Sveikata, grožis

Policijos generalinis komisaras skelbia apie 20 proc. išaugusį buitinių konfliktų skaičių

Antrojo karantino metu, kaip ir per pirmąjį karantiną, 20 proc. išaugo buitinių konfliktų skaičius. Šia informacija su visuomene pasidalinęs Lietuvos Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla primena apie galimybę pagalbos ieškoti ir kiekvienoje „Eurovaistinėje“. Lapkričio pradžioje pristatyta kampanija, kurios tikslas – vaistinėje pasakius kodą Kaukė-19, smurtą artimoje šeimoje patiriantis asmuo gali sulaukti pagalbos.

„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad kol kas rimtų kreipimųsi nebuvo, pavieniai asmenys tiesiog pasidomi šia kampanija išsamiau ir teigia perduosiantys žinutę žmonės, kuriems ji gali būti naudinga.

„Kiekvienas „Eurovaistinės“ vaistininkas žino, kaip elgtis, jeigu į vaistinę atvyktų asmuo, kuris galimai susiduria su smurtu artimoje aplinkoje. Tereikia pasakyti kodą KAUKĖ-19. Manome, kad dabar, kai visiškai nesusitinkame su aplinkiniais asmenimis, tokia galimybė žmonėms labai svarbi“, – sako L. Bielskė.

Šią iniciatyvą Lietuvai pasiūliusi žurnalistė, laidų vedėja, labdaros ir paramos fondo „Žmogaus namai“ įkūrėja Daiva Žeimytė-Bilienė prašo visų nebijoti.

„Dar kartą noriu paraginti visus, kurie patiria smurtą artimoje aplinkoje – netylėkite! Ieškokite pagalbos! Išdrįskite, prašau! Patikėkite, kartais paprašyti pagalbos svetimo žmogaus yra netgi lengviau, nei kreiptis į savo artimuosius. Vaistininkai tokiais atvejais gali būti idealūs tarpininkai tarp jūsų ir pagalbos tarnybų“, – emocijų neslepia D. Žeimytė-Bilienė.

D. Žeimytė-Bilienė sako šią idėją pirmiausiai pamačiusi įgyvendinant Ispanijos saloje Gran Kanarijoje esančiose vaistinėse. Ten ši iniciatyva gimė pavasarį, per pirmąjį karantiną. Tuo metu smurto artimoje aplinkoje atvejų skaičius smarkiai šoktelėjo visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje.

Nuotraukose iniciatyvos KAUKĖ-19 pristatymas.

Pranešimą paskelbė: Laura Bielskė, Eurovaistinė, UAB
Policijos generalinis komisaras skelbia apie 20 proc. išaugusį buitinių konfliktų skaičių