Medicina, farmacija

Prezidentas: būtina šalinti kliūtis senjorų skiepijimui

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį per nuotolinį susitikimą su senjorus vienijančių ir jais besirūpinančių nevyriausybinių organizacijų atstovais aptarė kliūtis, trukdančias sparčiau nuo koronaviruso ligos (COVID-19) skiepyti vyriausio amžiaus šalies gyventojus, ir galimybes jas pašalinti.

„COVID-19 didžiausią pavojų kelia vyriausio amžiaus asmenims, tačiau jų vakcinavimas šiuo metu jau yra beveik sustojęs. Nors šią problemą bando spręsti pavienės savivaldybės, to nepakanka – būtinas aiškus planas ir sistemingos pastangos“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas teiravosi senjorų ir jais besirūpinančių organizacijų atstovų, kokios priežastys, jų nuomone, labiausiai trukdo Lietuvoje efektyviai skiepyti vyriausius gyventojus.

Susitikimo dalyviai pabrėžė, kad senjorus sparčiau skiepytis paskatintų aktyvesnis medikų, socialinių darbuotojų, nevyriausybinių organizacijų įsitraukimas. Daug dėmesio skirta taiklesnio ir pozityvesnio informavimo apie vakcinas poreikiui. Sutarta, kad būtina didinti skiepų prieinamumą, savivaldybių lygmeniu organizuojant senjorų pavėžėjimą iki skiepijimo centrų, o judėjimo negalią turinčius asmenis skiepijant namuose.

„Jau pirmoji skiepų dozė suteikia apsaugą ir gerokai padidina tikimybę išvengti sunkių komplikacijų ir mirties. Todėl noriu dar kartą pakviesti visus senjorus ir jų artimuosius nedelsti. Kiekvienas taip pat galime kreiptis į vyresnio amžiaus kaimynus ir juos padrąsinti – padarykime tai!“, – sakė Prezidentas.

Bent pirmąjį skiepą šiuo metu yra gavę tik šiek tiek daugiau nei 40 proc. Lietuvos gyventojų, vyresnių nei 80 metų. Pagal šį rodiklį Lietuva gerokai atsilieka nuo daugelio kitų ES valstybių narių. Kai kuriose Europos šalyse paskiepyta jau daugiau nei 90 proc. vyriausių gyventojų.

Susitikime dalyvavo Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos, Vilniaus miesto Bočių bendrijos, Maltiečių ordino, Lietuvos „Carito“, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos atstovai.

Pranešimą paskelbė: Antanas Manstavičius, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija