Sveikata, grožis

Po sočių švenčių leiskitės į žiemos žygį: 10 pažintinių takų, kuriuos verta aplankyti

Šventėms pasibaigus, laikas aktyviau pajudėti, pavyzdžiui – išsiruošti į žieminį žygį. Tereikia susigalvoti maršrutą, pasirinkti žiemiškam orui tinkamą aprangą, avalynę ir pasirūpinti sveikesniais užkandžiais. Kad būtų paprasčiau apsispręsti, kur vykti – „Iki“ dalijasi gražiausių Lietuvoje pažintinių takų sąrašu.  

Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad klientų savijauta yra vienas pagrindinių „Iki“ prioritetų, o sveikesnis gyvenimo būdas ir sveikatai palankesnė mityba – neatsiejami prekės ženklo atributai. Pasak jos, kiekvienais metais praėjus didžiosioms šventėms, stebimas išaugęs sveikesnių produktų poreikis, kurį pirkėjai skatinami išlaikyti ištisus metus. 

„Per Kalėdas prisiragavus įvairiausių mišrainių ir pyragų, dažnai norisi lengvesnio maisto. Matome, kad pirkėjai tarpšventiniu laikotarpiu ieško įvairiausių vaisių, šviežių ir raugintų daržovių. Be to, po švenčių jų krepšeliuose vis dažniau atsiduria ir ekologiški produktai. Nuolat įvairiais būdais siekiame paskatinti savo pirkėjus ugdyti sveikatai palankesnius įpročius, didinti fizinį aktyvumą ir rinktis sveikesnius produktus. Vienas tokių būdų – bendradarbiavimas su programėlės „#walk15“ komanda ir pirkėjams suteikiama žingsnių nuolaida vaisiams bei daržovėms“ – teigia V. Budrienė. 

Pasinaudoti prekybos tinklo ir programėlės siūloma žingsnių nuolaida vaisiams ir daržovėms gali visi norintys – svarbiausia telefone turėti įdiegtą „#walk15“ programėlę. Su ja nužingsniavusiems 20 tūkstančių žingsnių žmonėms parduotuvėse taikoma 20 proc. nuolaida sodo ir daržo gėrybėms.

Nepatingėkite ir išsiruoškite į žygį

Sveikos gyvensenos entuziastė, programėles „#walk15“ įkūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė, sako, kad po sotaus savaitgalio šiek tiek pajudėti – svarbu. Ir jeigu šiuo metu orai nelepina, tinkamai apsirengus ir gerai nusiteikus reikėtų išeiti bent jau valandai pasivaikščioti, o dar geriau – išsiruošti į tarpušvenčio žygį.

„Tarpušventis – laikas atsipalaidavimui, ramiam laikui su šeima. Tačiau, kad ir kaip kartais viliotų patingėti, pagulėti ant sofos ar pažiūrėti televizorių, kartais reikia save truputėlį pamotyvuoti ir paskatinti tiesiog išeiti į lauką. Žinoma, nereikia iškart mesti sau grandiozinių iššūkių, pakanka į kasdienę rutiną įtraukti paprasčiausią pusvalandžio ar valandos trukmės pasivaikščiojimą gryname ore“, – tvirtina ji.

Pasak V. Musvydaitės-Vilčiauskės, išeiti iš namų be tikslo tikrai gali būti sudėtinga užduotis, todėl tam labai tinka pažintinių takų lankymas. Be to, tai neabejotinai naudinga žmogaus sveikatai.

„Vaikštant ne tik yra mažinamos ilgo sėdėjimo pasekmės. Ėjimas teigiamai veikia tiek jūsų fizinę sveikatą, tiek psichologinę būseną, o lengvas fizinis aktyvumas netgi skatina kūrybiškumą ir gerina nuotaiką. Be to, pažintinių takų lankymas – puiki proga susipažinti su gražiausiomis savo krašto vietomis, pakeliauti po Lietuvą“, – sako V. Musvydaitė-Vilčiauskė ir dalijasi pažintinių maršrutų, kuriuos verta aplankyti tarpušvenčiu sąrašu. 

10 pažintinių takų Lietuvoje

  • Mitologinis pėsčiųjų takas

Vieta: Šventa, Sirvėtos regioninis parkas
Tako ilgis: 2 km

Apsilankykite Šventos kaime ir pasivaikščiokite mitologiniu pėsčiųjų taku. Eidami turėsite galimybę pasigrožėsite 17 akmeninių skulptūrų, kuriose žinomi Lietuvos skulptoriai įkūnijo senąsias baltų dievybes ir mitines būtybes.

  • Mūšos Tyrelio pažintinis takas

Vieta: Joniškio r., Žagarės regioninis parkas
Tako ilgis: 7 km

Takas pateko į Lietuvos rekordų knygą, kaip ilgiausias lentų takas pelkėje. Eidami juo susipažinsite su unikaliomis draustinio gamtinėmis vertybėmis.

  • Šauklių riedulyno pažintinis takas

Vieta: Skuodo r., Salantų regioninis parkas
Tako ilgis: 2 km 

Šauklių riedulyno pažintinis pėsčiųjų gamtos takas kviečia susipažinti su vienu didžiausių riedulynų Lietuvoje, išsiskiriančiu mūsų kraštui neįprastu, unikaliu, tundrą primenančiu kraštovaizdžiu.

  • Jurkiškio upelio pažintinis takas

Vieta: Molėtų r., Asvejos regioninis parkas
Tako ilgis: 2 km

Savo sraunumu ir vingiuotumu upelis primena kalnų upokšnį, kurio šlaitų aukštis siekia 18 metrų. Vagoje taip pat guli valstybės saugomas gamtos paveldo objektas – Jurkiškio akmuo, turintis dar ir „Puntuko vaiko“ vardą.

  • Zackagirio pažintinis takas

Vieta: Varėnos r., Dzūkijos nacionalinis parkas
Tako ilgis: 14km

Įspūdingos Grūdos upės kilpos, paslaptingas Aklaežeris, vėjo pustomas Klonių kalnas (Gaidzų kopa), Dziackagirio upelio pakrantėmis išsirikiavusios bebrų trobelės, sudomins ir gamtininką, ir paprastą keliautoją.

  • Arlaviškių pažintinis takas

Vieta: Kauno r., Kauno marių regioninis parkas
Tako ilgis: 2 km

Kitaip šis takas žinomas kaip Kadagių slėnis. Žengdami draustinio takeliais mėgaukitės atsiveriančiais Nemuno kilpos vaizdais, kadagių šlaitais, ieškokite ir atraskite netikėtų, iki sielos gelmių žavinčių gamtos stebuklų.

  • Žiegždrių geologinis takas

Vieta: Kauno r., Kauno marių regioninis parkas
Tako ilgis: 3km

Šis takas veda pro varvinių molių nuošliaužą, Žiegždrių atodangą, aštuonkamienę bei pačią storiausią kairiojo Kauno marių kranto liepą. Tikras gamtos lobynas! 

  • Salako pažintinis takas

Vieta: Zarasų r., Gražutės regioninis parkas
Tako ilgis: 5km

Šis takas reprezentuoja istorinį Salako miestelį ir jo apylinkes. Eidami mediniu taku prieisite Luodžio ežero pakrantę, nuo apžvalgos bokštelio galėsite grožėtis gražia panorama bei patogiai stebėti vandens ir miško paukščius.

  • Akmenų rūžos pažintinis takas

Vieta: Kelmės r., Tytuvėnų regioninis parkas
Tako ilgis: 2 km

Šis takas unikalus ne tik gamtine, bet ir menine prasme. Garsūs Lietuvos skulptoriai iš akmenų sukūrė originalias skulptūras ir instaliacijas, su kurių istorijomis susipažinsite kartu su #walk15 programėle.

  • Nevėžio upės slėnis

Vieta: Krekenavos r., Krekenavos regioninis parkas
Tako ilgis: 2km 

Šis takas vingiuoja tarp senvagių, per pavasario potvynio metu užliejamas pievas ir Gringalių miško pakraščiu. Pažintiniame take įrengtas medinis 6 metrų aukščio apžvalgos bokštas, žingsniuojant galima stebėti senvages, susipažinti su Nevėžio slėnio gamtine įvairove.

Gražiausius pažintinius maršrutus galite rasti nemokamoje vaikščiojimo programėlėje „#walk15“, spustelėjus ČIA. Trasų paieškos laukelyje įveskite pasirinkto maršruto pavadinimą arba ieškokite jums artimiausio tako žemėlapyje. 

Pranešimą paskelbė: Gabrielė Valaitytė, UAB „Publicum”