Medicina, farmacija

„Peikko Lietuva“: skiepas – kiekvieno darbuotojo sąmoningas pasirinkimas

Šalyje blogėjant epidemiologinei situacijai daugelis įmonių nelaukia galimų valstybės sprendimų įteisinsiančių griežtesnius ribojimus nepaskiepijusiems ir imasi įvairių priemonių, kurios paskatintų, aktyvesnį darbuotojų vakcinavimąsi. Viena iš tokių kompanijų – gelžbetonio jungčių ir statybinių kompozitinių konstrukcijų gamintoja „Peikko Lietuva“. Pasak įmonės vadovo Pauliaus Bulotos, rugpjūčio mėnesis tarsi lūžio taškas tarp vasaros atsipalaidavimo ir rudenį galimai grįžtančio karantino, tad jau dabar būtina imtis visų priemonių, kurios paragintų darbuotojus įsitraukti į vakcinacijos kampaniją.

Įmonės politika – sąmoningumo kėlimas

„Peikko Lietuva“ laikosi pozicijos, kad skiepai yra veiksmingiausia priemonė sustabdyti pandemiją ir artimiausioje ateityje ne tik efektyviai dirbti, bet ir laisvalaikį leisti pilnavertiškai bei nebūti suvaržytiems. ,,Mes pripažįstame vakcinacijos naudą, tačiau kiekvienas žmogus yra individualus ir negalime jo versti, papirkinėti. Jaučiame pareigą visomis įmanomomis priemonėmis šviesti savo darbuotojus naudojant teisingą ir savalaikę informacija apie Covid-19 viruso grėsmes, galimas ilgalaikes pasekmes sveikatai ir neigiamą įtaką verslui,“ – sako P. Bulota.

Įmonės atstovo teigimu bendraujant su darbuotojais tampa aišku, kad žmonių, kurie turi stiprius įsitikinimus, pažiūras pakeist itin sunku, tačiau tuos, kuriems trūksta informacijos ar tiesiog delsia imtis veiksmų, tikrai galima ir reikia paskatinti vakcinuotis. „Pasirinkimo laisvė ir atsakomybė gyvenime eina greta, todėl labai tikime savo darbuotojų sąmoningumu. Viena iš mūsų įmonės vertybių – pagarba ir pasitikėjimas vienas kitu, todėl svarstymas apie nepasiskiepijusių žmonių nušalinimą nuo pareigų, darbdavio iniciatyva, būtų lengviausias kelias, bet jis nesuderinamas su mūsų vidine kultūra,”- yra įsitikinęs „Peikko Lietuva“ vadovas.

Daugiausiai rizikų atsipalaidavus

Nepaisant skiepų, virusas niekur nedingo, jis mutuoja ir tampa dar pavojingesnis, todėl suprantama, kad net pasiekus didelį imunizacijos procentą, vis tiek bus būtina laikytis griežtų prevencinių reikalavimų priemonių. P. Bulotos teigimu, daugėjant susirgimo atvejų, kasdieninė apsauga: kaukių dėvėjimas, patalpų ir rankų dezinfekcija, temperatūrų stebėjimas – yra būtina kiekvienam, tiek pasiskiepijusiam, tiek ne, ir tai tampa visų įmonių kasdienybe. 

„Patys patyrėme, ką reiškia atsipalaidavimas viruso akivaizdoje. Pavasarį visi jau buvome emociškai pavargę nuo ribojimų, žmonės pradėjo laisviau žiūrėti į darbą biure, dezinfekavimo priemonių naudojimą ar net pirminius viruso simptomus. Tuomet įmonėje iš tiesų pasijautė pandeminė situacija, kai dėl didelio susirgimų ir izoliacijų skaičių turėjome apriboti kai kurias vykdomas veiklas. Labai noriu pasidalinti šia patirtimi su kitomis įmonėmis ir paskatinti laikytis griežtų priemonių net esant mažesniam susirgimų skaičiui šalies mastu,“ – teigia įmonės vadovas.

Viruso suvaldymo kaina

Per visą pandeminį laiką įmonė atliko darbuotojams daugiau kaip 2000 Covid-19 testų siekiant užtikrinti viruso plitimo suvaldymą. Visu laikotarpiu izoliuotasi daugiau kaip 200 kartų dėl turėtų kontaktų su sergančiaisiais. O bendrai viruso suvaldymui įmonė išleido daugiau kaip 250 tūkst. eurų: apsaugos priemonėms, darbuotojų testavimui, periodiškam patalpų dezinfekavimui.

„Viruso suvaldymo kaina yra tikrai didelė tiek finansine, tiek žmogiškųjų išteklių prasme. Dėl nuolat izoliuojamų gamybos darbuotojų esame apribojami pagaminamos produkcijos kiekiuose ir tai, žinoma, įtakoja mūsų pajamas. Taigi visą rugpjūčio mėnesį skiriame darbuotojų skatinimui pasiskiepyti, apsaugoti save ir kitus. To sieksime tiek tiesioginiais pokalbiais, tiek skaudžių pavyzdžių pasidalijimu, tiek aktyvia vidine komunikacija atsakant į kylančius klausimus ar pateikiant faktinę informaciją. Mūsų pasirinktas kelias – ne sankcijos ar keliamos sąlygos, o darbuotojų sąmoningumo ir atsakomybės stiprinimas Esu tikras, kad bet kokia finansinė suma yra nedidelė lyginant su žmogaus gyvybe, tad verslas turi būti atsakingas už visapusišką darbuotojų apsaugojimą nuo viruso grėsmės net tokiu atveju, kai jie nėra pasiskiepiję,“ – savo mintimis dalijasi P. Bulota.

——-

UAB „Peikko Lietuva“

UAB „Peikko Lietuva“ priklauso tarptautinei „Peikko“ grupei, besispecializuojančiai įvairiuose jungčių sprendimuose gelžbetoniui ir kompozitinių statybinių konstrukcijų gamyboje. 2006 m. įsteigtai UAB „Peikko Lietuva“ priklauso trys Kaune veikiančios gamyklos. Įmonėje šiuo metu dirba daugiau nei 300 kvalifikuotų darbuotojų – projektavimo, pardavimų, gamybos specialistų.

UAB „Peikko Lietuva“ šalyje užima didelę kompozitinių ir plieninių konstrukcijų bei įdėtinių detalių gamybos rinkos dalį. Bendrovės apyvarta 2020 m. siekė 34 mln. Eur.

„Peikko Group“

„Peikko“ yra šeimos valdoma įmonė, įkurta 1965 m., kurios centrinė būstinė įsikūrusi Lahti mieste, Suomijoje. Pagrindinė „Peikko“ veikla – gelžbetonio jungčių ir plataus panaudojimo statybinių kompozitinių konstrukcijų, skirtų surenkamajam ir monolitiniam gelžbetoniui, gamyba.

Šiuo metu „Peikko“ gamyklos yra 11 valstybių, pardavimų skyriai – 34 valstybėse, kompanijoje dirba 1,8 tūkst. darbuotojų. 2020 m. metais bendrovės metinė apyvarta siekė 236 mln. Eur.

Pranešimą paskelbė: Neringa Urbanė, UAB Peikko Lietuva
„Peikko Lietuva“: skiepas – kiekvieno darbuotojo sąmoningas pasirinkimas