Medicina, farmacija

Prasidedant rudeninių sodo darbų sezonui, vaistininkai primena, kaip įveikti skausmą

Rugsėjis atneša vienus paskutiniųjų sodo darbų, kuriuos dažnas skuba atlikti baimindamasis vėsesnių orų ar lietaus. „Eurovaistinės“ vaistininkai sako pastebintys, kad įprastai po rudens savaitgalių vaistinėse dažniau teiraujamasi priemonių, kurios padėtų įveikti skausmą.

Dirbant sodo darbus svarbu prisiminti, kad nereikėtų planuoti visų jų įveikti per vieną dieną ir sunkių fizinių darbų nebandyti nudirbti vieniems, o pasikviesti pagalbos. Vis dėlto, jeigu po aktyvaus savaitgalio užklupo skausmas, jį, anot vaistininkės, galima įveikti per 2–3 dienas.

„Pirmiausiai reikėtų išsiaiškinti, kokį skausmą jaučiate. Ar jis yra toks, kai jau reikia skubėti pagalbos, ar toks, kurį galite suvaldyti namuose? Jeigu stipriai skauda, negalite iškęsti skausmo, negalite užmigti, jis trukdo darbui, tuomet reikia skubėti pirmosios pagalbos pas medikus. Bet jeigu dirbote sunkiau ir truputį skauda nugarą, pasportavote ir skauda raumenis, tuomet į pagalbą galima pasitelkti vaistus nuo skausmo“, – paaiškina „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė.

Nenorintiems iš karto griebtis vaistų, farmacininkė rekomenduoja karšto vandens procedūras. Anot jos, puikiai skausmą malšinti padeda karšta vonia, o jeigu tokios galimybės neturite, tinka ir karštas dušas.

Vis dėlto užklupus skausmui dažnai nesinori laukti, kol jis atslūgs. Vaistininkė sako, kad pirmai pagalbai dažnai griebiamasi nereceptinių vaistų nuo skausmo, kurie padeda palengvinti skausmą, jų naudinga turėti savo namų vaistinėlėje.

Dar vienas būdas įveikti užklupusį skausmą – specialūs pleistrai. J. Aleknienė paaiškina, kad šie būna dviejų tipų. „Skausmą malšinantys pleistrai gali būti su nuskausminamaisiais vaistais, jie skirti malšinti stipresniam skausmui, kuris gali kilti atsiradus uždegimui. Pipirinio pagrindo pleistrai yra šildantys ir taip mažinantys skausmą“, – sako vaistininkė.

Užklupus raumenų skausmams klientai vaistinėje dažnai teiraujasi ir tepalų, kurie veikia skaudama vietą per odą. Anot vaistininkės, tai patogus būdas, kurio poveikis yra greitesnis, lyginant su pleistrais, jie veikia iškart ir gali būti pakartotinai tepami iš naujo keletą kartų per dieną.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad skausmui nemažėjant 2–3 dienas, reikėtų kreiptis į gydytoją.

Pranešimą paskelbė: Laura Bielskė, Eurovaistinė, UAB