Sveikata, grožis

Šalies ligonines pasiekė šimtai per vaistines perduotų kalėdinių linkėjimų

Šimtams ligoninėse per šventes dirbusių ir besigydančių žmonių dar iki šv. Kalėdų pavyko perduoti šventinius linkėjimus ir dovanas. Nacionalinio vėžio instituto ir „Eurovaistinės“  iniciatyva daugybė šalies ligoninėse esančių žmonių gavo jaukius rankdarbius, atvirutes, sveikatos dovanas ir kitus simbolinius linkėjimus. 

Kalėdinės dovanėlės buvo paskirstytos į Nacionalinį vėžio institutą, LSMU Kauno ligoninę, Respublikinę Šiaulių ligoninę, Alytaus apskrities S. Kudrikos ligoninę, Ukmergės ligoninę. Šventiniai linkėjimai į šias ligonines iškeliavo, nes būtent šiuose miestuose esančiose „Eurovaistinėse“ buvo surinkta daugiausiai dovanėlių.

NVI vadovė prof. Sonata Jarmalaitė pasakojo, kad pacientai ir per šventes dirbę kolegos dovanas sutiko labai džiugiai.

„Žmonės į NVI atvyksta sunkiai sirgdami, visgi tokios smulkmenos kaip hole skambanti kalėdinė muzika, koridoriuose stovinčios darbuotojų puoštos eglutės ir šventiniu laikotarpiu įteiktos dovanos ir sveikinimai – labai pradžiugina kiekvieną. Juolab, daugelis to tikrai nesitikėjo ir kone su ašaromis skaitė vaikų rankomis pieštus sveikinimus, apžiūrinėjo kruopščiai gamintas dovanėlės ir kuo nuoširdžiausiai dėkojo. Ir jiems, ir mums žmonių dosnumas, parodytas dėmesys šiuo laikotarpiu reiškia labai daug“, – sakė prof. S. Jarmalaitė.

Pasak „Eurovaistinės“ atstovo, klientai buvo labai aktyvūs ir rūpestingai ruošė dovanas. „Visą gruodį daugybė vaistininkų dalinosi žinutėmis, nuotraukomis, kuriose jie džiaugėsi klientų aktyvumu ir noru siųsti šilčiausius linkėjimus tiems, kurie per šventes, deja, turės likti ligoninėse. Vaistinėse sulaukėme tiek vaikų pagamintų dovanėlių, tiek ir senjorų nertų servetėlių, šventinių dekoracijų. Prie iniciatyvos prisijungė ir lopšeliai-darželiai, vaikai piešė, gamino atvirukus“, – sako „Eurovaistinės“ Kauno regiono vadovas Audrius Šileikis. Iniciatyvos organizatoriai, pasirūpino tinkama dovanėlių dezinfekcija, jos į ligonines pristatytos saugiai.

Šia iniciatyva buvo kviečiama pagalvoti apie tuos, kurie šv. Kalėdų rytą atsibus baltoje ligoninės palatoje. Į vaistines atnešti linkėjimai išdalyti ne tik pacientams, bet ir ligoninių darbuotojams – gydytojams, slaugytojams, pagalbiniam personalui, kurie, pamiršę save, gelbėja gyvybes, kurie visada randa gerą žodį, geba suteikti viltį, o per šventes tampa tarsi šeimos nariai.

Vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad žmonių aktyvumas įkvepia tęsti tokias iniciatyvas ir kitais metais. „Matydami, kokie aktyvūs buvo kai kurių miestų gyventojai esame tikri, kad ir kitais metais svarstysime galimybę vykdyti šį sumanymą. Buvo daugybė mokyklų, kurios norėjo prisidėti ir jau nespėjo dėl prasidėjusio karantino. Tikimės, kad metai bus kitokie ir suteikti dovanas bus dar paprasčiau ir nuoširdžių linkėjimų sulauks dar daugiau žmonių“, – sako L. Bielskė.

NVI ir „Eurovaistinės“ iniciatyvą palaiko Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas, LTeam sportininkai.

Pranešimą paskelbė: Laura Bielskė, Eurovaistinė, UAB