Medicina, farmacija

Pradėjo veikti pirmieji Lietuvoje paštomatai vaistinėse – sutrumpins klientų eiles

Vilniuje ir Kaune pradėjo veikti pirmieji šalyje paštomatai vaistinėse – juos įdiegė vienas didžiausių vaistinių tinklų „Gintarinė vaistinė“.

 „Tyrimų duomenimis, beveik 60 proc. e. vaistinių klientų renkasi užsakytų prekių atsiėmimą vaistinėse. Tam, kad klientams nebereiktų laukti eilėje atsiimant užsakytas prekes, o vaistininkai galėtų susikoncentruoti į klientų aptarnavimą ir konsultacijas, nusprendėme pirmieji Lietuvoje įrengti paštomatus tiesiog vaistinėse. Perkant internetinėje vaistinėje bus galima pasirinkti atsiėmimą paštomate vaistinėje be jokio pristatymo mokesčio“, – naująją paslaugą komentuoja „Gintarinės vaistinės“ tinklo vadovė Rūta Bagdonavičienė.

 Kaune, Savanorių pr.375, veikiančioje vaistinėje paštomatas įrengtas jos viduje – esant poreikiui, vaistininkas galės suteikti konsultaciją. Tuo tarpu Vilniuje, Lukšio g. 34., įsikūrusios vaistinės paštomatas įrengtas lauke, iš jo prekes bus galima atsiimti visą parą klientui patogiu metu.

 „Šios konkrečios vaistinės parinktos įvertinus, kur susitelkia didžiausi pirkėjų srautai ir atsiimama daugiausiai internetu užsakytų prekių. Trečiąjį paštomatą vėliau ketiname įkurdinti Kaune, Jotvingių g. 15. Sprendimą dėl tolesnės paštomatų vaistinėse plėtros priimsime įvertinę, kaip naujovę priima klientai“, – sako R. Bagdonavičienė.

 Prekių atsiėmimo sistema naujuosiuose paštomatuose veikia taip pat, kaip ir pasirenkant įprastus paštomatus. Farmacinė konsultacija dėl įsigyjamų nereceptinių vaistų suteikiama telefonu užsakymo metu – kaip ir iki šiol klientas gaus pranešimą, kad su juo bus susisiekta. Vaistinių paštomatuose taip pat galima atsiimti ir receptinius vaistus, užsakytus naudojantis e. sveikatos sistema.

 „Perkamiausių prekių internetinėje vaistinėje topuose karaliauja vitaminai bei maisto papildai, taip pat kosmetikos ir grožio prekės. Pastaruoju metu augti ėmė ir slaugos bei higienos prekių kategorija, kuri apima burnos, moterų ir asmens higienos prekes, slaugos priemones. Pandemija ne tik pakeitė vartotojų įpročius ir paskatino juos vis dažniau apsipirkti internetinėje vaistinėje, bet ir privertė labiau susirūpinti savo sveikata bei jos stiprinimu“, – atkreipia dėmesį vaistinių tinklo vadovė.

 Vaistinių tinklo duomenimis, dažniausiai internetinėse vaistinėse apsiperka 25-35 metų moterys iš didžiųjų šalies miestų.

 Per praėjusius metus „Gintarinė vaistinė“ į internetinės vaistinės plėtrą investavo 2 mln. eurų, investicijos skirtos elektroninės komercijos sistemos ir vartotojų patirčių tobulinimui, logistikos sprendimų gerinimui, komunikacijai. Per 2022 metus internetinės „Gintarinės vaistinės“ pardavimai išaugo 1,3 karto.

Pranešimą paskelbė: Džeraldas Kauneckas, UAB „Idea Prima”