaistė buvo įgijusi chemijos bakalauro laipsnį, tačiau toks darbas jos neviliojo, todėl paskutiniame kurse ji pradėjo dirbti vaistinės asistente. Paskatinta mamos pavyzdžio, ji nusprendė studijuoti farmaciją ir netrukus jau gaus vaistininko diplomą. Jos abi sako, kad kartu dirbti sekasi gerai: viena apmoko praktikos, kita supažindina su naujausiomis mokslo žiniomis.

Mamos ir tėčio genai stipriai „šaukia“

Mama Silvija ir dukra Augustė vienoje iš Kaune esančių vaistinių kartu dirba trejus metus. Jos sako, kad iš pradžių darbe teko suderinti mamos ir dukros bei mokytojo ir mokinio santykius.

„Galiausiai pasiekėme harmoniją ir kartu dirbti tapo smagu“, – sako mama Silvija. Dukra Augustė nuo pirmos klasės ruošėsi tapti muzikante, bet po pamokų ji nemažai laiko praleisdavo vaistinėje pas mamą.

„Ketvirtajame visuomenės sveikatos studijų kurse dukra pradėjo dirbti vaistinės asistente vaistinėje. Ir jai patiko! Galiausiai suprato, kad mamos ir tėčio vaistininko genas stipriai „šaukia“. Dabar Augustė studijuoja farmaciją“, – didžiuojasi mama.