Straipsniai

Savo sveikatos būklę labiau stebėti turėtų vis daugiau žmonių

Svarstote kokiais paprastais ir nebrangiais būdais pagerinti savo psichologinę ir fizinę sveikatą? Nors ir nuvalkiotai skambės, tačiau žemiau pateikiami patarimai, kurie padės suprasti kokia linkme reikėtų keisti savo gyvenimo būdą, siekiant jausti pilnavertiškai

Ne paslaptis, kad norint būti sveikam reikia pastangų ir reguliarios priežiūros. Laimei, kasdienėje rutinoje galite atlikti keletą nedidelių pakeitimų, kurie labai pagerins jūsų bendrą sveikatą! Štai keletas patarimų, nuo kurių reikėtų pradėti.

Valgykite sveiką maistą. Tai reiškia daug vaisių, daržovių, nesmulkintų grūdų ir liesų baltymų.

Venkite perdirbto maisto, saldžių gėrimų ir per didelio sočiųjų bei nesveikų riebalų kiekio.

Reguliariai sportuokite. Pratimai ne tik padeda pagerinti jūsų fizinę sveikatą, bet ir gali padidinti energijos lygį, sumažinti stresą ir pagerinti nuotaiką.

Kiekvieną naktį miegokite pakankamai. Daugumai žmonių reikia maždaug aštuonių valandų miego per naktį, kad jaustųsi gerai pailsėję ir dieną įveiktų be didesnio vargo.

Kasdien valgykite pusryčius. Praleidus pusryčius vėliau dienos metu galite persivalgyti, taip pat sukelti nuovargį ir sumažinti energijos lygį.

Būkite aktyvūs 30 minučių kiekvieną dieną. Jums nereikia lankytis sporto salėje ar pradėti bėgti maratonus – net greitas pasivaikščiojimas aplink rajoną padarys stebuklus jūsų sveikatai. Tiesiog įsitikinkite, kad padidinate širdies ritmą ir bent šiek tiek išliejate prakaito!

Skirkite laiko poilsiui. Stresas yra viena iš pagrindinių ligų priežasčių, todėl svarbu rasti būdų atsipalaiduoti ir svarbiausia – atsipalaiduoti kasdien. Nesvarbu, ar tai skaitymas, muzikos klausymas, ar laiko praleidimas su draugais ir šeima, kiekvieną dieną skirkite šiek tiek laiko sau.

Jeigu jums reikia pinigų mitybos reguliavimui, sportinės aprangos ar įrangos įsigijimui, tuomet atminkite, kad greiti kreditai internetu dažnai praverčia ir tokiose situacijose.

Rūpinkitės savo psichine sveikata

Tai apima streso lygio valdymą, atsipalaidavimo metodų (tokių kaip meditacija ar gilus kvėpavimas) praktikavimą ir profesionalios pagalbos ieškojimą, jei kovojate su depresija ar nerimu bei kitais panašiais psichologiniais sutrikimais. Taip pat patartina patiems ieškoti depresijos atsiradimo priežasčių, nes tai gali daug ką pakeisti.

Yra daug galimų depresijos ar nerimo priežasčių. Kai kurie žmonės gali turėti genetinį polinkį į šias problemas, kurias gali sukelti tam tikri gyvenimo įvykiai ar aplinkybės. Kiti rizikos veiksniai apima tokius dalykus kaip lėtinis stresas, traumos, santykių sunkumai ir finansinės problemos. Depresiją ir nerimą taip pat gali sukelti sveikatos sutrikimai ar vaistai. Jei manote, kad galite kovoti su depresija ar nerimu, svarbu pasikalbėti su gydytoju arba psichikos sveikatos specialistu, kad gautumėte tikslią diagnozę ir rastumėte geriausias gydymo galimybes.

Depresijos ar nerimo negydymo pasekmės gali būti gana sunkios. Negydoma depresija gali sukelti tokius dalykus kaip piktnaudžiavimas narkotinėmis medžiagomis, savęs žalojimas ir net savižudybė. Be to, nerimas gali sukelti stiprius fizinius simptomus, tokius kaip krūtinės skausmas ir širdies plakimas, kurie gali sukelti panikos priepuolius. Jei jaučiate bet kurį iš šių simptomų, svarbu kreiptis į specialistą.

Nenumokite ranka į savo sveikatos būklę.