Straipsniai

Šaldytuvai – viskas apie tai, kaip rasti sau tinkamiausią prietaisą

Šiuolaikinis šaldytuvas yra tylus, patikimas ir efektyviai energiją vartojantis prietaisas, kurio pagrindinė paskirtis – kuo ilgiau išlaikyti daržoves, vaisius, mėsos ir pieno produktus bei paruoštą maistą šviežius. Jie turi būti ne tik švieži, bet ir maksimaliai maistingi bei patrauklios išvaizdos, kad patiktų gomuriui. Be to, šaldytuvas turi derėti su kitais virtuvės prietaisais. Tik taip galima sukurti išskirtinę interjero liniją ir suteikti lauko erdvei skoningą akcentą.

Kaip išsirinkti tinkamą šaldytuvą? Šį klausimą kiekvienas sprendžia individualiai – kažkas pradeda nuo korpuso dizaino ir spalvos, kažkam svarbesnė yra atitirpinimo sistema ir kompresoriaus tipas. Taigi apsvarstykime visus kriterijus, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį. Nuo jų priklauso šaldytuvo kaina ir jo galimybės.

Optimalaus šaldytuvo tūrio pasirinkimas

Prieš vykstant į parduotuvę ar renkantis internetu, ekspertai rekomenduoja nustatyti buitinės technikos įrengimo vietą. Nuo to priklauso prietaiso dydis ir jo talpa. Įsitikinkite, kad netoliese yra kištukinis lizdas prietaisui prijungti prie elektros tinklo ir pakankamai vietos durelėms lengvai atidaryti.

Visi šaldytuvai skirstomi į tris tipus pagal kamerų skaičių:

Vieno skyriaus šaldytuvai, kuriuos sudaro tik šaldytuvo skyrius, tinka namams ir biurams. Vieno skyriaus įrenginiuose taip pat gali būti nedidelis šaldiklis, esantis įrenginio viršuje;

Dviejų kamerų įrenginiai yra standartiniai ir gerai žinomi šaldytuvai-šaldikliai. Jį sudaro šaldytuvas ir šaldiklis, kuriuos galima išdėstyti įvairiai. Jie tinka naudoti miesto bute ir užmiesčio name. Jie išsiskiria didele talpa ir skirtingais užšaldymo būdais;

trijų kamerų – įdomus sprendimas erdviai erdvei, virtuvei-studijai ir panašiai. Tokio šaldytuvo talpa yra įspūdinga – iki 700 litrų. Joje galima laikyti daugybę paruoštų patiekalų, pusgaminių ir šviežių maisto produktų. Tokie prietaisai išsiskiria gražiu ir stilingu dizainu bei įdomiu priekinių durelių dizainu.

Kurį šaldytuvą jums užsisakyti? Pagalvokite apie šeimos mitybos įpročius ir tikrai nesuklysite.

Aušinimo sistemos parinktys

Jei anksčiau šaldymo įrangos aušinimo sistema buvo tik lašelinė, vartotojai apie tai net nesusimąstydavo. Dabar jie gali rinktis iš trijų variantų:

  • Nėra šalčio;
  • statinis;

Kombinuoti.

Kuris iš jų yra pigesnis ir efektyvesnis energijos vartojimo požiūriu? Lašelinė sistema yra geriau pažįstama, bet nebūtinai geresnė. Ši sistema ant galinės šaldytuvo sienelės surenka drėgmę šerkšno pavidalu, o tada atitirpina ir nuleidžia ją į lašų padėkliuką. Kompresorius veikdamas išskiria šilumą, dėl kurios ji išgaruoja iš lašų padėklo. Ir taip viskas vyksta vis iš naujo ir iš naujo. Tačiau ne visas šerkšnas ištirpsta, todėl ant prietaiso sienelių susidaro ledas, kurį reikia atitirpinti. Bent kartą per šešis mėnesius.

No Frost – modernus sprendimas daugumai šaldytuvų Palyginti su statine sistema, kaina yra didesnė. Tačiau tokių įrenginių nereikia atitirpinti. Žodžiu, visai. Juos reikia plauti kartą per metus, tai ir yra visa priežiūra.

Kombinuotoji sistema reiškia, kad vienu metu naudojamos lašelinės ir „No Frost” sistemos. Kitaip tariant, vieną atitirpinimo sistemą galima įrengti viename skyriuje, o kitą – kitame skyriuje.