Medicina, farmacija

Seimas pritarė ligonių kasų konsolidavimui

Seimas pritarė Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimams, kurie sudarys teisines prielaidas ligonių kasų konsolidavimui nuo 2025 m. liepos 1 d. Pasak Seimo Sveikatos reikalų komiteto narės Jurgitos Sejonienės, šiuo metu Lietuvoje veikia Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – VLK) ir penki teritoriniai padaliniai: „Šiuo įstatymu siekiama Valstybinę ligonių kasą ir teritorines ligonių kasas sujungti į vieną juridinį asmenį. Man atrodo, kad tai būtų labai svarbu tiek darbo efektyvumui, tiek administracinių išteklių paskirstymui, todėl įstatymas yra reikalingas.“

Kartu įstatyme įtvirtinama teisė Valstybinei ligonių kasai, vykdant ūkio subjektų, sudariusių sutartis su Valstybine ligonių kasa veiklos priežiūrą, priimti sprendimus dėl poveikio priemonių taikymo.

„Poveikio priemonės galės būti taikomos sutartį su VLK sudariusiems ūkio subjektams (gydymo įstaigoms, vaistinėms ir pan.), kurie nepagrįstai pasinaudoja Privalomojo sveikatos draudimo lėšomis, dėl neteisingai vykdomos apskaitos, „prirašant“ paslaugas pacientams, kurios jiems nepriklauso, ar net mirusiems pacientams, prirašant ambulatorines paslaugas stacionare esantiems pacientams, reikalaujant neteisėtų priemokų, ar susimokėti už šeimos medicinos paslaugas, už priregistravimą prie šeimos gydytojo“, – Seimo kanceliarijos Spaudos biurui sakė J. Sejonienė.

Sveikatos draudimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-3249(3) pritarė 82, prieš balsavo 7, susilaikė 27 Seimo nariai.

Įstatymas įsigalioja 2025 m. liepos 1 d.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija